Ako naučiť prespať dieťa celú noc?

aalexis007
18. apr 2011

Pomóóóc, ako naučím moje dieťa prespať celú noc. Alebo max. s nejakým 1-2 prebudeniami????
Budí sa stále každé 2 hodinky - ako ho to odnaučím????? A zakaždým je hladný a mrčí pokiaľ mu niečo nedám. Dávam mu mlieko alebo čaj. Kedy to už skončííííííí. Do 8 mesiaca bol iba kojený a to každé 2 hodinky aj v noci. A potom už začal odmietať prsník tak sme prešli na UM - Sunár.

perla200
18. apr 2011

@aalexis007 no možno vam idú zubky a deti okolo 9 mesiaca zvyknú mat takú krízu spánku - u nás to trvalo tak do roka.... no a ja som skúsala vsetko možné aj tak sa mi to nepodarilo...záleží aj od režimu aj od spôsobu zaspávania... my zaspávame ukážkovo - sama v izbe spí a aj tak neprespí celú noc...

bubinko83
18. apr 2011

my sme takto spavali do 2 rokov a čo viem niektore deti sa budia aj do 5 rokov takže si myslim že u tvojho synčeka je to uplne normalne.

anjelicek26
18. apr 2011

My sme takto fungovali do 2,5 rocka... musis mu zrusit papanie v noci, ani mlieko, ani caj, len voda... ale to nemozes spravit 9 mesacnemu dietatu, ale tak 1,,5 rocnemu... skor nie... dovtedy to znamena oddalovat krmenia, chvilu ponosit, pomojkat, pockat proste a skusit najprv 2,5... potom 3 hodinovy rozostup, potom 4 hodinovy, par dni to potrva, ale myslim, ze ked to budu tie kazde 4 hodiny budes spokojna ty aj on.

m.i.r.i
18. apr 2011

no ja si myslim, ze je to hlavne zvykom dietatka...kedze ste kojili, vela deticiek si zvykne ze dostanu v noci este mliecko a potom je to tazsie oducat...skusala si si precitat knizku '"KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT?" Nemyslim, ze vsetko tam 100% sedi, ale nam to sedi takmer totalne a aj mnohym kamoskam v okoli..myslim, ze aj tu na konikovi je o tom tema...asi by si mala vyskusat trening, podobne ako pise anjelicek26. Deticky po pol roku uz nemusia v noci papat, niektorym ale aspon ta potreba 1 mliecka este ostava aj dlhsie..ale da sa to naucit...
tak ak nepoznas knizocku, tu ju mozes stiahnut.

http://hotfile.com/dl/109662932/2eefd68/Spanok_...

ale urcite by som v noci nedavala nic papat uz...skusit cumlik, mozno len vodicku..neskor sa deti vedia naucit tak, ze flaska s vodickou je pri nom v postielke( ked uz vie pit so sosacika trebars) a ked sa zobudi v noci sa napije a spinka, nemusi budit rodicov...vy este mate len 9 mesiacikov, tak k tomu este postupne dojdete, ale zacat sa da uz teraz...prajem vela stastia

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alicc
18. apr 2011

ahojte,
aj moja ma teraz take obdobie divne, kazdu chvilu je hore, u nas to funguje opacne ako ma, ked bola mala, tak prespala vv noci aj 7 hodin v kuse, teraz sa budi stale. ja jej ale papat nedavam v noci, max vodu alebo trochu caju. ale nam idu aj zubky, konecne lebo nema este ani jeden, tak to nespanie pripisujem aj tomu- teda dufam, ze je to tym, lebo ak nie tak fakt neviem ☹ .
nepoznam ziadny navod ktory by fungoval na vsetky deticky, kazde je ine, na kazde plati nieco ine 😉 , takze vam asi ani ja neporadim, ja sama by som uvitala akukolvek radu 🙂

m.i.r.i
18. apr 2011

@stvura s tou vodickou suhlasim...ked uz dietatko nema plienocky hlavne tak je to asi o dost tazsie..nam maly prespi celu noc od 5 mesiacov, v 4 mesiacoch som nahradila mlieko cumlom a hned to zabralo..a este mesiac sa budil a dala som cumlik, ale potom sa uz prestal budit.....my vypijeme mliecko pred spanim a potom az rano po prebudeni..ale tiez rozmyslam, ze ked zacneme oducat od plienok, tak 250ml mlieka vecer pred spanim nebude to najlepsie 😉
Ja len viem, ze mnohe kamosky to tak s tou vodickou spravili..to len v pripade ze to inak nejde vobec..lepsie vodicka co si sam vycucka ako mu vstavat robit stale v noci mliecko...

