Ako odnaučiť dvojmesačné bábo od nosenia na rukách?

lucinkamt
7. nov 2014

Ahojte, prosím vás poradte mi už som zúfalá. Mám 2 mesačnú dcérku a naučili sme si ju na ruky :(. Teraz keď je hore tak musí byť stále na rukách, keď ju položíme tak je chvíľočku ticho max 5 - 10 minút a potom spustí plač a musí ísť na ruky :(. Už som z toho zúfalá, nevládzem ju stále nosiť na rukách a nič nemôžem ani spraviť popri nej. Ako pomáha mi priateľ aj moja mamina s ňou ale to takto nemôžeme fungovať že si ju budeme podávať z rúk do rúk aby bola ticho a aby sme sa mohli najesť a niečo porobiť. A najhoršie je to v noci. keď je do pol noci hore a musí byť na rukách :(. Ja už som úplne vyčerpaná či fyzicky alebo psychicky. Poradte mi prosím

teruskaa
7. nov 2014

Vyskusaj satku, manducu, alebo iny nosic /nie klokanku!/ zavesnu hacku.... ved to je prirodzene, ze take malicke babo chce byt pri tebe, u nas to bolo to iste....potom okolo 3 mesiaca sa to ovela zlepsilo.... teraz ked place, ze chce byt pri mne, dam si ju do nosica a pokojne s nou aj navarim aj poupratujem... 🙂

bonaqa2013
7. nov 2014

Tak dieťa od rúk tak rýchlo neodnaučíš. tiež sme mali problém, a nám sa to nepodarilo. a preto posledné 4 dieťa ani nevedelo čo sú ruky - ale tam prišli zas iné zdravotné problémy. Takže len vydržať. Postupom času sa dieťatko bude viac zaujímať o hračky, potom sa už viac prehrá.

pribinak
7. nov 2014

Kup si satku alebo nosic

sense
7. nov 2014

2 mesacne dieta chce blizkost, mozno ma koliky (ano mozu trvat aj cele dni, nielen vecer) .....moja ked mala 2 mesiace tak bola priotitou cislo jedna a domacnost nuz co tak nebola uplne pikobelo...ked bude viac vnimat sa to zlepsi,...ako radia baby skus satku al. manducu....moja mala plakavala od 07.00 do 23.00 ....ticho bola len v kociku ....tak sme kocikovali ....iank bola tiez bola stale nosena na rukach a co som sa napocuvala ako je rozmaznana a ako si na to zvykne a bla bla bla....a zacala vnimat a viac na rukach byt nechcela teda okrem doby ked ju nieco bolelo a teraz ked je vacsia a chce sa pomojkat tak pride ale to ju netraba nosit staci sediet a mojkat sa....

bosoriak
7. nov 2014

Ahoj, chapem, ze je to velmi narocne, ale je to aj prirodzene. Dvojmesacne dieta sa neda "naucit" na ruky, to je ako keby si povedala, ze ste si ju "naucili" dychat. Je to prirodzena potreba, byt v kontakte. Preto skus ako ti odporucili zakupit ergo nosic, manducu alebo satku. Budes mat volne ruky a nebude ta boliet chrbat.

Potom neskor, tak od pol roka sa da trosku pracovat s tym "oducanim", napr. v noci, ze budes len lezat pri dietatku, prip. mu podlozis svoju ruku pod tvaricku, aby malo pocit, ze je na rukach.
Ale zopakujem este raz - dvojmesacne dietatko nie je ani rozmaznane, ani naucene, ani vypocitave. Bolo s tebou 9 mesiacov 24 hodin denne v kontakte, tak nemozno cakat, ze mu zrazu bude prijemne ostat same.
Vela zdaru.

brumka
7. nov 2014

prvu som nosila vyse roka, den/noc, druhu nosim v satke a je to super a stale ju uspavam v satke alebo nakupujem v nosici. nic ma neboli, spokojne dieta, volne ruky a ked zaspi sup do postielky

ichbinich
7. nov 2014

Neodnaucis, lebo tam patri 😉 Citila ta 9 mesiacov, stale potrebuje dotyk, to jej dava pocit bezpecia. Tak jej ho dopraj.
Kup si ergonomicky nosic alebo satku a davaj si ju tam. S dietatom v nosici sa da toho narobit dost 😉 😀
Neskor mozes kupit take kresielko, kde bude mat zavesene hracky, a aj bude teba vidiet. Mozes si to kresielko potom dat tam, kde budes: do kuchyne, do kupelne, vsade. Ja som sa sprchovala s detmi v kresielku 😉 Bude pozerat, ked budes vesat pradlo, bude pozerat, ked budes varit,... A mozno tam aj zaspi 😉
Riesenie na noc: spi s nou, daj si ju ku sebe. Mozno bude stacit jej trosku podrzat ruku, alebo si ju pritulit. Neboj sa, nezalahnes ju, ak nebudes pod vplyvom alkoholu, liekov alebo drog 😉 Zo zaciatku je to nezvyk, ale je to ovela, obvela jednoduchsie.
Vsetko dobre!

