Ako obliekať dieťa, ktoré sa plazí na podlahe?

bolarazjedna
16. dec 2022

Ahojte, môj 5,5 mesačný syn posledné 2 dni sa začína plazit a už kedykoľvek mi odplazí z hracej deky. Tak rozmýšľam, ako správne obliekať, aby neprechladol, keď tolko je bruškom na zemi. Bývame v byte na hornom poschodí, máme plávačku, bez podlahového kúrenia, koberce nemáme.
Doteraz som malému dávala body, pančušky a na to buď polover+polodupacky, alebo overalik. Na plazenie po podlahe mi to príde malo.

thereisabear
16. dec 2022

A koľko máte v byte stupňov? Mne dve vrstvy prídu dosť, viac by som nedávala.

januska12323
16. dec 2022

Ak normálne kurite tak toho má na sebe až veľa.

zuzkaburik
16. dec 2022

@bolarazjedna ahoj, toto si kup, perfektna vec

mima172
16. dec 2022

@bolarazjedna Mame to rovnako (najvyšší byt, bez kobercov atď) a teda moja malá mávala dnu v období plazenia vždy body a pančušky. Podľa toho čo píšeš, mate doma bud obrovskú zimu alebo dieťa zbytočne veľmi obliekaš 🙂 U nás je tých 21-22st.

deedol
16. dec 2022

moj mal vzdy body s dlhym rukavom a polodupacky/teplaky a ponozky. v byte sme mavali okolo 22-23 stupnov, bez podlahoveho kurenia.

bolarazjedna
autor
16. dec 2022

My name 22-23stupnov, ale podlaha je fakt studená. Ja som doma bežne v kombinácii tricko+sveter, no a tak som sa učila, že dieťa má mať o 1 vrstvu viac na sebe, takže mne body, pančuchy a overal nepríde veľa.
Doteraz som počúvala obe staré mamy, že prečo nedávam nič pod hraciu deku, že je to veľmi tenké a dieťa na tom prechladne.... No tak teraz už nebude mať pod sebou ani to, bude sa válať bruchom na podlahe.

deedol
16. dec 2022

@bolarazjedna to pravidlo +1 vrstva je podla mna o obliekani sa von. teda ja som to vzdy tak chapala 🙂

mima172
16. dec 2022

@bolarazjedna Ako píše @deedol , to pravidlo + 1 vrstva platí pre male deti pri pobyte vonku, nie dnu 🙂

amelie2017
16. dec 2022

Uplne normalne, body a teplacky. Ak teda doma nemate 12 stupnov. Ja som tiez stresovala, lebo dcera sa plazila, ked bolo 30 stupnov. Syn v zime. Ale ked bol kazdy tyzden chory ak pri 25 stupnoch, pochopila som, ze to s tym nema nic spolocne.

heln
16. dec 2022

@bolarazjedna ahoj, ja si tiez myslim, ze na podlahe je zima, dala by som napriklad mikinu, alebo vestu.
alebo kupte jeden maly detsky koberec, to dieta sa ti bude hrat na podlahe este par rokov.

kacenocka2
16. dec 2022

@deedol aj ja..🙂doma mali deti len 1 vrstvu..a imunitu maju 👍

zuzka102
16. dec 2022

Mne sa osvedčilo malej obliekať dole hrubšie teplaky/legíny a hore tak, aby mala cez trup 2 vrstvy, čiže bud body s kratkym rukávom+mikina, alebo body s dlhym rukavom+pletená vesta.

kacenocka2
16. dec 2022

@bolarazjedna našim obom som dávala len 1 vrstvu, dlhý rukáv počas topneho obdobia
Na hranie mali penovy koberček puzzle

andreatytler
17. dec 2022

@bolarazjedna Deti s riadne namakju pri plazeni, takze nebala by som sa ze mu bude zima. Nas syn bol bez ponoziek a nohy nemal nikdy studene. Skus dcerke nohy a ruky pri tom plazeni. Ak su teple, je vsetko v pohode.

essenceee
18. dec 2022

teplačky, mikinku, nejake capačky.

maryetta
18. dec 2022

My doma mame 21-22stupnov a vzdy mali len jednu vrstvu.
Maximalne ked ozaj zima alebo cosi ze som im dala aj vesticku.

lavinis
18. dec 2022

@bolarazjedna oteplovacky, jednoznačne 😅

lavinis
18. dec 2022

Samozrejme 1 vrstvu, čo bývate na Sibíri?

beata_k
18. dec 2022

Ja som sa riadila podla ruk a noh. Ak boli teple nechala som tak, ak studene pridala som vrstvu. Obcas sa hram s dietatom na podlahe a lezim a veru, citit chlad.

gertrudaosem
18. dec 2022

@bolarazjedna nastokni mopy na obe kolienka