Ako naučiť zaspávať 2,5 ročné dieťa pobede v posteli?

martina29018
17. júl 2012

Ahojte mohli by ste mi poradiť.Mám ľ,5 ročnú dcéru a neviem ako ju mám naučiť zaspávať pobede v posteli.tak do roka aj štvrť zaspávala pekne v posteli a potom ako keby uťalo a vôbec mi nechce spať v posteli musím ju uspávať v športovej bugine.Môžem s nou pozerať aj hodinu rozprávky a aj tak nezaspí lebo si nechce lahnuť a ked už zaspáva po sedačky tak sa strhne a hned uteká do buginy a tam zaspíza 5 minút.Večer to nieje problem to si lahne a povie že ide spinkať a spí ale toto pobednajšie spanie tak to je katastrofa.Vie mi niekto poradiť ako by som ju naučíla zaspávať v posteli. ďakujem

mahmulienka
17. júl 2012

my sme mali taky isty problem s dcerkou, priblizne vo veku 1.5 roka. len ona nam nechcela spat vobec a potom okolo 5 poobede uz ledva mlela z posledneho. v kociku nic a ani v posteli. tak sme na to sli ale dlhodobo, proste som si lahla s nou a hovorila som jej (uz vtedy mala velmi vysoku uroven porozumenia a aj rozpravala pekne, takze u vas by to nemal byt problem), kto vsetko ide poobede spat, kto vsetko a preco si potrebuje oddychnut (slniecko, zvieratka, ihrisko, proste vysvetlit, ze vsade je nuda, kedze vsetci spia, takze ani nie je co robit). samozrejme uplne potichu, pomalicky (nech sa unudi a uspi).
zatiahla som zavesy, ulozila som sa do postele s nou a kecala kecala, spievala a spievala, niekedy to trvalo aj hodinu a pol, ale zaspala. ked sme si na toto zvykli, zacala som skracovat tu rozpravaciu a spievaciu fazu. potom som do nej zacala odchadzat az sme sa dopracovali k ritualu, ktory funguje dodnes - obed, pit, cikat, zatiahnut zavesy, lahnut, porozpravat taku 3 min. rozpravku, vycmuckat od hlavy po paty, pomodlit k anjelickom, ktori jej budu fukat pekne snicky do hlavicky a papa. a spi.
trvalo to take dva mesiace myslim. tak skus. presun ten uspavaci ritual na miesto, kde sa ozaj ma spat, urob tmu, ticho a skus spat s nou (neviem, ci mas aj ine deti, mne sa to dalo, kedze som vtedy mala iba ju, resp. som len bola na zac. tehu). a este ked saska nie a nie zaspat, tak som sa ja tvarila, ze spim a ona proste od nudy zaspala. niekedy sa stalo, ze chcela zutekat zo spalne, ale som ju vratila a cele od zaciatku. na nervy, ale sme tam, kde som chcela 🙂

modrofuzik11
20. júl 2012

naco to silit? ked nechce spat, nech nespi🙂. bude o to lepsie spat vecer. nasa sara nespi cez den od 1,5 roku. vecer zaspi okolo 8.00 h a vstava medzi 7.00 h a 8.00 h. vecer mame aspon trosku casu pre seba🙂

monyccka
20. júl 2012

buginu odlozit, predat, skryt a vysvetlit, ze uz nie je babatko aby spinkala v kociariku. A pokracovat tak ako pise @mahmulienka .. trpeezlivo, pomaly ale precizne, neustupit, nepovolit, nevyjednavat a nenechat sa presvedcit. Pozeranie rozpravom urcite nie, to nie je vhodne, skor citat, spievat, rozpravat rozpravocky a tak..potichy, bez nervozity, bez kriku. raz si lahne 🙂