Ako odstrániť zápach z fliaš a cumľov?

22. júl 2023

Ako riešite zápach fliaš a cumľov na kŕmenie? Viem sa toho nejako zbaviť? Novú fľašu máme týždeň a už znova smrdí, rovnako aj cumeľ , umývam hneď po napapaní raz do týždňa sterilizujem. Nemôžem zakaždým kupovať nové fľaše, nestoja 5 korún 🥲

viestta
22. júl 2023

Vyvaras ich s octom?

autor
22. júl 2023

@viestta nie, klasika v horúcej vode. Treba s octom? Nezostane to potom napachnute od octu?

noemi155
22. júl 2023

Neviem čo všetko dávaš do tých fliaš ale sterilizácia raz za týždeň je podľa mna malo
Ja to robím každý deň v mikrovlnke a sem tam do hrnca

viestta
22. júl 2023

Vsak toho octu das par lyziciek

momoqui
22. júl 2023

Treba hned umyt po pouziti a casto kupovat nove.

autor
22. júl 2023

@viestta ďakujem, skúsim tak. Ešte som o tom nepočula.

@noemi155 len mlieko , a fľaša je v mikrovlnke 5 x denne. Ohrievam v nich dojčenskú vodu na mlieko. V hrnci sterilizujem raz týždenne

hipuska
22. júl 2023

Skús sklenené. Tie nemajú taký problém. A v octe vyvárať.

alickapusinka
22. júl 2023

Aj ja som tiež sterilizovala každý deň fľaše. Cumle o tom pomlčím vyrabajú teraz dobre že na jedno použitie nie.

vevesh
22. júl 2023

Plast a teda dojcenske flase sa nemaju davat do mikrovlnky. A mavam sklenene- vobec nemam problem ani so zapachom a ani s opotrebenim plastu.

autor
22. júl 2023

@vevesh prečo by sa nemali dávať do mikrovlnky?

vevesh
22. júl 2023

Lebo taketo flase ( aj ked bez BPA) vylucuju mikroplasticke castice, ktore skodia organizmu.

autor
22. júl 2023

@alickapusinka akože mňa to štve. Používame Avent fľaše, cumeľ stojí v prepočte 4, 50 € kus a po týždni smrdí. Fľaša jedna 13€ a tiež hneď smrdí.

mia2906
22. júl 2023

Nám smrdela tiež a nejako som už časom neriešila 😁 každý večer sa umývala hubkou na fľaše so saponatom a sem tam som sterilizovala. Malý prežil 🤣

mima1608
22. júl 2023

Fľašu nepoužívame, sme na MM, ale cumle teda sterilizujem každý deň a nesmrdia

autor
22. júl 2023

@mima1608 keď nepoužívaš fľašu tak ti ten cumeľ na fľašu smrdieť nemôže 🤔

mima1608
22. júl 2023

🤦🤦🤦🤦 jaj cumel na fľašu? 🤣 Ja som myslela že cumel ako dudel 😅 tak sorry

autor
22. júl 2023

@mima1608 ten našťastie nesmrdí ani nám 😂

bibina32
22. júl 2023

Skús naliať do fľaše trochu octu a lyžičku sódy bikarbóny a potrepať. Pozor, bude to peniť.

dota6
22. júl 2023

Používame fľaše Tommee tippee a nesmrdí ani jedna, ani cumle ani fľaše. Po každom mlieku umyjem ale pridávam jar na to určenú a som asi posadnutá :D ale ja sterilizujem všetky fľaše, každý jeden deň, aj cumle a hryzatka :D

babulkomale
22. júl 2023

Raz za tyzden sterilizujes? To je malo. Treba po kazdom pouziti
Smrdia bakterie v povlaku, ktory si neodstranila. A samozrejme ocot.

babulkomale
22. júl 2023

Flase v tom sterilizatore do mikrovlnky sterilizujes ako casto?
Umyte flase som.nastavala do sterilizatora do mikrovlnky a dala na urceny cas sterilizovat. Všetko ciste, nesmrdelo.

hanaxxx
22. júl 2023

Ake velke mas dieta? Podla mna sterilizovat kazdy den, alebo po kazdom pouziti, je pre novorodenca, maximalne do pol roka. Ale nie pre vacsie dieta, ktore si uz hocico vopcha do ust. Ak to odstrani zapach, tak ok, sterilizuj, ale sterilizovat z dovodu hygieny, pre vacsie dieta, je uz prehnane.

alickapusinka
22. júl 2023

no po každý krát treba vyvariť.

anketkarka
22. júl 2023

Ja umývam kyselinou citrónovou a nepachne. Ani usadeninami, ani octom.

daniela1911
22. júl 2023

Pouzivam avent fľaše 3 roky, aj sklo, teraz už najmä plast, a nesmrdia. Dávala som všetko MM, UM, čaje, šťavy, aj vývar pri chorobe. Treba riadne umyť a hlávne nechať poriadne vyschnúť a vyvetrať, nie ich hneď zatvoriť až okrem smradu z potravín, ešte aj zatuchnu. Detto cumle na flasu. Jeden mám zafarbený zo štiav, ale nič mi nesmrdí.

ropucha6
22. júl 2023

Vsak to sa ma sterilizovat po kazdom pouziti. Ja mam asi 6 flias, pekne raz za den pustim sterilizator, nic nesmrdi. Tiez mam Avent.

ivonluk
22. júl 2023

Po každom kŕmení umývam kefou a saponátom na fľaše a nič nesmrdí ani nikdy nesmrdelo a to mám 4 deti na UM 😁

mila06
22. júl 2023

Ja som umyvala so saponatom a kefkou na flase a pouzivala sterilizator flias, kazdy vecer. Na ten sterilizator nedam dopustit doteraz tam cistim flase na pitie nápojov a su ako nove.

elis248
22. júl 2023

Lepšie sú sklené fľaše. Stačilo ju umyť poriadne horúcou vodou a saponátom. Mala som fľašu NUK a vydržala mi pri obidvoch deťoch.

jankak055
22. júl 2023

Aj my sme mali avent a nesmrdeli. Sterilizovala som kazdy den v mikrovlnke. Po vysterilizovani som ich vybrala otvorom hore aby sa vysusili a neparili cely cas v tom sterilizatore.