timca55
7. nov 2014

tak to tiez si myslim ze take male babo neodnaučis, to az ked bude vacsia, moja uz ma 11 mes, ked sa jej daco zle sniva a musim ju ponosit aby sa ukludnila , mi ruky idu odpadnut, a nakolko je obrovska, tak akonahle je klud polozim dam jej hracky alebo uz sama pobeha, ale casto sa pyta este na ruky a tiez sa ju snazime nejak odnaučit ale uz v takom veku je uz jednoduchšie ako pri takom malom čo este ani nevie ze uz je na svete.

exupery
7. nov 2014

Neodnaucaj a prisposob sa,dieta ta potrebuje,vsetko ostatne pocka-manduca,satka,sama musis prist nato co viac vyhovuje,ja som s detmi,curala,upratovala,varila,vencila psa,umyvala sa a prezili sme 😉

jankako
7. nov 2014

kúp si šatku na nosenie a bude spokojná aj malá aj ty.ja s tým skúsenosť nemám,ale ked si ťa dieťatko vyžaduje,dopraj mu to..nie každé dieťatko je rovnaké.ja som mala tiež prvorodenú uplakanú neskutočne a tiež som to už sem-tam psychicky nezvládala.tiež do polnoci na rukách alebo na prsníku.v noci dve tri hodky hore a neprešlo to za mes.ani za dva ani za tri.......ale vtedy som nemala také poznaky že existuje aj šatkovanie..o druhoredenom ani neviem ako vyrástol z miminka na 15 mes.,čiže kludné,spavé dieťa..

sonagolisova
7. nov 2014

dietatko treba nosit a nosit a nosit...ako bude rast samo sa zacne od maminy vzdalovat a nechavaj si priestor pre seba aj pre teba... takze jedine satku alebo dobry ergo nosic ..vela veci sa da spravit okolo domacnosti aj vtedy, nase deti dodnes chodia spat k nam do postele a to maju 6,5 a 3,5 roka....jednoducho sa v noci zobudia a pridu k nam...takze sa tlacime 4 v manzelskej posteli...nikdy by som ich od nas neodohnala aj ked rano vstavame unaveni, zlomeni a somruci 🙂 deti stale potrebuju citit svojich rodicov a hlavne mamina je ta najhlavnejsia...takze unava ta caka este mnoho rokov ale je to unava z lasky 🙂 takze drzim prsty a laskyplne nosenie !!! 😀

stano4000
7. nov 2014

odpoved je jednoducha: dieta nie je zvieratko, neda sa ho vytrenovat. ked narastie nebude potrebovat nosit na rukach.

siska53
7. nov 2014

Suhlasim s babami,satku/nosic...je este mala,moze mat aj koliky(aj moje mladsie malo).
Vsetko prejde a coskoro budes rada,ked sa pride vobec pritulit.
Je to zatial jej prirodzena potreba,rovnako ako aj to,ze neskor zacne objavovat svet a bude ho chciet preskumat sama.
Okolo polroka sa uz bude chciet plazit,mozno lozit..

Takze len vydrzat a aby si teda mohla sa starat aj o domacnost,kup si ten nosic.
Ano,chrbtica si to odnesie,ale ak mozes,zacvic si ci chod na masaz.
Ja si to tak riesim od vlanajska,kedze dovtedy som nemohla.
Ale ak ty mozes,aj to ti pomoze trosku na chrbticu.

denisalm
7. nov 2014

V prvom rade chcem Ti povedať, že držím Ti palce, a prajem Ti trpezlivosť, silu, energiu. Keby by sa dalo energiu preposielať cez net, tak by som Ti poslala ☹ . Môj syn bol tiež taký, on mal kolíku možno zato, keď mal 3 týždne boli sme aj v nemocnici ☹ . Nemala som žiadneho pomôcnika, manžel robil do večera ☹ a starý rodičia tiež robili ☹ . Nevedela som ani najesť, ani sa sprchovať, a o varení ani nerozprávam ☹ ☹ ☹ Spinkať vedel malý iba tak, že som ho neustále kočíkovala, aj v zime! či som tak všetko pokazila na začiatku.....možno.....ale ja skôr si myslím že deti nie sú rovnaké, sú náročnejšie deti a menej náročné.
O mesiac už budeš mať lepšie ak má malá kolíku, ale keď nie je kolíka na vine tak do pol roka sa drž, potom začína objavovať svet a pricítiš s ňou zábavu

