Ako odnaučiť 8 mesačné dieťa od uspávania na rukách?

lily24
7. okt 2015

Ahojte maminky,dcerka bude mat 8 mesiacov a stale ju uspavam na rukach lebo inak nezaspi.Skusala som ju nechat sj vyplakat ale ona sa len rozjedovala a este zacala hlavku trieskat o madrac :( Odvtedy uz ju nenechavam tak dlho vyplakat,skusila som raz pol hodinku ale to sa neda.
Ma 8 a pol kila a uspavam ju na rukach pol hodinu aj viac a to musim poriadne cicikat lebo inak nezaspi,cez den pol hodinu uspavam a pol hodinu spi :/ 2x doobeda A 2x poobede
A vecer okupe spapa UM a aj hodinu uspavam na rukach.
Chcela by som ju od toho odnaucit len neviem ako,mam problemy s chrbticou a uz aj moje kolena to pocituju.(byvame u rodicov a od malicka ju stale brali na ruky...0reto je tak naucena)
U ocka nezaspi vobec len nonstop place pri nom ukludni sa ako tak az ked ju vezmem ja.
Poradte ako sa to vam podarilo 🙂

jujka
7. okt 2015

@lily24 moja dcerka zaspava vo velkej posteli aj cez deň. Spravím jej mliečko lahneme si spolu vypije a zaspí niekedy hned niekedy ju treba ešte mojkať. skus aj ty, alebo kočík ani tam nezaspí?

seahorse27
7. okt 2015

Skus ju naskor pohojdat na rukach a ked sa upokoji, tak si ju poloz k sebe do postele, hladkaj ju, drz za ruku - ona si uz snad vyberie, co je jej prijemne a tak hadam zaspi. Urcite nebude revat nejak extremne, ked ta bude citit nablizku. Mozno to bude par dni tazke, ale potom si zvykne. Okrem toho sa mi zdaju 4 denne spanky u tak stareho dietata dost vela...necudujem sa, ze ti zaspava dlho...uz by to bolo dobre zredukovat postupne na 2 spanky denne.

saskia24
7. okt 2015

aj moja dcéra zaspáva so mnou vo veľkej posteli. a to bola tiež naučená sa hojdať na rukách alebo v kočiari sa voziť...raz som ale povedala dosť a ľahli sme si spolu. spievala som jej, rozprávala sa s ňou, šúchala jej chrbátik a jemne capkala po dupe...to nám ostalo do dnes...prvýkrát zaspávala možno hodinu. a samozrejme, že sa to neobišlo bez plaču. ked plakala veľmi tak som ju vzala na ruky ale len pokým sa neukludnila. potom som ju položila a skúšala dalej. tak skúšaj aj ty...treba k tomu veľa trpezlivosti..ale dá sa to...a ináč moja sa veľmi skoro naučila že takto sa zaspáva...

lily24
autor
7. okt 2015

@jujka ona v kociku vobec nezaspi ani na prechadzke ani doma.Aj som skusala si snou lazkat hladkat ju po chbatiku brusku... a nic

lily24
autor
7. okt 2015

@seahorse27 ona vydrzi max 2 hodky hore potom uz zmoli ocka je nervozna zyva... niekedy spi 1x poobede ale to je este horsie uspavanie lebo uz je hrozne nervozna umrncana... v posteli som skusala a nic chvilu lezka a potom zdvihne ritku postavi sa na hlavku a zacne strasne jedovat tak znova na ruky

lily24
autor
7. okt 2015

@saskia24 budem skusat dalej teda snad sa to raz podari 🙂

saskia24
7. okt 2015

@lily24 jasné, že to pôjde časom, len vravím, veľa trpezlivosti. Vieš, ked doteraz zaspávala na rukách tak jasné, že sa jej to nebude páčiť. Ale zvykne si neboj...ale už ked začneš, nesmieš povoliť, lebo ona to pochopí, že si povolila a bude trucovať. Jednoznačne je ale veľká na zaspávanie na rukách..pozerám, že čakáš bábo druhé..ved to ani pre teba nie je dobré, či už na chrbát..rýchlo odúčaj kým máš len jedno 🙂

