Ako obliekať bábätko v zime?

24. aug 2021

Fusak a pod to treba teplý overal? Pod overal tiež niečo?

A na takéto prechodné obdobie keď je chladnejšie stačí len normálne oblečeného do fusaku? Nevyznám sa v tom a chcem byť pripravená. Ďakujem pekne za rady.

patka06
24. aug 2021

Buď fusak alebo overal nie oboje
Do fusaku som zdola dávala bavlnené dupačky a zvrchu body a hrubšiu bundičku
Ak overal pod to body a tenké tepláčiky - alebo ja som mala bavlnené overaly - pôvodne to boli pyžamká, ale v zime som používala aj von
Fusak vonku pri mrazoch, inak deka - tepláčiky a body a svetrík

katkami123
24. aug 2021

Ahoj, nAm raz sestrička v nemocnici povedala, ze dieťatko do kočíku obliecť tak ako sme oblečení my, keď ideme von + vždy jedna vrstva navyše. Lebo sa nehýbe, len v tom kociari leží, nemá sa ako pohybom zohriať. Ale zistíš to aj tak, keď ma studené rúčky, ze treba ešte jednu vrstvu.

bluka2
24. aug 2021

@katkami123 presne tak, len studené rúčky práveže nie sú problém, teplota sa kontroluje za krkom.

enoula
24. aug 2021

Super je merino, bodycko, spodky/leginy a na to nejaky tensi overal flisoveho charakteru a fusak. Ale zase nie je zima ako zima a fusak ako fusak. merino je super prva vrstva v kazdom pripade

patka06
24. aug 2021

@katkami123 či je dieťatku teplo alebo zima sa zásadne nekontroluje na končatinách, ale na krku a vrstvu "navyše" tvorí kočík + fusak alebo deka ...obliekala som presne rovnako ako seba
Odkedy začala chodiť, tak o vrstvu menej, lebo veľa behala a "zohriala" pohybom a bolo jej bolo chladno pridala som vrstvu..´nikdy nie naopak