Ako obliekate 9 mesačné deti v tomto počasí?

vasjar
16. feb 2022

Ahojte, začína sa oteplovat, teda cez deň sú už plusové teploty, ako teda obliekať synčeka? (9 mes)
Boli sme pred 3 dňami na prechádzke, krásne slnečno, ale fúkal studený vietor. Malý bol naobliekany (tielko, tričko, mikina, pančušky, tepláky a fusak) potom v kočiari ešte fusak a na to ešte prekryte... Samozrejme čiapka a rukavice. Prídeme domov a malý bol extrémne spotený. Neviem ako ho teraz obliekať, aby mi neochorol, som prvorodicka a nemám s tým skúsenosti.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
16. feb 2022

Zrus jednu vrstvu a fusak daj len na nožičky, však nemrzne

mediana
16. feb 2022

@vasjar no ja ma 14 mesačnú a nedala by som pančuchy a tielko, dokonca ani mikinu a neprikryvam fusak. Celú zimu mala len dlhé body, hrubšie teplaky/legíny, na to teply overal a do teplého fusaka. Nikdy nebola spotena ani nemala chladný zátylok. Zatiaľ nechávam ešte stále v tomto zložení, ak je teplo tak rozopnem fusak a nechám trosku vetrať. Ale pomaly budem dávať bez overalu do fusaku, len v bunde a teplákoch.

kleopatra114
16. feb 2022

Fusak a na to ešte fusak a to celé prekryté ? Ja davam pancusky, body, softshelky, mikinu, bundu a posadiť ju do fusaku, ale prekryjeme len nožičky a ani ho nezapínam.

petamich
16. feb 2022

ja asi nie som dobry priklad, lebo vsetkym sa zda, ze od narodenia obliekam malo ale teda som z BA, dnes bolo 12 stupnov a zimny fusak som zrusila, mal pancusky, hrubsie teplaky, "topanocky" a hrubu mikino/bundicku a bol v nazvime to akoby fusaku, co strikovala moja mama = hrubsia deka a fukal studeny vietor ale napriek tomu mu bolo fajn, ruky ma studene stale, to ani neriesim

tak ako popisujes nebol obleceny ani ked sme tu mali -3-5 stupnov, ja tielko ani nemam vo vybave 🙂 by mi rycal od tepla ale tak kazda pozname svoje dieta a ci ma rado teplo alebo zimu

4stanka4
16. feb 2022

Ja mam 18 mesacnu a dnes sme boli na prechadzke vynimocne s kocikom kde len sedela a mala hrubsie puncosky, dlhe body, mikinu a na tom zimny ale tensi overal+ ciapka, nakrcnik a neskor som jej dala aj rukavice. Ked sme prisli nebola ani spotena ani studena. Inak tiez som z toho obliekania jelen. Nanoznik ani fusak nedavam

enoula
16. feb 2022

U nas fungoval prechodny tenky softshell fusak v takom pocasi. Ak zima, fuci, zapnuty, ak pekne, rozopnuty. Pod to uz bez overalu, max tenky tiez softshell, ked uz dieta lozilo, respektive čosi pochodilo slimacim tempom

aschkimka
16. feb 2022

@mediana presne aj ja tak 🙂

zojanka
16. feb 2022

@vasjar
To v čom je doma: body s dlhým a tenké tepláky a keď ideme von dám mu na to bundu a posadím do fusaku. Samozrejme čiapka (nie hrubá) a nakrčník.
Žiadne tielka, pančuchy, dokonca ani mikiny ešte pod...
Keď bola riadna kosa tak som len dala teplejšie tepláky a hrubšie ponožky a rukavice s teplejšou čiapkou.

elizabet173
16. feb 2022

@vasjar nedivím sa, že bol extrémne spotený, veď si ho obliekla, ako keby bolo mínus tridsať. Dva fusaky som nikdy nemala a to môj spával v kočíku aj štyri hodiny pri mínusových teplotách. Čím viac ho budeš babušiť, tým častejšie bude chorý

lucia147852
16. feb 2022

O vrstvu viac ako sebe. To bol extrém ako bol oblečený. Mysli na to, že imunita sa buduje aj otužovanim.

jazula
16. feb 2022

Ja rovnako ako @mediana s tým, že teraz už pomaly začnem používať tenší fleecovy overal namiesto toho zatepleného. Zatiaľ sa mi stále zdalo v tieni chladno…

guiseppinka
16. feb 2022

Mam trochu starsieho a chodi rano v prexhodnom fusaku, zimny overal, pancuchy, bodik, a na tom tenke tricko, spat chodi von a poobede je von v kociku v hrubom fusaku a len pancuchy a zimna bunda...

