Ako obliecť bábätko v horúčavách?

lenuska333
3. júl 2022

Ahoj zajtra ideme prvý krát do poradne mala ma týždeň. Doktorka nás objednala na 11:30.Auto nemáme čiže ideme hromadnou dopravou a ja neviem ako ju obliecť?Chcem jej dať dupačky a keď tak ju prikryť dekou, ale čo hlavička? Dať čiapku, alebo len čelenku? A čo ak bude pofukovat vietor? Čítala som ze nezakrivat kočík plienkou lebo v kočíku bude ešte teplejšie. Poraďte prosím. Predtým som mala dvoch chlapcov ktorý sa narodili v zime. Preto teraz vôbec neviem Ďakujem vám za rady.

domka222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
3. júl 2022

@lenuska333 prikryt dekou? A mhd ma klimatizovane autobosy? Vsak mu daj len nejake take bodicko s krakymi rukavmi aj nohavicami, prekri plachtou len aby na dieta nefukalo a ked budes v buse tak dieta bude v kociku zdvihni kapotu a nasmeruj tak aby nesiel prud vzduchu do kocika

gertys
3. júl 2022

Tenke body a ciapocku tenku. V mhd budu urcite otvorene okna tak aby nedostala prievan. Ak bude 30 stupnov vonku tak len bodynko kocik urcite nezakryvajte. Vezmite si aj deku lebo hlasia ochladenie na niektorych miestach a clovek nikdy nevie ako sa moze pocasie zmenit z minuty na minutu

zuzana9393
3. júl 2022

Mne doktorka povedala, ze v tychto horucavach sa maju babatka obliekat rovnako ako dospely. Ze im prehriatie urobi horsie, ako keby um je zima. Oblec ju ozaj na lahko, zober deku, ak bude autobus klimatizovany, alebo ak bude mat studene rucicky tak zakryt.

maris5
3. júl 2022

Bodycko s kratkym rukavom, kratasy alejo nic podla toho ako bude teplo. A tenku ciapocku do autobusu. Ak som chcela dieta v lete zakryt, tak som mu davala bavlnenu plienku.

katkami123
3. júl 2022

Nám cez takéto horúčavy vyslovene zakázali čiapky. Lebo bábätko si reguluje teplotu cez hlavičku, keď mu ju zakryjem, môže sa prehriať. Určite celenku

xsuzannex
3. júl 2022

@domka222 o vrstvu viac v lete v horucavach sa nema davat..

viestta
3. júl 2022

V kociari, keď ideš po slnku môže byť aj 45°, tak tomu prispôsob oblečenie. Tenké body a tenucka plienka caz striešku aby sa kočiar neprehrieval. Tenucka plienka na nožičky ak na ne svieti slnko

sykoroka_dizajn
3. júl 2022

To nemyslite vážne
..veď bábätko nemá termoregulaciu - môže sa aj ľahko PREHRIAŤ …

emalka
3. júl 2022

Ako tu uz bolo pisane,.oblecte ju tak ako seba, v tychto tropoch sa to ani inak neda. To ze novorodenci nemaju termoregulaciu znamena, ze ked im je teplo tak sa nevedia este uplne potit a tym sa ochladit. Casto sa im poti len hlava, cize tu ak zakryt klobukom tak len ozaj nejakym velmi tenkym a vzdusnym. Ak mate kocik so slnecnou clonou tak pouzite tu aby na dieta neprazilo, da sa kupit aj univerzalna v dmke. Urcite neprekryvajte cely kocar plienkou, prehreje sa.
Moja ma teraz 5 mesiacov, na poslednu poradnu isla v overale bez rukavov, bose nohy, bez capice.

denisaaairdacova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsuzannex
25. máj 2023

@denisaaairdacova narodilo sa v zime a ma dva mesiace? Hmm 🤔