Ako odnaučím 21 mesačné dieťatko od uspávania na rukách?

2231987
28. dec 2015

Ahojte mamicky ako odnaučím svojho drobca od uspavania na rukach?? Už som skušala všeličo a nie a nie ho odnaučiť...Ako ste to zvladli vy? Ked ste mali takýto problém? Dam ho do posielky reve a vystraja, dam si ho vedla seba zleze mi z posteli a vyskiera sa...uy som studovala aj knižku Každe dieta vie dobre spať no nezafungovalo...už fakt neviem

katka1981
28. dec 2015

Kolko dni si skusala tu knihu a presne podla navodu? My mame extremne tvrdohlave dieta, ozaj peklo a slo to. Nastastie bola vo veku kedy nedokazala vyliezt z postielky inak by som mala smolu. Je to ozaj o tom, ze silnejsi vyhrava, zial, ked ustupis, dieta vyhra. Ale mala si dat diskusiu, otazkou sa nic nevyriesi.

timea7
29. dec 2015

dáš ho do postieľky a ľahneš si k nemu, budeš ho hladkať, šepkať mu, pustíš mu potichu relaxačnú hudbu, ale z postieľky ho nevyberieš, a jeho plač budeš ignorovať, lebo ťa ním len vydiera, aby dosiahol svoje. Prvý deň to bude trvať veľmi veľmi dlho, kým pochop, že to myslíš vážne, druhý možno tiež, postupne to bude lepšie a lepšie. V jeho veku už veľmi dobre chápe a vie, čo robí, treba byť len vytrvalou. Ten plač je preto, lebo si ku vytvorila zlozvyk zaspávania na rukách a on sa dožaduje toho, na čo je zvyknutý. Ak vydržíš zopár dní, tak si zvykne, škoda, že si s tým nezačala už dávno.

maria117
29. dec 2015

A co keby si skusila satku alebo nosic len na uspavanie? Ja mam taku "obycajnu" z tych lacnejsich,vraj nie velmi pohodlna na dlhe nosenie, ale kedze ju nosim dokopy mozno hodinku pocas dna,tak zatial mi staci. A na uspavanie je to super,hlavne ked je uz len nervna a nevie sa uspat. Pripadne skus pozicat od nejakej mamicky v okoli na vyskusanie -vacsinou tie,ktore aktivne nosia (takmer cely den naviazane dieta), tak maju viacero satiek /nosicov. Len tam niektore mamicky maju problem,ze sa im prebudi pri "vyklapani". Moja skusenost je,ze pokial sa uspi pocas dna, tak niekedy sa pri vyklopeni zobudi a uspavam este lezanim a dojcenim pri nej, ale pri uspani na vecerny spanok to vacsinou uz je bez problemov. No moja ma este len 5 mesiacikov. Drzim palce. Daj potom vediet,ako ste to vyriesili,co zabralo.

lauricka
29. dec 2015

A kolko cez den spi? Nespi prilis dlho poobede? Mne sa tiez nechce spat, ked nie som unavena 😉

zuzka1008
29. dec 2015

Ahoj, ja som mala zasa problém ukončiť kojeníe, skoro 3r dcéry, ale fakt je to o vytrvalosti matky, ak nevstúpis bude po tvojom , najprv to bude seklo

8291
29. dec 2015

No len trpezlivosť a trpezlivosť.ja chvalabohu tento problém nemam ale ja som s uspavanim na rukách sekla ked mala mala okolo tretieho mesiac.trvalo to asi 10 dni revala v tej postielke ako bláznivá😞 ale výhoda bola ze nevedela sa ešte brániť to by zasa asi aj postieľku rozbila.ale zvykla si ja si neviem predstaviť že by som ju uspavala na rukách 6 mesačnú,nieto dvojročnú.teraz ma 18 mesiacov a večer aj cez den ked ma ist spat zoberie flašu s čajom a cupitá do postieľky sama.Ale my sa zasa trapime s papaním.Každé dieťatko ma svoje vrtochy😁

livocka21
29. dec 2015

Lutujem tvoje ruky... 😀 😀 ... Lahni si s nim

loknicka
29. dec 2015

kazde dieta je individualne. ja som uspavala 9 mesiacov. potom ma nejak presla trpezlivost a dala som ju do postielky poplakala 15 minut a odvtedy spi sama. ked si chcem lahnut s nou tak vystraja a chce sa hrat takze zaspava len sama 🙂

emulienka99
29. dec 2015

Chce to len a len trpezlivosť. Takmer dva roky si ho uspávala na rukách, tak nečakaj, že sa to zmení za týždeň. Každý úspech aj keď maličký je úspechom. Dôležitá je tvoja neoblomnosť. Keď si povieš, že dnes ho dám do postielky a vydržím plač 5 minút, tak vydrž. Postupne sa to zlepší. My sme dcérku ako 28 mesačnú učili zaspávať už v izbičke a takmer rok sa v noci vrácala do spálne. Tak som ju vždy pohladkala a odviedla do izbičky, poľúbila a hladkala pokiaľ nezaspala. Prvé dni chodila takmer každú hodinu 🙂 .Potom už len raz za týždeň. 🙂 .

lucretia7
29. dec 2015

Mozes skusit spat s nim spolocne v posteli. Nenechaj ho zliezat, pripadne ho davaj do postele dostatocne unaveneho, zaujmu ho knizkou alebo nejakymi pesnickami, spievanim, aby zostal pri tebe. My mame extremne citlive dieta, ale naucil sa celkom lahko spat pri mne a nie na rukach alebo hojdanim ako to bolo prve mesiace. Hlavne ho len prosim nenechavaj vyplakat ziadnymi metodami regulovaneho placu a podobne. Ono sa doeta zmieri s tym a prestane plakat, ale to len preto, lebo rezignuje a vie, ze mama na neho kasle. Prejavi sa to vsak neskor na psychike. Stalo sa to niekolkym kamoskam a nasa znama, ktora je renomovana detska psychologicka hovori, ze to je to najhrosie, co moze matka svojmu dietatu urobit. Niektore deti potrebuju pritomnost matky, do 3 rokov je to vraj uplne biologicke, takze nema zmysel ho lamat len kvoli svojej pohodlnosti. Ak chce mat niekto pohodlie, potom radaej deti neodporuca.

cervikpepik
30. dec 2015

nemyslim si,ze nosic ci satk aje riesenie...priklanam sa k nazoru,dat do postielky,hladkat,tisit,pobozkat no nevyberat...tu nejde o vyplakanie....ty sa na dieta nevykasles a nezavries za sebou dvere
Okrem toho take dietatko isto rozumie,co po nom chces...tak mu povedz co budete spolu robit a ako to budete robit...precita sa rozpravka,pusinka a sup do postielky1