Ako odnaučiť dvojmesačnú dcérku od cumlíka pri zaspávaní?

evastejskalova
11. nov 2013

Ahojte mamicky. Prosim o radu. Potrebujem odnaucit dvojmesacnu dcerku od cumlika pri.zaspavani. Problem je v tom.ze odvtedy ako som jej zacala davat cumlik ked mala ist spinkat, tak sa mi zacala strasne zle prisavat pri papkani. Bola u nas aj laktacna poradkyna, ktora mi ukazala spravnu polohu. Vsetko by bolo super, ale nasa princezna nechce zaspavat bez cumla. Sem tam sa mi ju podari uspat na prsniku. Radsej budem.uspavat hodinu, ako prestat kojit. Prosim poradte co
robit, aby sme cumlik nepotrebovali. Dakujem.za rady 😉

katieg85
11. nov 2013

@evastejskalova podla mna to nie je kvoli cumliku ze sa ti nechce mala prisat..to proste maju deti take obdobie ktore treba vydrzat.ale v ziadnom pripade by som nedavala cumel het lebo to dieta ukludnuje a skvor zaspi pri cumli nez by ho nemalo.

linda20111
11. nov 2013

@evastejskalova Ahoj, aj ja si myslim ze to nieje od cumlika... Skor to bude tou polohou v com ti poradila laktacna poradkyna, alebo tiez je casto problem ze babatko pohlta vela vzduchu a potom sa nechce prisat. Vtedy ho treba dat odgrgnut, podrzat trosku hore a potom pokracovat v kojeni. Cumlik by som nedavala prec, pretoze ho ukludnuje. Je to aj praktickejsie ze pouziva cumlik, pretoze ked budes musiet niekde odbehnut (k lekarovi, na nakup alebo hocico ine) a ostane s nim otec dietatka, aby ho vedel ukludnit pomocou cumlika, kedze ty nebudes doma a prsia nebudu k dispozicii. 🙂

m_5ka
18. dec 2013

Moze to byt aj cumlik 🙂 moj maly bol tiez na nom zavisly a preto sa mi zle prisaval a neskutocne to bolelo tak som mu ho prestala uplne davat a za dva dni ani nevedel co je cumlik... teraz ho uz ani cmulat nevie 🙂

sonagolisova
18. dec 2013

tiez si nemyslim, ze je to cumlom ale skor to bolo technikou dojcenia...moje deti som dojcila do 1 roku a mali aj cumle...skoro do 2 rokov..takze ak ho chce a pomaha mu zaspat tak by som urcite dala...

mimake
18. dec 2013

Zober jej ho a hotovo, chvilku poplace ale nic hrozne sa jej nestane, take male deticky rychlo zabudaju, cim skor to urobis tym lepsie. Myslim to tak ze potom si uz skor bude uvedomovat ze ten cumel tam ma mat

jankastubka
18. dec 2013

hmm kazde dieta je ine. My mame cumel a prisava sa v pohode, uz ma 7 mes. pomaly

euka210
11. jan 2014

@evastejskalova my s cumlom nemame problem ani sme pri prvom nemali, ale svagrinin po prvom pouziti nechcel prsnik...takze su deti a deti. Mne sa cumel tiez nepaci, ale casto sa inak neda. Dve deti mat je ine ako jedno. Na prsniku zaspi dobre rano, vecer a v noci, cez den sa trapime. Pouzivam aj manducu.
Cumel by som nedavala ked mate problemy, skusat prsnik, na rukach, nejaku hudbu. Aj ked poplace na rukach, myslim ze po case sa nauci aj na prsnik.

culia1
11. jan 2014

Ja som s cumlom mala obrovsky problem pri malom, az tak, ze mi zrazu zacal odmietat prso, takze som ho proste zobrala a bolo. trochu si poreval nejaky den, dva, ale vydrzali sme a ked som mu ako starsiemu cca 8 mesacnemu davala cumel, alebo si ho len tak nasiel niekde, tak sa na nom smial.

kacena4
11. jan 2014

je to jednoduche zahod cupel a bojujte bez neho uspavaj na rukach aj hodinu
je to jdnoduche nie??? drzim palce 😉 😉 😉

silvialilien
22. jan 2014

Moja mala ma 4 mesiace a je na dudlik dost zwyknuta.tiež by som ju rada odnaučila ale neni to take lahke ..hlawne wečer ked jej wypadne pri zaspawani hned mrnci hned je horepotom w noci ked zaspi na twrdo ho sama wypluje.ale bez neho by ani nezaspala..ona uz neni kojena ..poradte niečo