Ako obliecť 8,5 mesačné dieťa na prechádzku?

hu3hu3
22. máj 2014

Ahojte baby, mam 8,5 mesacneho synceka a chcem sa Vas spytat ked idete na prechadzku ako obliekate svoje male deti v podobnom veku do takéhoto tepla...davate na sportak aj fusak...aku ciapocku davate?...dakujem🙂

ichbinich
22. máj 2014

😲
plus 20 a fusak?! Co budes davat, ked bude minus 20?

Oblec ho tak, ako seba. Uz nie je male babo, tak uz ani nepotrebuje tu jednu dalsiu vrstvu, ako hovori to zakladne pravidlo.
Pripadne, ak ty si napr. das tricko s kratkym rukavom, tak jemu daj s dlhym a hotovo.

luliu
22. máj 2014

@hu3hu3 Ahoj, neviem odkial si, ale v BA je 29 °C - dietatku by som urcite nedavala fusak - ved sa uvari. Dala by som max. tenke tricko s dlhym rukavom, tenke nohavice a ak chces prikryt tak max. tenkou dekou. Na hlavu klobucik

tilly
22. máj 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/ako-obliect-5-mesacneho-chlapceka-von-do-kociarika/
medzi 5 mesacnym a 8,5 mesacnym nebude velky rozdiel v obliekani... netreba hned novu temu zakladat 😉

celasapremenim
22. máj 2014

lahucke tenke gate, tricko s kratkym, klobucik ci siltovku a tenku deku, ak by nahodou pospal, aj mikinka by stacila dole do kocika aj na zakrytie pripadne ...alebo len nanoznik z kocika
a flasu s vodou :D:D:D:D

ellca123
22. máj 2014

plati ked je mne zima tak aj malemu,ked mi je horuco tak aj maleho obliest ako seba,
lahucko
/mozno tenulinke tricko s dlhym rukavom a kratasky.../

moni244
22. máj 2014

fusak, vážne? ani nánožník by som už nedala, tie majú držať teplo v kočíku v zime, vieš aké teplo tam musí mať to dieťaťko? moja má 16 mesiacov a už síce behá, ale minulé leto mala v takýchto teploták kraťasy, ponožky, body s krátkym rukávom a klobúčik, keď zaspala, tenkou priedušnou plienkou som ju prikryla

marseillka
22. máj 2014

@hu3hu3 fusak nieeee...preboha 😲 uz neni malinkate babatko, treba max. dve vrstvy na seba pripadne klobucik-ciapocku tenku..body, mikina/sveter, gatuse, ponozky. vacsina maminiek sa boji aby nebola detom zima..a preto vela babatiek v kociku place od tepla a prehriateho kociarika..fakt sa neboj ho dat na lahsie. takmer ako ty.

althejka
22. máj 2014

za fusak a nanoznik by som davala pokutyalebo narvala maminky na miesto tych deticiek 😀 moj maly beha v kratasoch bodynku s kratkym rukavom a klobuciku. ked zaspi,hodim cez neho hackovanu lahku prikryvku

moni244
22. máj 2014

@althejka aj ty? aj ja, ja keď to vidím, kočíky zazipsované až po okraj a ešte cez kočík plienka a kočík čierny, ja mám chuť vždy prísť a odokryť ten kočík a oslobodiť dieťa

althejka
22. máj 2014

@moni244 strasne ma to hneva,ale tak, potom len tie maminky chodia,ze furt maju deti chore lebo su od malicka prehnane nababusene v uplne zbytocnych vrstvach. zafuka a konec, hned sopel 😀 taka cudna moda je to, vanicku si dobreze este celu nezakryju alobalom a nehodia cez babo kozuch z mamuta . a oni si idu v tielku. ach jaj 😀 😀 😀

kitty88
22. máj 2014

fusak??? to nemyslis vazne... ja som dcerke obliekala bud iba body s dlhym rukavom alebo s kratkym a na to tenucky svetrik alebo tricko, nohavice, ponozky, na hlavu klobucik. ked zaspala, prikryla som hackovanou dekou.

moni244
22. máj 2014

@althejka krásne si to vysvihla, ja mám malú narodenú v januári a minulý rok keď som išla v máji na preventívku som nemala kryt na hlboký kočík a doktorka so sestričkou mi normálne tlieskali, že konečne normálna mamina, že oni každý rok upozorňujú mamičky na to, že ten kryt nie je na ochranu proti vetru, ale na udržanie tepla a to je v lete na prd

althejka
22. máj 2014

@moni244 minule hovorila jedna zlata doktorka v telke,ze ked uz teda ma povedat nejaku mudru vetu vseobecne o obliekani,tak deti co behajumaju mat uplne to iste co mamina.a deti co lezia tam sa da aplikovat ta vrstva navyse,alebo dlhy rukav namiesto kratkeho.ale ze radsej troska zima ako prehrievanie.

eva2013
22. máj 2014

chcem ist s deckom von, tak napisem na MK co mu oblict a cakam na odpovede, inak nikam nepojdem - to fakt nemaju mamicky co ine na robote len davat taketo otazky?? a este ze fusak....

althejka
22. máj 2014

@eva2013 no, mozno by inak maminka narvala ten fusak,tak este dobre ze sa spytala :o)))))) zachranili sme aspon jedno 😀

ava11
22. máj 2014

Taktika "obliect to iste co mamina" je sice pekna, ale darmo, ked som aj vcera videla baby so salmi (hrubymi satkami), pripadne jednu v mikine a futrovanej veste!!! Takze ked maminke nedopina ani samej na sebe, ze je proste hic, tak dieta uz nezachrani nikto. Btw fusak som tento rok ani nepouzila, vobec, ved ani zima poriadna nebola, zimny overal mal tusim dvakrat, aj to bol spoteny.

milota164
22. máj 2014

v takomto horku by som dala kratky rukav a mozno plienkou zakryt, dieta je chranene aj tym ze je v kociku, nefuka nanho

veronikam
22. máj 2014

Ja by som take matky napchala do tych fusakov a este na to by som dala nanoznik. Kokos.

alohim
22. máj 2014

náš malý má 8 a dnes mal body s krátkym a k tomu tenučké dupačky - ale také tie na gumku v páse a nič 🙂 na hlavu klobúčik...žiadna deka, žiadny nánožník