mirkava
7. nov 2014

To ako keby si o mojom drocovi písala. My už máme teraz 7 mesiacov a uz je to trosku lepšie, ale tiež sme si ho naucili na ruky a to pre to, lebo mal biedacik koliku a potom kýlu v pupčeku tak sme ho stále len čičíkali. Teraz sa už trosku pohrá aj v ohradke ale nie moc dlho.. musím sa mu nonstop venovat. Velmi tazko malu od toho odnaučís, skor by som povedala ze sa to ani moc nedá... skus ju uložiť do posielky, sedieť pri nej a hrat sa, potom odbenut a vrátiť sa ešte predtým ako zacne plakat a zase sa hrat... alebo si lahnite spolu na postel a takto sa hrajte.... drzim palce, viem že je to náročné, ale uvidíš o pár mesiacov budes na to s usmevom spomínať 🙂

zuznaa
7. nov 2014

Ja mam dvojicky, takze luxus, ako stale na rukach sme si nemohli dovolit. Tiez pozor ak planujes druhe babo, nosenie na rukach sa ti potom moze velmi vypomstit. Plus, lahsia uz nebude.
Skus ju polozit na zem, alebo postel a niecim ju zaujat hrazda s hrackami..... Daj ju na brusko, nech si pocvici chrbtove svaly....Maj ju v blizkosti nech ta pocuje. Zahraj jej hudbu. Rozpravaj sa s nou nech vie ze s v izbe. Ak zaplace nemusis bezat hned a brat ju na ruky. Daj jej par minut, mozno prestane mrnkat. Ak nie, tak k nej chod a skus ju upokojit prihovaranim sa a zase ju skusit zaujat. Skor ako ju vezmes na ruky. Jednoducho skus prelomit jej zvyk: plac=hned budem na rukach.

gilmorka
7. nov 2014

poradim to iste co tu uz vela, satku, alebo nosic. Mne mala 4 mesiace inak cez den nespavala, jedine tak, ani ju nebolo mozne inak doma uspat, normalne na rukach byt nechcela, plakala ked chcela spat. V satke zaspala za chvilku. Potom sa naucila v kociku si pospat aj doma ked mala 5 mesiacov.
Tiez si nemyslim ze ste ju "naucili". Proste ma taku povahu ze potrebuje kontakt a viac pozornosti. Su deti ktore dokazu dve hodiny v kresielku "zízať" na zavesenu hrkalku a deti co proste vydrzia 10 minut a uz su neposkojne. Casom ked bude viac vnimat svet okolo soba, bude to lepsie.

mykaellle
7. nov 2014

Nad niektorými radami sa mi zastavuje rozum. Súhlasím s mamičkami, že dieťa jednoducho do náruče patrí. A tie, ktoré deti "neučia" na ruky, úprimne ľutujem, najmä tie deti, ktorým je odopretá základná potreba po fyzickom kontakte s matkou. A že plače? čo má robiť, keď nič iné nevie? juj, ženy, nemali ste deti na to, aby ležali v postielke a čumeli na vás ako bezprízorné. ☹

zabina27
7. nov 2014

my sice nemame aztaky problem s nosenim, ked treba, vydrzi aj sam sa zahrat - uz je vacsi, bude mat pol roka, ked treba, vezmem na ruky. ale ja si stale hovorim, ze aj ked treba cosi spravit, a maly chce na ruky, ze ved co, ani sa nenazdam a za chvilu mi povie "mama nechaj ma" 🙂 tak to beriem z tej stranky, ze si to uzivam, neboj, v puberte sa nebude chciet stale tulit, tak rychlo nam vyrastu, az nam za tym tulkanim a nosenim a mojkanim bude luto 🙂

ivanapetrasova
7. nov 2014

Pred 9 tyzdnami bola v tvojom bruchu, citila tvoje srdce, kolisala si ju non stop 9 meaiacov.... nemozes od nej teraz ocakavat ze na to zabudne a uspokoji sa s postielkou alebo gaucom... je to narocne, preslasom si tym aj ja, prechodila som kilometre po byte v noci... ale dobra sprava je ze casom sa to zlepsuje a teraz ma moj maly skoro dva roky a ked ho chcem odniest na rukach tak uhana kade lahsie 🙂 a to som ho nosila na rukach vzdy ked chcel a ver mi nenaucil sa to tak ze by nechcel prestat. To nie je zvyk dietatka, to je jeho zakladna potreba ked ma len niekolko tyzdnov. Nie je to lahke, ale vydrz, kup si nosic, satku a nos ho co najviac. Ver mi, nepotrva to dlho a budes na nosenie uz len spominat a priat si aby sa ti tvoja dcerka netahala prec z ruk ked ju budes chciet odniest (lebo sa budes niekam ponahlat a ona sa bude tahat inym smerom a naeruky nebude chciet ist ani za svet). Drz sa.

dooomca
10. nov 2014

neboj sa, aj náš ked mal 2 mesiace, tak len na rukách chcel byť, ale potom bol vnímavejší, tak vydrží aj na chrbte dlho ležať a hrať sa..a užívaj si, že ho takto objímaš, ked bude staršie už sa nebude chcieť toľko túliť 🙂