Ako odplienkovať dieťa keď nechce sedieť na nočníku ani 5 sekúnd.

hindakus
28. jún 2019

20-mesačná dcérka nechce sedieť na nočníku ani 5 sekúnd, teraz v lete sa ale pod plienkou strašne potí, tak sa predsa len o odplienkovanie chcem pokúsiť.
Napadlo ma, nechať ju behať bez ničoho a keď začne cikať, dať nad nočník,
že to snáď časom pochopí.
Ešte ma napadlo niečo trochu nechutné - vzhľadom k tomu, že stále chodí na záchod so mnou a chápe, čo tam robím (posadiť sa tam ale nenechá ani so zmenšovátkom, bojí sa),
čo keby som ja začala tiež robiť potrebu pred ňou do nočníka - ale príde mi to divné a nehygienické 🙂 Ale možno by to pochopila skôr... Napadlo to tiež niekoho, alebo
by to fakt bolo moc?
V domácnosti som väčšinou sama, takže nikto iný by to nevidel 🙂

pininka1
28. jún 2019

To máš teda šťastie že doteraz dcéra nevidela ako robíš potrebu, pretože so mnou deti bežné chodili na záchod či som chcela či nie a práve takto som teraz dcérku odplienkovala. Nočník absolútne nezabral, aj sedela, ale nepustila nič. Chodili sme teda na záchod, pustila som jej aj vodu do umývadla, aby jej to išlo ľahšie, trvalo to pár dní. Tiež sa najprv bála, ale ja som si čupla pred ňu a objala ju, aby sa nebála a stačilo že sa raz dvakrát vyčurala a odvtedy je to bez problémov.

jami33
28. jún 2019

Moja dcérka tiež odmietala nočník, po dvoch týždňoch som to vzdala mala 20 mesiacov. Sama si potom sadla na nočník keď mala 24 mesiacov. Samozrejme po veľkej pochváľte veľmi sa tešila a teraz príde len oznámiť že mám ísť vyčistiť nočník. A aj ta voda pomáha moja keď sa na dvore hrala s vodou dva krát sa mi pocikala a to sa vie pýtať 🙂

tatisna
28. jún 2019

Nášmu sme dookola vysvetľovali prečo má cikať mimo plienky. Ono aj keď sa posadí na nočník, neznamená že sa tam vycika. Nás tiež nechcel ani za svet, ale dávali sme mu cez deň už len slipy a po pár dňoch co cikal do gati (aj Kakal) sa začal pýtať. Samozrejme v kuse sme vysvetľovali. No my máme už 2,5 roka. Je to Malacká, ale každé dieťa je iné...Niekomu to trvá mesiac a niekomu pár dní. Držím palce.

tatisna
28. jún 2019

Malacká = makačka

martinka13
28. jún 2019

Naše obe deti nočník nikdy nepoužili. Teda s jednou výnimkou, keď sme nový doniesli domov, syn si ho dal na hlavu ako klobúk..... Obaja chodili na veľkú na wc skoro od roka. Najprv som ich tam.vzdy ráno posadila a keď sa podarilo, tešila som sa. Syn potom asi v 2 rokovh už plienky nepotreboval vobec. S dcérou to bolo horšie, vo sa týka cikania. Ešte v 3,5 roku jej zvyklo cvrknut.....

renatka100
28. jún 2019

@hindakus asi je pre nu skoro, mozes vsak este vyskusat nechat ju behat s holym zadkom aby pochopila, ze cika - budes mat sice chvilu pocikany byt, ale neboj pride jej to a vtedy je cas vyskusat nocnik alebo zachod.

slunce3
28. jún 2019

Môj to isté od 1,5 roka som mu serbel nukala len ho videl a vrestal, Max na hlavu dal. Tak vždy po týždni som skúšala. Dala som na YouTube pár videí so serblom v angličtine tak asi po 3 m. So tam aj sadol a holou rúrou a kukal videá,to bol vtedy pokrok jak hovado 😂 ďalšie 3m. Si tam už posedkaval sám ale nikdy nič neurobil vždy tak po týždni som skúsila až som sa na to vyprdla.... Serbel bol furt na očiach. Raz šiel okolo, dal dole plienku,sadol vyvíjal a bolo od vtedy chodí sám. 😆😅 Neviem na čo som sa trápila pol roka,keby som to vedela seriem na to 😂 dcéra už v 1,5 roku nemala plienky ani na noc. Každé dieťa je úplne iné ale že úplne a darmo sú od jednej matere 😂😂😂🤣”

anickaaa6aaa
28. jún 2019

To ako ozaj toto napadne dospelú ženu? Ze robiť pred dieťaťom potrebu do nočníka? Normálne keď príde čas dieťa to pochopí.. U nás som silou a nátlakom nevyriešila nič. Prišiel čas kedy sam prišiel na to. Za pár dní bol bez nehody.. Do týždňa bez plienky na obed a do mesiaca na noc. Bez nehody. Chcelo to čas. Aj keď vedel na čo slúži WC ci nočník..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
28. jún 2019

@hindakus skus ju nechat nahu a uvidis...nas ani za svet ani tak..mokre mu nevadilo, ani hovienko..nebol pripraveny.. az v 2,5r. Potom.to slo rychlo..ale dovtedy ani sediet, ani nic .

mmoni89
28. jún 2019

Moji chlapci tiez nocnik ani vidiet dlho dlhoo.Mladsi mal v januri.dva a odplienkovala som ho az v maj/jun.Ziadne sedenie na nocniku.Ale nechala som mi kratase a prve dva dni som len prezliekala a prezliekala a dookola vysvetlovala.Lebo vadilo mi ze mokry.Ze ked chce cikat musi povedat,prijst za mnou.Zaklad bolo ale uz tu pleni nedat.A kakanie samozrejme ze do gati,vypadlo tp z kratasou,bol prekvapeny,nestastny..ale treti den uz kakal do nocnika aj cikal,dokonca on odvtedy sa ani v noci uz nepocikal takze plienka zo.dna na den uplne prec.Mozno to chce este chvilu cas,neboj prijde to

0hena0
2. júl 2019

@hindakus davate pred zachod malu stolicku? Deti nemaju radi akusi nestabilitu na zachode, aj ked na nocniku ju maju 😂 mozno sa zapaci, ze ide na wc cez schodik 😂