moneclipse
7. okt 2015

ja som to mala s nasim malym tiez taketo a potom som prisla na to ze nepotrebuje tak casto spat, ze on sa vlastne nudi tak mu treba zmenit prostredie aby sa unavil a potom zaspi rychlo, sice nie na rukach ale v priebehu par minut tak to by si zvladla aj na rukach, my rano vstaneme cca o pol osmej, trochu sa pohrame este v posteli, potom sa poobliekame, urobime ranajky, najeme sa a on uz ziva, keby som ho dala spat tak musim dlho uspavat ale my ideme na chvilku von sa pokocikovat, alebo zbehneme do obchodu alebo pozriet babku tak na pol hodku a ked sa vratime tak mu dam trosku cucnut a krasne rychlo zaspi

pelube
7. okt 2015

@lily24 Aj my sme mali takýto "problém" s uspávaním na rukách. dcérku sme uspávali len na rukách a to asi do cca 8 mesiacov, až raz sme si povedali dosť. lebo ako píšeš tiež to trvalo veeeelmi dlho ju uspať. my sme to skušali takto: keď už som videla, že bola unavená, tak po 1,5 až 2 hodinách tak sme si ľahli spolu na posteľ dala som je dudlík a do ručičky plienku s uzlíkom. samozrejme bol strašný krik, pár minút sme sa trápili a keď nie a nie zaspať tak som si povedala, že asi nie je ešte unavena a išli sme sa hrať ešte chvíľu. potom znova sme si ľahli... a takto asi na 3 krát zaspala sama v manželskej posteli. a zistili sme, že vydrží aj 3 hodky hore. ale nesmie sa nudiť, stále musí niečo robiť...potom si spolu ľahneme, už si sama teraz pýta do ručičky plienku a do 5-10 min. zaspí ( hladkám jej hlavičku) prvý týždeň to bolo ťažšie ale rýchlo si zvykla a môj chrbát je tomu veeeľmi vďačny 🙂 . držím palce, treba len skušať

nemyslím že by bolo treba zredukovať na dva spánky. Je to INDIVIDUÁLNE. Moja dcéra má teraz 11 mesiacov a stále spáva 3 x denne. to záleží od veľa iných vecí. ak dieťatko spí vkuse 3 hodiny je to iné ako keď si pospinká 30-40 minúť. to je aj náš prípad. preto vôbec neriešiem že spinká 3 krát. a vstáva veľmi skoro medzi 5:00 a 5:30 a už okolo 8 zaspí znova na cca pol hodku. Keď to tak vyhovuje dcérke, tak ju nebudem nútiť spať 2x denne keď je takto spokojná....

jannullka1
7. okt 2015

Môj malý bol tiež naučený veľmi na ruky a hojdanie lebo od narodenia veľmi veľa večer plakal, vraj mal silné kolik . A nepomáhalo cvičenie nožičkami a masírovanie bruška a tak.. Neskôr mi veľmi pomohla fitlopta keď už mi bol ťažký tak na nej som s ním hopkala. Spával ako 7 mesačný 3 x denne po pol hodine ,niekedy vydržal hodinu. Všetko možné som skúšala a u nás pomohlo len to, že som od 8 mesiacov zredukovala spánky na 2 denne. Síce v postielke mi nespáva lebo tam len hrozne reve a do 15 min sa vždy z toho pogrckal tak som to prestala skúšať. Ale podarilo sa mi ho uspávať vedľa seba v manželskej posteli. Keď dobre zaspal, preniesla som ho do postieľky. Je pravda že teraz niekedy uspávanie trvá aj hodinu, ale už je väčší a spí len raz denne. Keď mal tých 8 mesiacov a už bol unavený, bol síce mrzutý už dosť, ale zabavila som ho a udržala ešte hore aby išiel spať až o desiatej (len keď sa ráno zobudil už pred šiestou tak som ho dala skôr spať). Keďže bol predtým zvyknutý ísť spať skôr a bol už unavený ,podarilo sa mi ho uspať vedľa seba v posteli .Inak by sa mi to nepodarilo. Keď sa zobudil musela som počkať 3 hodiny kým som ho dala znova spať a keď sa zas zobudil tak sme ho dali večer spať po 4 hodinách. Ono to tak vychádzalo že okolo 3-tej až pol štvrtej bol hore a potom išiel o pol ôsmej spať. Vďaka len dvom spánkom za deň už nespal po pol hodine ale potiahol aj hodinu a pol alebo dve hodiny vkuse. Stačilo pár dní a bol na to úplne zvyknutý aj keď sa zo začiatku pri mne v posteli jedoval..zdrhal z postele no vždy som ho dala vedľa mňa hneď ľahnúť, vzdal to a zaspal. Ozaj po asi 5 dňoch to už bolo super.

