Ako odplienkovať 26-mesačné dieťa?

31. okt 2022

Ahojte chcela by som poradiť ako mam odplienkovat svoju malú ktorá má 2roky a 2 mesiace už to skúšame dlhšie moc dobre vie kedy sa jej chce cikat a kakat v noci ma suchu plienku po zobudeni aj po poobednú spánku... dokonca sa v noci zobudi ze sa jej chce cikat ... len cez deň ke boj ked sa jej pýtam ideme cikat tak povie nie a potom sa počika ... keď ju pošlem na serbel ze idem cikat tak presne ide k nemu postavila sa tam a cak kým prídem vyzlečiem ju a ona si pekne sama sadne na neho teraz už začala ja cikavat na WC... ako ju mam odplienkovat v marci k nej pribudne súrodenec

ildiko36
31. okt 2022

Škoda ze si to nezačala v lete, ja som stale nechala deti v lete bez plienky a hravo sme to začali, ideme cikať potok pre žabky alebo trebalo trafiť kamienok atď.a uz čakali kedy treba zase ist na wc. Za necelé 2tyždne sme už vobec nepotrebovali plienky

paciko9
31. okt 2022

@ildiko36 suhlasim najsamlepsie je zacat cez leto. Ale tak naznak je sucha plienka. Netreba sa jej pytat ci ide cikat. Proste ju posat a hotovo. A vela vysvetlovat,ze sa cika do zachoda.Casom sa nauci si dat aj dole gate. Do marca je casu dost. Pre tym ako pojdete von dat cikat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
31. okt 2022

U mojho zabral pristup, ze nedat plienku, povedat mu, ze ked bude chciet cikat, tak vie kam a dalej to nechar na nom, nepytat sa ani ked uz presplapoval. Ked sme sa ho pytali, tak vzdy povedal, ze nie, odmietol ist na zachod a pocikal.sa.

viestta
31. okt 2022

U nás pomoci "preteky na WC". Keď sme videli, že sa osiva, tak sa vyhlásilo, Kto bude prvý na záchode? Keď už tam bol, tak sa vypískal, vykakal. Po pár dňoch sam vyhlasoval preteky, keď mu bolo treba. Na otázku Treba ti? Vždy odpovedal nie a potom sa pocikal