Ako naučiť staršie dieťa kakať do záchoda?

njak
2. jún 2024

Ahojte,
chcela som sa spýtať, či nemáte nejaké skúsenosti ako naučiť staršie deti kakať do záchoda.
Dcéra má 3 roky, je fakt veľmi šikovná, super rozpráva, vo väčšine vecí samostatná, sama chodí na WC cikať. Máme problém len s kakaním- radšej nepôjde 3 dni na veľkú potrebu ako by mala ísť na WC. Plienku si dokonca dá aj sama, keď odmietam. Doktorka mi povedala,že to je psychologické, ale ja fakt neviem, ako na ňu. Už sme skúšali všetko- odmeny, hrozby, schovať plienky, rozprávať sa s ňou, videá o tom... Stravu má dobrú, nemá nejaké problémy s tuhou stolicou. Takže už fakt neviem.

kluska
2. jún 2024

@njak neskusili ste vsetko. Mozno staci len neriesit, dat jej tu plienku a len normalne povedat, ze to je ok a ak bude pripravena, tak kludne nech si sadne na nocnik. Sama pises, ze vie co od nej chces, ale ma nejaky blok. Neriesit a verit svojmu dietatu. Nie je ani z daleka sama s tymto, vela deti ma ten problem.

januska12323
2. jún 2024

Radšej jej daj plienku ako by mala zadržiavať. Daj jej vždy na výber ale netlač na ňu. Veľa detí má s tým problém.

lucmirka124
2. jún 2024

Nepoviem ti do kolkych rokov moja dcerka nechcela kakat do zachoda,, ale cez to vsetko mozne co sme skusali, knizku, rozpravku, a ako mi rodina vycitala ako je to moja chyba,, mi neprislo normalne, aby radsej 3-4 dni drzala lebo ju budeme nutit kakat do zachoda.ona tiez potrebovala plienku..az prisiel den kedy mi prisla povedat ze mam v zachode prekvapenie🤣 a bolo,, dozrel rozum, presiel strach,a ano dr dobre povedala ze je to psychicke. Ale pre mna nebolo normalne nutit ju a ona radsej drzala,, to som si povedala ze to kaslem a nechcem aby ju bolelo brusku.. drzte sa. Skusaj formou hry,, ale tie deti dozru a pride ich cas.. ak si je dcerka vedoma ze kaka sa na zachod... ona dozreje,,,

dada4
2. jún 2024

@njak len jej nehrozte,nenadavajte...keď chce na kakanie plienku,nech ju má ...Lebo sa ti zablokuje úplne a potom ešte len uvidíte... Moja dcéra šikulka od mala,ale kakanie bol náš kríž do jej 6rokov,ani si nevieš predstaviť ako sa blokla.
Ale skús kúpiť knižku Čo je to hovienko...našu jednu dobu celkom pekne motivovala a nakopla na kakanie😉

nikaeli
2. jún 2024

Daj jej čas a netlač na ňu. Vlastná skúsenosť.
Syn nekakal nikde, iba doma do plienky. Ani v škôlke, ani u babky, nikde. Držal, kým neprišiel domov a nedostal plienku. Mali sme tri rôzne nočníky, spievajúci záchod, rôzne dosky na wecku. Nič. On si aj posedel a potom si s plačom vypýtal plienku. Jedného dňa sa rozhodol, že to skúsi. Mal 3,5. A naopak - dcéra kakala do nočníka od 8.mesiaca a nikde inde. Nočník sme mali aj v aute, keby náhodou 😉

lia2022
2. jún 2024

@njak skúšali ste nočník keď nechce ísť do záchoda? Možno sa bojí, či?

seepferdchen
2. jún 2024

@njak dakujem za tuto temu, vidim, ze v tom nie sme sami 🐥

kiki68
2. jún 2024

A pockat? Ja neviem za cim sa nahanate, u nasho to prislo samo, bez nejakej extra motivacie.

ariannazara
2. jún 2024

Aj moj to robil, a až keď mal 4.5 roka večer zahlásil sám od seba ze ide kakat do zachodika a odvtedy tak je. A nikdy som naňho netlačila..sam to pochopil

kiki68
2. jún 2024

@nikaeli 3,5 je uplne normalny a zdravy vek na tieto zmeny. Ak dieta nechce samo, tak radsej nenutit. Ked chce, to je uplne ina liga

ankare
2. jún 2024

@njak daj jej plienku, hlavne,že sa vykaka. Ponúkaj jej nočník, záchod, sama sa rozhodne,keď bude na to zrelá. Radšej nech sa vykaka do plienky, ako by to mala zdrzovat týždeň v sebe. Neboj, do maturity sa naučí kakať do záchoda.
Držím palce!