scaramelka
7. okt 2015

@lily24 Pokial dobre rozumiem v tomto čase ešte navyše čakáte druhé bábo? No ak áno, tak to vám verím, že kríže a nohy bolia. Ja by som skúsila možno čajík z medovky, ten uvoľňuje. ukľudňuje. A čo kočiar? Ani tam nechce spať? Je veľa detí, ktoré spia len ak sú ukolísané. Skúste viac možnosti ale pre svoje zdravie a budúcnosť určite musí pominúť. Držím palce a dajte vedieť čo zabralo, pomôžete určite kopcu mamičiek, ktoré to taja a v tichosti trpia. Pááááá

jannullka1
7. okt 2015

@scaramelka myslím že jej tam len ostalo napísané že čaká bábo aj keď už to bábo je na svete a je to táto 8 mesačná dcérka.. Lebo je tam termín február 2015 a to už bolo.

lily24
autor
7. okt 2015

Maminky dakujem za vsetky rady a budem slusat 🙂
Nie necakam druhe babo asi to tam zostalo led som cakala dcerku 🙂 snes na druhy krat po hodinke sa mi podarilo uspar ju vedla seba v posteli a dokonca namiesto zvycajnej pol hodinky spala hodinku 🙂
Budem skusat dalej a musi aj priatel 🙂V januari nastupujem naspat do skoly dorobit aspo bakalara tak nech si malinka zvyka aj na tatinkove uspavanie 🙂 Naposem vam ako sa mi darilo a ci sme to vydrzali a dotiahli do konca 🙂
Vsetky ste uzasne a velmi zlate mamicky este raz dakujem mooc 😚

lily24
autor
19. okt 2015

Maminky tak uz skoro druhy tyzden neuspavame na rukach 🙂
Velmi vam dakujem za vsetky rady... ste zlate 🙂

pelube
20. okt 2015

Super. Tesim sa s Vami. Viem aka to bola pre nas ulava ked sme sa to naucili. Drzim palce

deniss111
21. jún 2017

@lily24 mozte prosim podrobne do spravy napisat,ako to u vas prebiehalo?mame 7,5mesacnu dceru a uspavacky su des..vzdy mam stres uz vopred..najnovsie huci a prehyba sa dozadu...dakujem

lily24
autor
29. jún 2017

@deniss111
Dobry den, bol to jroznu boj ale podarilo sa. Lahli sme si spolu mojkali sa hladkali brusko chrbatik..zo zaciatku sa po chvili jedovala hrozny krik ale treba vydrzat a byt pokojny. Nie hned zobrat znovu narucky aj ked to trha srdce ale prejde to.. ja som jej zacala spievat uspavanky, znovu mojkat chrbatik boztekovat celicko...niekedy sme uspavali aj 2 hodiny zo zaciatku ale nakoniec zaspala bez toho aby isla na rucky a po ryzdni uz uplne ok.Treba vydrzat a nevzdat to.Prajem vela sil a uspechov 😊

deniss111
29. jún 2017

@lily24 veru,je to pravda...uz sa k tomu blizime,len zubky nam to kazia trochu.dam si ju do klbka,aby sa nevystierala a hladkam ritku a po troche kriku zaspava...dakujem krasne za radu..vasa je uz aka velka?

lily24
autor
30. jún 2017

No zubky su boj ... verim ze to zvladnete 😊 mojej vysiel prvy zubok az v 15 mesiaci.
Teraz ma 2 rocky 4mesiace.
Urcite to zvladnete treba cas a byt pokojny potom je aj dietatko pokojne pokial ho nieco neboli😊 drzim palce