Ako obliecť 6 mesačné dieťa, keď je teplo?

adriana7272
5. máj 2022

Ahojte maminky. Mam dilemu. Neviem ako obliect 6 mesacnu dcerku ked je vonku 23 az 25 stupnov.
Stačia len body, nohavice, tenka čiapka? Alebo aj svetrik? Nechcem aby jej bolo moc horuco ale ani to aby prechladla. Dakujem za tipy.

viestta
5. máj 2022

Toľko vrstiev co máš ty

bbebe
5. máj 2022

kratke body, tenke gate, ponozky. ciapku by som nedavala, naco.

surama
5. máj 2022

@adriana7272 Zalezi od toho ci mate veterno. Ak ano, daj tenku ciapocku, ak nie, nedavaj. Takisto aj oblecenie. Ale hlavne si to musis poskusat a uvidis kedy bude ok, kedy spotena. Ine je 23 v Poprade, ine v Kosiciach a ine v BA.

sono2
5. máj 2022

Hlavne neprehrievat
Už neni maličká.klasicky ako teba obliecť kľudne leginy dlhé svetle tričko pri 25 krátke
Bundu alebo sveter
Čiapku nie.
Klasicky vietor vôbec nie je problém.
Ja som moje deti normálne obliekala, sú veľmi zdravé ale tak ta som bola včera už skoro nahá.

mirkava
5. máj 2022

@adriana7272 mne raz vravela Dr. že maličkým deťom o jednu vrstvu viac ako mame my.... samozrejme neplatí ak je vonku 35 stupňov

lucia147852
5. máj 2022

Ja som dávala o jednu vrstvu viac. Keď som mala krátky rukáv, dcéra mala krátky plus tenkú mikinu. Samozrejme v lete to už neplatí

nikasmile
5. máj 2022

Dlhé alebo kráke body. Legínky alebo tepláčiky a ponožky. Klobúčik dávam keď je na slnku a čiapočku ak je veterno. Inak nič.

riskoh
5. máj 2022

Ja som tiez davala o vrstvu viac ,pokial dietatko lezalo

petamich
5. máj 2022

@mirkava to ale plati do 6M kym sa im plne vyvinie termo-regulacia, potom uz netreba a staci obliekat tak ako seba

sono2
5. máj 2022

@petamich presne
Moja mala v kuse potničky a to som obliekala fakt akurát.
Ono už aj dieťa ukáže je spokojné/ nespokojné.
Mne Moja druhá ako bábätko vedela dat vedieť, že jej je horúco na chrbát vo vaku na spanie.

sono2
5. máj 2022

Ono ani dospelí sa nevedia koľkokrát obliecť
Kľudne chodia ľudia stále v zimných bundach obliekajú aj tak deti. Včera som videla názornú ukážku

tyrkysova_kobyla
5. máj 2022

@sono2 ono niektori to podla mna neodhadnu, lebo rano je "zima" (rozumej 10° 😀) a potom poobede je horuco, tak prisposobia oblecenie ranu a nie poobediu 😀 teda tolko moje pozorovanie, ked chodim rano o 6 na MHD

evica17
5. máj 2022

@petamich to fakt je tak ? Jaze to je ze kym sa nehybe, nechodi tak preto ma mat o vrstvu viac. Ale dakujem za info

petamich
5. máj 2022

@sono2 ja som uz zvyknuta, ze ludia na mna pozeraju, my sme stale vetrali, od narodenia, menej ho obliekam, fusak zimny som mala asi 3-4 tyzdne 😂 a v nom bol v teplacikoch ale proste mam take dieta, spoteny je, ked mu malicek na nohe zakryjem, celu noc je odkopany 😃 ale zasa kazdy si asi pozna to svoje ale cudujem sa veru, ked okolo mna prechadza mamicka v BA 22 stupnov a dieta v Elodie fusaku