Ako obliekate deti v tomto počasí do škôlky?

6. nov 2021

Ahojte moja mala ide po 5 tyznoch pondelok do skolky.. rano uz bude mrznut aspon u nas dnes do rana.. viem ze chodia na hodinu von .. chcem sa opytat co im davate ? Pancusky na to zatrplene gate? Alebo tenke leginky a na to este zateplene gate ktore ked prideme do skolky dam dole.. a ucitelke poviem ze tam v skrinke ma druhe ked pojdu von? Tielko,dlhe tricko,mikinu bundu,nakrcnik a ciapka

dominka63
6. nov 2021

Ja dávam tielko dlhé tricko tenkú mikinu a zimnú bundu leginy a na vrch softshelove gate a zimne topánky ciapka nákrčník

domkad
6. nov 2021

Ja mojej ešte pančušky a ani tielko nedávam lebo predsa len kým idú von sa oteplí a deti sú stále v pohybe,takže aby sa nespotila. Takže väčšinou tepláky alebo legíny ,tričko s dlhým rukávom, mikina, bunda a ciapka . Ak nezabudnem tak aj taky tenší nakrcnik.

patka06
6. nov 2021

Autorka: podľa mňa to čo píšeš je priveľa, akurát sa spotí a ochorie doobeda je 10 a viac stupňov
U nás nátelník mikina a vesta, tepláky bez pančúch, tenká čiapka len ak fúka

dominka63
6. nov 2021

Najlepšie sa spýtať dieťaťa mne dcera vravela že jej je zima chodia von majú tieň ešte je mraz na tráve takze skúste aj tak

nikiki29
6. nov 2021

Fú, toľko obliekam snáď keď je cez deň -5, nie +10. Záleží ale odkiaľ ste, dieťa ti tiež určite vie povedať či mu je zima. V pondelok zistí, v utorok pridáš vrstvu ak bude treba. My chodíme ráno autom, von chodia najskôr okolo 10-11, keď už je celkom príjemne. Na von má teda softshellky podšité flísom, dlhé tričko, mikinu, bundičku, nákrčník, čiapka. Nič viac.

autor
6. nov 2021

Mala len zacala chodit do skolky prvy krat v septembri tyzden doma 3 tyzdne v skolke. Tyzden doma a teraz po 5 tyzdnoch do skolky .. myslim si ze uz je dost zima .. a cez den chodia o 10 von cize je vonku do 10st. Ak nie aj menej .. tielko nosi uz aj teraz cize do skolky ho dam .. jedna sa mi hlavne o spodok gate mavame len zateplene teplaky a bojim sa aby jej nebola zima ..

lelab01
6. nov 2021

Môj sa nerád oblieka, tak mu dám tepláky, na to zateplené softshelové gate, tričko, mikinu a prechodnú bundu. Ale videla som tam pobehovať deti len v teplákoch, no môj je taká zimomriavka, tak radšej ho riadne oblečiem ako by mal prechladnúť.

thoughtfulweirdo
6. nov 2021

Legíny a softshellove gate. Legíny len kvôli tomu, nemusela spodok celý prezliekať, len stiahne a zase natiahne vrchné. Na vrch krátke tričko, dlhé tričko, tenká mikina, softshellova bunda. Toľko tričiek má preto, aby si mohla vybrať, ako veľmi chce byť v škôlke oblečená, lebo stále čosi vymýšľa, tak sa môže obliekať a vyzliekať do ľubovôle 😄

autor
6. nov 2021

Prosim v akych obchodoch viem kupit tie softshell gate? Na nete som nasla len na objednavku co baby siju ... 😃

autor
6. nov 2021

@lelab01 moja je tiez taka zamrznuta 😃 tiez chcem aby v skolke vydrzala viac ako tyzden 😃

lelab01
6. nov 2021

Ja som kupovala tu https://www.4camping.sk/?w=softshelove nohavice...
neviem si ich vynachváliť- sú ozaj kvalitné a raz dva sa obliekajú.

autor
6. nov 2021

@lelab01 dakujem ale potrebujem ich uz zajtra 😁

autor
6. nov 2021

@lelab01 a skoda,potrebujeme 98 velkost 🙂

alanko20
7. nov 2021

Pozri lidl shop, sice treba pockat, ale su fajn a za super cenu, aj Tchibo mava, skus pozriet aktualnu ponuku/eshop

sasanka605
7. nov 2021

Nás zatial mal len zeteplene gate. Ked idú von tak uz je okolo 8-9 stupňov, neobstojí na mieste a nesťažoval sa zatial. Softshell gate som kúpila aj tu na bazári ale inak mas unuo, nosímekiwi, suchedupky.cz aj na sashe. Mas jesenné s fleecom alebo zimné s barancekom ale na to je este skoro podľa mna.

mogaa
7. nov 2021

No asi ťa sklamem, ale ak dieťa chodí prvý rok do škôlky, tak je veľmi pravdepodobné že bude choré bez ohľadu na to, čo mu oblečieš🙂lebo oblečenie na to má minimálny vplyv, deti sa obliekajú tak ako sú zvyknuté mimo škôlky.....teda predpokladám že dieťaťu dávaš "zimné veci" a nie tenučké jesenné🙂ono je aj rozdiel či ráno idete do škôlky peši alebo na aute lebo naozaj ráno býva zima....

mogaa
7. nov 2021

a tie choroby sú obvykle preto, že dieťa je prvý rok v kolektíve, čiže nové bacily, nezriedka sa dávajú do škôlky nedoliečené deti a potom sa to tam točí.....ale s tým neurobíš nič.....väčšina mamičiek musí chodiť do práce a nemôže byť každé 2týždne na OČR, takže zachuchmané dieťa bez teploty sa dáva bežne do škôlok😉

mabenn
7. nov 2021

Ja bez tej mikiny, bundu ma celkom hrubu a tiez tielko neoblubujem...inak ako baby pisu...ale tensiu mikinu ma v skrinke, necham na ucitelky

annm81
7. nov 2021

Píšeš, že je do desať stupňov. To dávam do škôlky legíny a krátke tričko. V skrinke má mikinu, zateplené nohavice a tenšiu vetrovku. Vnútri majú škôlky zvyčajne veľmi teplo a či je máj alebo december, veľmi sa to nemení. Treba rozlišovať, čo robí dieťa, keď idú von. Je veľký rozdiel, či idú na prechádzku, alebo chodia na dvor a ty máš akčné dieťa, čo sa tam nezastaví. Ak budeš dieťa priveľa obliekať v snahe uchrániť ju od choroby, dosiahneš úplný opak. Radšej ju otužuj, nech je odolnejšia. Keď si s ňou, uč ju, aby sama za seba vedela zhodnotiť, či jej je zima, či teplo, aby to vedela vyjadriť pred učiteľkou a veď ju k tomu, nech si oblečie alebo vyzlečie jednu vrstvu podľa potreby. Ešte to chvíľu potrvá, ale naučí sa.

lacibo
13. jan 2022

Moja 5 rocna ma tricko s dlhym rukavom, pod nim tielko, teplu bundu a na spodu pancuchy, a suknu..ked idu von, na to este hrubsie leginy a navrch vyteplene softshelky, ked bol.sneh, oteplovacky. Ciapka, sal a rukavice.