Ako obliecť bábätko na cestu domov z pôrodnice?

Dnes o 11:46

Ahojte, čakám decembrové bábätko a keďže som prvorodička tak by som sa chcela opýtať ako také bábätko obliecť cestou z pôrodnice? Pôvodne som chcela body,teplačiky, čiapočka a na to plyšový overal a do vajíčka deka. Potom som si vypočula aj rady že do vajíčka plyšový overal ísť nemôže ze maximálne tenký svetrík. Mate prosím vás niektorá z vás skúsenosť? Ďakujem

anavixy
Dnes o 11:58

No nemalo by byt dieta v overale vo vajicku, to je fakt. Plysovy overal urceny do interieru (take tie teplejsie ale tenke) este moze byt, ale plysovy zimny hruby overal urcite nie. Treba ho poriadne prikryt, kupte si vlnienku napr. na spodok do vajicka a na vrch deka alebo taky speci. kryt. Alebo si kup zavinovaciu deku do vajicka, tu mas zhora aj zdola, pasy su prevlecene, takze spravne doliehaju na telo dietata a zhora ho nou zakryjes. Vajicko je tvorene polystyrenom alebo niecim takym, takze zdola samo o sebe izoluje a teda niektore deti tam nic nepotrebuju (lebo sa potom potia) a staci ich prikryt. Vajicko si z auta vyberas, takze doma v teple ho nalozis, dieta prikryjes a za par minut ste v aute, ktore je idealne uz vyhriate alebo sa vyhreje za par minut a dieta mozes zasa odokryt. Naozaj sa toho netreba bat, dieta za par minut nezamrzne ani neprechladne, obliekaj ho lahko a poriadne utahuj pasy, lebo to co casto vidim - dieta vykrutene, hlava na bok, pasy mimo ramien… neboj, to len teraz dopredu sa to zda komplikovane 🙃

simona_letova_b
Dnes o 12:06

Podla toho ako dlho budete z porodnice cestovať. My to máme 10 minút autom, maximálne 15- to sa poriadne ani auto nezohreje🫣 Idealne kupit deku do vajíčka, tam by som volila ten tenší svetrík, dať do tej deky a možno ešte prikryť dekou a v aute uz bábo porozbalovat podla tepla tam. Ale ta deka do vajicka za mna super vec. Bábu sa pekne daju pásy,ked nieje take naobliekane. Bývajú aj tenšie, aj teplejšie.

autor
Dnes o 12:20

@anavixy vo vajíčku mame originál tie novorodenecke vložky takže asi by aj to malo babatko ochrániť pred zimou a mame kúpenú originál tu deku do vajíčka. Ešte taka blbá otázka 🙈 tu novorodenecku vložku vyberiem a navleciem na pásy tu deku a potom vložím tu vložku tak to správne chápem?

autor
Dnes o 12:25

@simona_letova_b autom domov to bude cca polhodine cesty takže to sa stihne v pohode vyhriat . Áno tu deku mame kúpenú a vyzerá byt super tak snáď bude pre drobca aj pohodlná. Cize bude stačiť tie body,tepláky, ciapka a svetrík a samozrejme rukavičky? 🙂

simona_letova_b
Dnes o 12:28

Ja by som šla tak. Ja taktiež moje deti, som nikdy neoblieka veľa. A pokial do bude len do a z auta tak uplne stačí ako píšeme. Ako poistku by som ešte zvolila dečku na vrch. A áno, dobrý postreh s tou vložkou, asi by som to tiez tak spravila 😉 Držím palce nech všetko dobre dopadne a čoskoro sa tešíte z drobca❤️

anavixy
Dnes o 12:40

Noo deka, ak sa nemylim, by mala ist na tu zmensovaciu vlozku, nic nevyberas, len prevlecies pasy cez deku a do deky vkladas dietatko. A v tom pripade urcite pod deku staci body a svetrik, ciapka je jasna, ani rukavicky nepotrebuje podla mna ale to uz je detail.

autor
Dnes o 12:47

@simona_letova_b
@anavixy ja som nasla 2 videa na fb a v jednom to bolo ze sa dala ta podlozka von a na to vložka a babatko a druhé video bolo ze sa dala deka na tu podložku priamo a na ňu babatko tak za to som sa radšej opýtala ktoré je to správne. Ďakujem vám veľmi pekne za radu 🙏

marlen16
Dnes o 13:43

My sme mali tiež decembrovca a tak ako vyššie baby pisali, do vajicka len tenký overal, čokoľvek hrubšie predstavuje nebezpečenstvo. Ja som to poriesila tak, že sme mali tu zavinovacku do vajicka (normálne sme ju dali NA novorodenecku vložku, tak nám povedali aj v Babetkove) a maly bol v merino hrubsich kamaslach, body s dlhými rukávmi a merino svetrik. A čiapka. To bolo celé, dali sme ho do vyhriateho auta, v aute som potom deku roztvorila, nech sa mi nespoti. Celu ziju sme tak fungovali, aj keď sme šli k lekárovi a podobne …ale overal som nedala, bala som sa 🙈

autor
Dnes o 14:03

@marlen16 ja som najskôr ze teda dám overal ale potom som si čítala o tom nebezpečenstve ze sa to nemôže tak to spravíme rovnako 🙂 a ono ze aj to vajicko chráni pred zimou lebo je tam polystyrén takže by nemalo byť babatko v chladnom si myslím

marlen16
Dnes o 15:09

Presne tak aj polystyrén chráni, a Vlnienka na sashe predava aj takú vložku z ovčej vlny presne na konkrétny typ vajicka…vhodne aj v lete aby sa bábätko nepotilo. Porozmyslaj aj nad tým 🙂 ale zima mu nebude, neboj fakt