Ako odnaučím 5 mesačné dieťatko od uspávania na rukách?

2231987
25. aug 2014

Ahojte mamičky ako odnaučím 5 mesačné dieťatko od uspávania na rukách?

daniela1983
25. aug 2014

preco ho chces odnaucat? ja tak uspavam 11 mesacneho. len teda nie an rukach lebo je tazky ale v manduce. ak je dovod ten, ze sa ti zle drzi, tak pouzi ergnomicke nositko alebo satku a je po probleme

dubka29
26. aug 2014

ja uspavam 16 mesacneho sice nie na ruchach ale lezi so mnou v posteli uz dlhu dobu. ak ti jek dieta tazke vyskusaj tak. bude to mozno trvat ale nauči sa. ale ja by som dieta neucila same zaspavat aj ked si sem tam myslim ze je to chyba. niet krajsi pocit ako mat dieta pri sebe

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivetkab.
26. aug 2014

Mám tri deti. Ani jedno z nich nikdy nezaspávalo samo a ani sa o to nepokúšame. Dokonca ma poteší ak mi povie najstarší syn večer keď už dievčatá spia, že mamka a teraz sa poď ku mne tulkať. A ešte len ľahnem k nemu a trochu sa pomojkáme a on ani nevie kedy a zrazu spí. Spokojný je on a ešte spokojnejšia som ja. Vieš, cez deň robíš kopec inej roboty ako sa venuješ dieťatku. Nechcem tým povedať, že sa nevenujeme deťom cez deň, ale večer je ten čas, kedy si treba nájsť na deti čas, bez rozdielu aký má vek. Nenechaj sa odradiť babkami, že dieťa má zaspávať samo a nenechaj sa obrať o krásne chvíle s Tvojím dieťatkom. Veď kedy sú deti najzlatšie? Veď predsa keď spiaaaaa .... 🙂

mima4
26. aug 2014

je tu este niekto, kto nechape logike odpovedi na jednoduchu otazku???
Mamicka sa pyta ako odnaucit dieta zaspavat na rukach. Jednoducha otazka a odpovede typu "preco chces toto robit, ja som to nerobila, ja som uspavala na rukach do x rokov atd....".

autorku temy nezaujimaju dovody, prečo damy vy robite tak ako robite, prečo to nelutujete - vase rozhodnutia, vase materstvo, ona chce rady AKO ODNAUCIT DIETA ZASPAVAT NA RUKACH. Nechce o tom filozofovat...

Na testoch v skole zvykli strhavat body za odpovede od veci 😉

lady511
26. aug 2014

Ahoj,,my sme boli teda dlho na rukách potom som si povedala že stop koniec,,skušali sme kadečo,,najlepšie nam zabralo ked moj jej sieval uspavanky,,alebo ludove pesničky,,alebo som ju dala do postielky a ja som si lahla na postel a dala som jej ruku,,cítila že som pri nej a bola kludnejšia,,nezaspala hned ,,pomrvila sa,,ale zaspala sama

matrix87
26. aug 2014

nas ma 10 mesiacov a cez den doma ho stale uspavame na rukach, je to super pocit podla mna, ked si polozi hlavicku a zaspinka a citi bezpecie a ked ho nevladzem drzat, dam do nosica a mozem robit co chcem a on kludne zaspi. neoducaj take male dieta, uzivaj si, ze ho mozes mat pri sebe stale, ono ti raz povie, ze uz nechce byt na rukach a mozno ti to bude potom luto. A ak ti je tazky, tak si ho daj k sebe do postele, tak ho uspi, nenechaj ho sameho v postielke.

liv1
26. aug 2014

Presne viem o com pises, podobnu otazku som dala pred mesiacom, mam 5 mesacneho a jednoducho uspavanie dalej na rukach sa uz nedalo a tiez ma niektore supermatky presviedcali o tom, ze aj ked som na absolutnom pokraji fyzickych sil mam to pre svoje dieta urobit.. Tak my sa teraz uspavame (na noc) ze bud na prse poleziacky v posteli, alebo mu pridrziavam dudlik a lezi pritisnuty na mne, alebo ked som uspavala dceru tak som lezala vedla nej a robila sa ze spim 😉. Ked to prestane ucinkovat budem ho uspavat hoc aj v kociku, len nie na rukach... Vlastne okrem nocneho uspavania ho ked sme doma uspim len tak. V kociku...

denisafono
26. aug 2014

skus si precitat knihu Kazde dieta sa vie naucit spat. Nam to trvalo 4dni, kym naozaj nasa Kaja bola ulozena do svojej postielky a sama bez jedineho zaplakania zaspala. Je tam vela pisane aj o zaspavani ked je dieta kojene.... Da sa stiahnut z netu v pdf formate. ak sa ti to nepodari, tak mi napis IP a ja ti ju poslem mailom.

gabka24
26. aug 2014

aj nám pomohla knižka čo spomína @denisafono .... syna sme od začiatku uspávali, teraz má skoro 5 rokov a stále ho uspávame, je to únavné a som rada, že malá sa naučila zaspávať sama. 😉

cica869
26. aug 2014

ja som moju nikdy na rukach neuspavala...jednoducho som ju dala do postielky prikryla dekou a sama zaspala....prve 2 mesiace sice kazdy vecer preplakala ale naucila sa sama 🙂

emma_932
26. aug 2014

tu knizku /Kazde dieta sa vie naucit spat/ odporucam aj ja. tu je link, nemusis ju kupovat 😉
http://www.ulozto.sk/xjfFpdg/kazde-dieta-sa-vie...
a palec hore pre mima4 😀 niektore mamky su fakt nechapave 🙄

mimake
26. aug 2014

Ja som to skúsila na silu ( vyplakať) ale nezvládla som to. Tak sme na to išli jemnejšie. Na začiatku sme stali a kolísali malú na rukách, neskôr ( keď uz bolel chrbát) sme sedeli na gauči a malú hojdali z boka na bok tak že som sa hýbala spolu s ňou, hýbala som sa z večera na večer menej až nakoniec zaspavala len tak že som si ju položila na seba a hladkala chrbatik. Neskôr som ju mala na sebe na posteli ( v lezme s hlavou podopretou) a momentálne zaspáva sama vedľa mna na posteli s tým že jej nakreslim na chrbatik nejakú rozprávku a ona zaspinka. Do zimi sa chceme naučiť spinkat bez kreslenia a potom nasleduje vlastná posteľ ( teraz ju do postieľky prenasame po zaspati ) uvidíme ako nám to pôjde, je to na dlhšie trate ale nám sa to zatiaľ osvedčuje 😉