Ako obliecť dieťa v tomto počasí?

25. feb 2021

Maminky ako obliekate deti keď idete von keď je takto teplo? U nás bolo včera 11 stupňov a malého som obliekla do kombinezy ale pod nu som nedávala mikinu, tak ako bol oblečený doma tak som ho nechala a len navrch kombinézu. Dnes sa mi zdá teplejšie ale bojím sa aby neochorel keď mu dam napríklad len mikinu a vestu

zuvelyn
25. feb 2021

Ale vek? Môj ma 10mes a má takú kombinézu "zimnú" ale je tenšia, pod to len vlbody a pančušky resp tenké tepláky, v kočíku mám prechodnú fusak, dnes bol len rozopnuty napr. V zime ho som ho dávala do hrubého overalu a tiež len body a pančuchy pod to.

autor
25. feb 2021

Môj ma 4 roky

A keď boli mrazy tak som mu dávala tuto kombinézu ale pod nu mikinu, na pančuchy aj teplaky

zuzana_ilkova
25. feb 2021

Ahoj ja dávam malému overal aby som mala istotu ze ma aj chrbát zákrity a nevyhrnie sa mu mikina, ked je okolo 0 stupňov, dávam hrubsiu mikinu pod overal ked je okolo 5 tak tensiu mikinu, nad 10 stupňov bez mikiny... mne maly sedi v kociari este, nehýbe sa tak predsa mu je chladnejšie trosku ako dospelému človeku ktorý sa pohybuje...

hipuska
25. feb 2021

Tak som obliekala, keď bolo 3C. Teraz nosí dnu+overal z Lidl, ten tenký. Deti dosť behajú, chodia, takže im stačí menej ako tebe.

zuvelyn
25. feb 2021

Aha 😅 tak podľa seba skús, veď keď sa hýbe vonku mu musí byť teplo tiež. Ja som bola napr len v tielku a mikine a sa zo mňa lialo po druhom kilometri na prechádzke 😁

klarissa25
25. feb 2021

11 stupňov a kombinezu?? Chudacik..

lienka175
25. feb 2021

fúha, veď to mu aj v tých mrazoch muselo byť teplo, keď mal aj pančuchy, aj tepláky, aj overal... veď deti behajú, moje by sa uvarili...
môj 4-ročný mal včera poobede len tepláky, tričko a mikinu

angelheart
25. feb 2021

Do 11 stupňov určite nie zimnú kombinézu, aj keby to bol novorodenec, to je ozaj prehnané.
Naša mala včera len body a tenučkú jarnú bundu.

diewcatqoo
25. feb 2021

Mam 4 rocneho a davam vrch: tielko, tricko s dlhym rukavom, mikinu a bundu (mam jednu uplne hrubu, zateplenu kozusinkou a druhu menej zateplenu - tak teraz davam tu menej teplu) a tenku ciapku, spodok: slipy, puncochace, softshellove teplaky nezateplene a zimne boty.
V zimej kombineze sa musi asi potit uz v tomto pocasi...

lucia147852
25. feb 2021

Moja 4 ročná má rifle, tričko, tenký svetrik a softshelku. Svetrik má kvôli tomu že sme šli ráno a ešte boli len 4 stupne. Dieťa treba aj otuzovať. Chorá býva veľmi máličko.

veronikaszabova
25. feb 2021

11st a kombinezu? 🤦‍♀️😳🤣
Mladsi ma 6r, vcera bolo u nas 10st - mal teplaky, tricko a mikinu 😃 na nohach tenisky. bol na kole a zima mu 100% nebola.

brona235
25. feb 2021

Moji maju 7, 3 a pol, 2 a pol. Ani jeden uz nenosi pancuchy ani tielko. Vcera boli len v hrubsej mikine a ked sme boli na ihrisku nemali ani ciapky.

ava11
25. feb 2021

U nás bolo včera 15 stupňov, slnečno. Deti 8 a 6 rokov. Mali tepláky, tričko s dlhým rukávom, mikinu, vestu, tenisky. Vesty po chvíľke vyzliekli, bolo im teplo. Bez čiapok.

