Ako naučiť zaspávať 12 mesačnú dcérku?

jarus828
10. máj 2016

Mám 12mesačnu dcerku od narodenia zaspavala bud pri kojeni alebo sa pestovala.Uspavanie trvalo niekedy aj hodinu.teraz sme v štadiu že už sme na umelom mlieku stale sa však uspavame na rukach už to trva 10-15minut iba a v noci (ked nejdu zubky) staci pohladit a spi dalej. Ešte nikdy neprespala celu noc 3-4x sa zobudi za noc...chcem sa spytat ci ma niekto podobnu skusenost a ci vytrvat a sama sa nauci zaspavat alebo ju nejak k tomu priviest? Spinkava sama v postielke a metodu vyplakat som skusila raz a nikdy viac.

kattrin5
10. máj 2016

Kazdy robi ako Sam uzna za vhodne, ja som svoju malu ucila zaspavat sama od babatka v postielke, tiez som ju nechala plakat ale bola som pri nej. S takto velkym dietatom uz moc nenarobis lebo Je zvyknuta na urcity sposob zaspavania.

nikolkamar
10. máj 2016

Ahoj moja dcerka ma rok a 3 mesiac a tiež sme mali so zaspavanim oooobrovsky problem ked bola malinka tak na rukach potom len v kočiku pri vysavači sme uspavali potom začala zaspavať tak že ležala v postielke a ja som ju tlapkala po riťke no už ani to sa jej nepačilo stale vymyšlala. Ja som bola s nervami v koncoch lebo uspavanie bolo premňa aj pre ňu hrozne ... ak som vedela že už prichadza čas spania bola som normalne nervozna tak som si povedala stačilo ... položila som ju kumne na postel a čakala som kym zaspi sama. Hadzala sa asi dve hodiny aj poplakala no nakoniec zaspala tak aj na druhy deň no už to trvalo kratšie na dalši deň zasa kratšie teraz už asi mesiac zaspava pekne sama primne do 15 minut pekne spinka... No musi mať poriadne plne brucho a veľa veľa čaju ukľudnuje ju to ak si može cuckať čajik 🙂 veľa trpezlivosti prajem

jarus828
autor
10. máj 2016

Ano to zaspavanie pri mne som skusala ani po hodine a pol nic..iba plac....

edn
10. máj 2016

ked to zvladas, tak vytrvat 🙂 my sme prvu dceru naucili zaspavat samu az okolo roka a pol, to uz sa jej dalo vysvetlit, ze uz je velka a bla bla bla..tie omacky 🙂 najskor sa tiez uspavala na rukach (a trvalo to dlhsie ako 15 minut ) a ked uz som nevladala, tak som ju casom naucila zaspavat tak, ze som ju drzala iba za ruku, potom som pri nej uz len sedela a nakoniec sme ju slovne presvedcili ako som uz pisala.. takze ked tak, tak vyskusaj prijemnejsi styl uspavania a postupne prejdete do samostatneho spania.. u nas to bolo bezbolestne 🙂

mia265
10. máj 2016

Vsetko musis robit postupne. Neviem,ci najprv pije mliecko a potom ju hojdas alebo naraz. Skus jej dat mliecko, daj ju na postel a vymysli nejaky ritual. Najprv aplikuj len ritual,co ja viem, pesnicku nejaku,ja mam 4 a spievam ich dookola. Po case ju poloz a spıevaj ona si to spoji. Hojdaj menej a menej ,potom poloz...

edn
10. máj 2016

@jarus828 a este k tomu, ze v noci sa budi - moja starsia zacala spat celu noc az ked mala skoro dva roky a to uz spavala pol roka sama v izbe a mladsia ma 14 mesiacov a doteraz mi prespala asi dve noci.. takze v tomto proste treba vydrzat 🙂

jarus828
autor
10. máj 2016

Ja som uz zmierena s tym ze sa v noci budi...ani to uspavanie mi nevadi...len ma zaujimalo ci sa toho nabazi sama alebo treba trosku pomoct aby sa naucila...

evkars
10. máj 2016

Nas ma 17 mesiacov neprespal este celu noc ani raz, boli obdobia ze apaval s nami teraz spi vo svojej postielke ale aj to len do prveho zobidenia, zaspaval uz sam v postielje len som ho drzala za eucku teraz sme zase tam ze sa uspi pri kojeni, uz to neriesim lebo staci ze sme boli v nemocnici a uz sa to zmenilo, trosku vyrastie a budeme to riesit vysvetlovanim, zatial si ho uzivam ked zaspava...ro mi nikto nevrati

lili007
11. máj 2016

Podla mna to co pisete je uplne normalne. Nasa druhorodena sa budila v noci az do 2roku pricom prvorodeny spal sam a celu noc uz v 9mesiacoch. Je to u kazdeho velmi individualne. V prvom rade Vas chcem upokojit, nebojte bude stale lepsie🙂 Myslim si ale, ze Vasa dcerka pekne zaspava. Ono ta metoda vyplakania ani nie je metodou, ze nechaj plakat a odid ale, ze sa budete vracat v stale sa predlzujucejsich intervaloch. Skuste pozriet na webe knihu: ,,Kazde dieta sa vie naucit zaspavat same" ...je v nej vela pisane aj o zlozvykoch, ktore deticky pri zaspavani maju.