matkahelka
16. feb 2022

@vasjar ja mam aktualne 2mesacnu a takto ako opisujes ty bola oblecena prve 2-3 tyzdne, ked sme mali vonku -5. odober 2 vrstvy.
@petamich tie studene rucky neriesis? moja ma tiez take, muz doma vykuruje na 26 stupnov, lebo ma utkvelu predstavu, ze je malickej zima. pediatricka mi tvrdi, ze to nie je ok, ze 2mesacna by uz nemala mat take ladove labky, ze sa zrejme nedostatocne prekrvuje. ale ja mam aj pubertu a ta ma tiez nonstop ladove ruky.

elizabet173
17. feb 2022

@matkahelka 26 stupňov?! Niéééé!!! Maximálne 23, v spálni aj 18. Potom sú deti nonstop choré. Treba skúšať na zátylku, nie rúčky

petamich
17. feb 2022

@matkahelka od narodenia mal studene ruky, mohla som sa aj na hlavu postavit 🙂 pediatricka povedala, ze ked ma zatylok teply mam sa orientovat hlavne podla toho - a neskor po 3M uz to vobec neriesila, takze my sme si sli svoje, vetram celu zimu, v izbe mame v noci maximalne 20 stupnov, cez den 23 a odkedy jazdi v sportovej casti v pololahu, tak ruky musi mat vonku, lebo inak place, jasne, ked bola velka zima (na BA), tak mal rukavice ale inak ak ich ma tak normalne studene, tak neriesim - ale vravim podla tej FB skupiny, kde som s inymi mamickami, ja som asi exot - keby obliekam maleho ako vacsina kociek, tak by revaaaaal od tepla 😂

inak do 3M nehovoria praveze sa nemas orientovat rukami a nohami, lebo sa im koncatiny dobre neprekrvuju a este sa im vyvija regulacia a tiez, ze sa malo hybu tak aj preto? a ze treba kontrolovat zatylok a nos? 🤷‍♀️ ale co pediater to nazor, ze ano

matkahelka
17. feb 2022

@elizabet173 mame aj pubertu, takze vsetko viem, ale muz teraz "na starobu" si novorodenca uziva tak, ze mu miestami az prepina 😁

elizabet173
17. feb 2022

@matkahelka chápem, len mu viac ubližuje, ako pomáha. My sme mali "studený odchov", neviem, čo je to kašeľ alebo sopeľ u dieťaťa, nepoznám lieky, kvapky, sirup pre deti, chorý nebol ani v jasliach ani v škôlke.

matkahelka
17. feb 2022

@elizabet173 ja detto u starsej. od narodenia spala len vonku, lebo vo vnutri spat nechcela. vo vnutri mala vzdy bose nohy, lebo nikdy nezniesla nieco na chodidlach. ma 13, 2x za zivot brala atb, odkedy chodi do skoly, nebola chora, ziadna nadcha, chripka, nic. neskutocnu imunitu ma.
teraz, pri tejto druhej dcere, muz vsetko strasne preziva. vonku max 2 hodiny, lebo prechladne. ak si zosucha ponozky, v sekunde jej ich natiahne, minule ked som nebola doma, on jej dal gumicky na nozky, aby si nezosuhla ponozky. vykurene mame ako v saune. stale jej pcha ciapku a rukavice - vo vnutri podotykam, lebo jej je urcite zima. vecer po okupani ju pri tych 26 stupnoch pozakryva 3 dekami, lebo ved je okupana a urcite ochorie. poraza ma na etapy pri nom a stale sa na tom hadame, ale 6 rokov sme sa o malicku snazili a aj to nam musela pomoct moderna medicina, tak toto je u neho zjavne vysledok.

petamich
17. feb 2022

@matkahelka chlapi 🙂 obcas nevies ci sa mas tesit, ze sa zaujima a stara alebo by som radsej bola, ked by dal pokoj 😂

matkahelka
17. feb 2022

@petamich ved to. pri prvej sa extra neangazoval- zle bolo. teraz sa angazuje az-az - tiez je zle. casto si povzdychne, ze tazko s nami zenami 😁

petamich
17. feb 2022

@matkahelka asi na tom nieco bude 😂 ja by som so sebou zit nechcela

elizabet173
17. feb 2022

@matkahelka pevné nervy, ja by som cirkus doma narobila