elizabet173
25. feb 2021

Obliekas ho velmi teplo. Kombinezu som davala iba ked mrzlo a pod nu len pancuchy, nikdy nie teplaky, ved dieta vonku nestoji, je v pohybe. Pri jedenastich stupnoch ziadnu kombinezu, panchuchy, tenke teplaky, tenke tricko s dlhym rukavom, tensiu mikinu a tensiu bundu, alebo tricko a zimnu bundu ale bez mikiny. Dnes ponozky, teplaky, tricko, tenku bundu a nie teplu ciapku. Cim viac ho obliekas, tym castejsie bude chory. Je horsie ked sa spoti, pretoze je naobliekany a zostane potom chvilu stat, ako keby mu bolo trochu zima. Ja som obliekala este menej, ale tvoje dieta na to nie je zvyknute, neviem, co je to sopel alebo kasel, chory nebyval ani v skolke

sasitimi17
25. feb 2021

No u nás je síce teplejšie ale v chládku ešte celkom zima. Dcére dám dnes tenšiu vetrovku, je dlhšia takze chrbát nebude mať holý. A tepláky. Ani pančuchy nedávam, lebo na slnku je naozaj teplo, tu niektorí už v tričkách chodia ale zas podľa mna to je už príliš.

patka06
25. feb 2021

Kombinéza je do snehu, pri teplotách ako sú teraz, stačia hrubšie nohavice alebo tenšie s pančuchami, nátelník s dlhým rukávom, tenšia mikina a prechodná bunda
Nezabúdaj, že deti sa hýbu viac ako my dospelí a preto im je teplejšie
Najhoršie je ak sa dieťa upotí, vtedy rýchlo prechladne.

danusa63
25. feb 2021

@autorka ja dávam iba tepláky tričko a tiež KOMBINEZU! Nikdy mu nie je teplo. Je to tak akurát. Dieťa má mať vždy o jednu vrstvu viac ako dospelý. Tak mi odporučila pediatricka.

lienka175
25. feb 2021

@danusa63 to ale platí pre dieťa ležiace v kočíku, ktoré sa nehýbe, že má mať vrstvu navyše... ja si to neviem predstaviť pri dieťati, ktoré behá, naháňa sa, lieta na odrážadle... to je skôr mne, čo pri ňom postávam, zima :D

julia2018
25. feb 2021

Môj ani nie 1,5 ročný má body, teplaky, ponozky a mikinu. Dnes behal len v body s krátkym rukávom a leginach

danusa63
25. feb 2021

@lienka175 ja si zas neviem predstaviť, že hoci je vonku +10 mi dieťa spadne do topiaceho sa snehu v teplákoch.

jana_eyre_2
25. feb 2021

Môj 4rocny bol dnes v tielku, tričku s dlhým rukávom a teplákoch.. vonku na slnku bolo aj 15st, slnečno, bezvetrie.. stredná dcéra rovnako, najstarší mal krátky rukáv a tepláky.. on je otuzilec..

klarissa25
25. feb 2021

@danusa63 to mas ako ked ti padne do kaluze...

mattkapd
25. feb 2021

Tielko a pančuchy už nedávam.. Ma tričko s dlhým mikinu, tepláky, botasky a bundu a ciapku na cestu do škôlky.. Poobede už dávame dole aj bundu aj čiapku sme ale tak max do 16,45 potom už začína byť chladno tak mu zas hodím bundu a ciapku

autor
25. feb 2021

Ale zase my tu mame ešte sneh, plus sme v oblasti kde nie vždy svieti slnko takze pocitovo je chladnejsie... a ta kombinéza nie je až taká hrubá. A dnes bolo 7 stupňov

nikazuz
25. feb 2021

Moj mal dnes teplaky, tricko s dlhym rukavom a vestu (ma 5r.). Ked zaslo slnko tak som mu dala este mikinu. On je stale v pohybe a teda zima mu urcite nie je. Kombinezu by som nedala, ale teda vy viete...Pri 7st. by som dala hrubsie teplaky, tricko, mikinu a bundu (ale nie zimnu)