Ako odnaučiť dieťa zaspávať na prsníku?

domixlily
1. apr 2023

Nejaké rady ako odnaučiť dieťa (3m) zaspávať na prsníku? Prestávam s dojčením a za chvíľu to nebude možné ju tak uspávať. Ďakujem za rady.

minesasubu
1. apr 2023

a cumlík chce ?

beata_k
1. apr 2023

@domixlily Ucila by som na cumlik + mojkaca ( plienku)

palculienka40
1. apr 2023

@domixlily preco to chces urobit? Trojmesacne je male a prsnik je istota. Svet sa okolo dietata meni ale prsnik zostava ten isty.

nwnw
2. apr 2023

@domixlily šatka

pukina
2. apr 2023

@palculienka40 preco sa do toho staras? pytala sa na nieco ine.

rik01lulaka
2. apr 2023

@pukina vyjadrila svoj názor, resp zaujima ju aj prečo, je to diskusia...ja tiež kojim, uspavam na prsníku a tiež má napríklad napadlo ako prvé dôvod...

@domixlily ja som prestala uspavat na prsníku o dosť staršie deti, ale kebyže musím z nejakého dôvodu tak zrejme by to bola šatka, uspavanie na fit lopte alebo skúšanie uspať v postieľke hladkaním. Sa mi zdá, že kamoška udrncala v kočíku a preložila do postieľky. Všetko záleží naozaj od toho aké máš bábo. Prvú dcéru a syna by som takto dokázala uspať, ale druhú dcéru ani za bože môj 😂

asocial
2. apr 2023

@domixlily a preco ho treba odnaucit? ved je to take malicke babatko... Nasi zaspavali na prsniku teda ovela ovela dlhsie, ale radsej ani nenapisem kolko. Bolo to pohodlne, oddychla som si aj ja. Lepsie ako hodinu skakat na fitlopte, alebo nechat vyrevat alebo napchat dudel (a nie, nie som kojaci terorista).

pukina
2. apr 2023

@rik01lulaka nikde nevidim v tej otazke ze by sa pytala na presviedcanie o tom ze to nema robit. moze mat milion dovodov a vas do toho nic ci to chce zmenit alebo nie, otazka znela jasne.fakt toto nepochopim, keby ste sa radsej starali kazda o seba a svoje deti. ja tiez kojim aj uspavam na prse casto ale nikdy by som si nedovolila niekoho presviedcat o tom aby pokracoval ak nechce.

palculienka40
2. apr 2023

@pukina ne je toto nahodou diskusne forum? A kazdy moze napisat svoj nazor? Ci to ti riadis?

domixlily
autor
2. apr 2023

@palculienka40
@asocial
Potrebujem ju odnaučiť od toho pretože prestávam kojiť zo zdravotných aj psychických problémov

@minesasubu
@beata_k
Cumlik a mojkáčik nefungoval

@pukina
Nevadi čakala som aj tak viac otázok prečo prestávam kojiť ako rady ohľadom uspávania 😂

@rik01lulaka mám nosič a nie šatku ako tam sa jej niekedy páči niekedy nie a keď ju chcem dať do posteli tak sa zobudí.. čo cez deň ju v pohode ponosim ale v noci chcem aby bola v postielke. Ale fitloptu určite vyskúšam ďakujem za radu 🙂

beata_k
2. apr 2023

@domixlily Skusala by so dalej. Dojcene deti nevedia velmi cumlik pouzivat. Nieco na upokojenie potrebuje. Len tak polozit do postielky a spi, tak to dokaze iba malo deti. Potom este take ako kolotoc, projektor, biely sum, uspavanka.

lenkakravcova
2. apr 2023

@domixlily Cumlíky musíš vyskúšať viaceré. Niekedy sadne prvý, niekedy 6ty v poradí. 😀 Mojkácik u nás nefungoval nikdy. Ešte fungovala prázdna fľaška od mlieka - po tom co ju vypili.

palculienka40
2. apr 2023

@domixlily ja som mala popporodnu depresiu z dovodu nizkeho zasobneho zeleza az som aj odpadavala. Ked som dostala infuzky tak mi to preslo. Chapem ja som mala tiez zdravotne problemy no vydrzala som a kojenie nam velmi pomohlo v mnohych pripadoch. Do 4 roch rokov sme nepotrebovali ziadne atb. Pri hnackach a podobne. Je to kazdeho rozhodnutie. A aj som brala vela liekov ale mamila vzdy poradila ked aom nevedela co sa moze brat pri kojeni. Doktori vela vravia ze sa nemoze no opak je pravdou.

elbejo
2. apr 2023

@domixlily ja mám takmer polročnú, kojim stále ale učila som ju cca v 4 mesiacoch nezaspavat na prsníku a to tak, že som kojila v inej miestnosti a potom som ju preniesla do spálne. Zastrela som a nosila na rukách. Je bez cumlika takže je/bolo pre ňu ťažké ukľudniť sa. Základ je podľa mňa tvoja pevná vôľa , bez toho to nejde. Rozvaha, pokoj....

rik01lulaka
2. apr 2023

@pukina a kde ja som bola tá čo presviedča? Len som na margo tvojho rozhorčenia reagovala, že aj mňa to prvé napadlo, ale starať som sa nestarala. Autorke som odpovedala na otázku na rozdiel od teba. V bežnej konverzácii sa bežne a slušne opýtam na dôvod napríklad. Tu na koňovi radšej nie!

minesasubu
2. apr 2023

@domixlily Este ma napadlo ze skus si odsavat mlieko a davat cez flasku ked dopije pritulit
popripade ked sa dokoji a vidis ze uz nepije zobrat prsnik
Nas maly tiez zaspal na cicke asi 2 mesiace ale raz dopil dala som cumel otocil sa a spal a odvtedy to robi stale ( kojila som poleziaciky) ale kedze nechce cumel to je tazko potrebuje nieco na ukludnenie treba vsak vydrzat, hlavne neuc na fitloptu ( dobra blbost a to ze to natriasanie ma dost zly vplyv na dieta ani nebudem pisat nechapem ako to niekto moze robit) natriasanie na rukach, kocik a pod … drzanie v naruci je fajn ake iba mierne kolisanie lebo dieta ked zaspi a prechadza z jedneho spankoveho cyklu do druheho potrebuje to iste prostredie ako ked zaspalo a ked to nema tak da zobudi
, drzim ti palce a to ze prestavas s dojcenim je len tvoja vec nie si o nic horsia matka , dojcenie z teba nerobi lepsiu matku ide o to aby dieta citilo tvoju pritomnost a vedelo ze si tu prenho 🙂