manila421
27. dec 2011

@m.i.r.i dakujem zaz link, idem sa pustit do citania

pepiminarik
27. dec 2011

ach baby, moja dcerka ma skoro tri roky a budi sa stale... aj ked docupita ku mne do postele, aj ked spi sama, aj ked s nou spim ja... alebo manzel. aj ked spi u babky jednej ci druhej... tiez ma to uz nebavi, som z toho unavena, navyse coskoro sa mi narodi babatko, takze ja si to vobec neviem predstavit ako to bude. vstavat k jednemu a kojit a do toho este dalsie nocne budenie starsej dcerky. uz teraz sa toho desim. a fungovalo u nas aj "kazde dieta sa vie naucit spat". do istej doby. aj pekne zaspala sama v svojej postielke, ale aj vtedy sa stale budila. niekedy raz, niekedy dva krat za noc, ale aj tri. teraz je to ako kedy. raz, dva krat, ale su aj take noci, kedy sa melie ako piskota.

mayik
28. dec 2011

My mame 4 mesiace a mala spinka cca 9-10 hodin. Papame okolo 21.00 az 22.00 a vstava 7.00 az 8.00. Osvecil sa mi recept mojej svokry, ktora mi poradila davat pred spanim vyvar z ovsenych vlociek a do toho UM. Predtym sa mi budila, teraz uz asi dva tyzdne pekne spinka, takmer vobec sa zo spanku nehadze a zaspava takmer sama. Viem ze ma tu mozno niekto zvozi ze alergia na lepok a podobne veci, ale my sme museli prejst na UM lebo sme mali umrtie v rodine a ja som po strese z pohrebu stratila mliecko. Malu som prakticky zo dna na den musela dat na UM, zapieklo ju a ta zapcha bola straaasnaaa, hrozitansky plakala a ja s nou. Zeny v mojom okoli mi poradili kvapky biogaia a ten spominany vyvar z vlociek. Nam to pomohlo, mala je konecne v poriadku, teda zatial 🙂

zlostitko
28. dec 2011

...mozno som trochu od temy, ale tiez sa to tyka nocneho spanku. mam skoro 4 mesacneho syna a budil sa v noci iba 2 krat, napapal sa a pekne spal dalej, ale uz asi tyzden sa budi aj 5-6 krat , lebo je hladny. myslite, ze mu uz mliecko nestaci? mate s tym skusenosti?

juana21
28. dec 2011

@m.i.r.i nam starsi vypije 250 ml mlieka doteraz na noc a to ma 3 a pol roka.a v noci sa nepocikava.prve 2 tyzdne som stale prezliekala a prala periny ale naucil sa teraz sa pride v noci vycikat alebo cika az rano.

juana21
28. dec 2011

a k tomu spaniu.mladsi prespi od mesiaca v podstate celu noc.do pol roka sa budil raz nad ranom okolo 4 na mliecko v pol roku som mu zacala davat cumlik namiesto mliecka a teraz krasne spinka od 7 do 7.teraz mu vysiel prvy zubok tak jedna noc bola taka umrnkana a na druhy den mal vonku zubcek

emkab
5. jan 2012

Caute, nas a to tiez tyka, budeme mat 14mesiacov, ale pochybujem ze to prejde, skor si musim pockat, kym z toho vyrastieme 😉 Chcem sa spytat, viacere ste pouzili cumlik namiesto mliecka a deticky maju cumlik doteraz? Aj ste niektora uz od cumlika odnaucili bez toho, aby boli naspat úproblemy so spanim?

aduskao
19. sep 2012

@zlostitko ja prave riesim to iste tiez vstaval tak isto a zrazu tak ko pises pisala si to uz davno ale ako ste na tom teraz?

euka210
19. sep 2012

neviem kolko ma maly, ale moze to byt proste zvyk...zvykol si na 2 hodiny a sa toho stale drzi. Mozno by sa dalo uspat ho inak, aby sa oducil od flasky. Ale tazko presne radit, moj ma rok a boli noci, ze bol 1-2 hore a su teraz take, ze aj 3x do polnoci a potom nadranom nevie zaspat a hore je o 6.

evula_devula
26. sep 2013

ahojte a co s babatkami ked maju reflux alebo si nevedia poradit s odgrgnutim? kolko po najedeni dat do postielky. moj maly sa zakazdym povracka (nevyzera, ze by mu to vadilo) ale place napr. kvoli prdikom a malinka ke poriadne nespi a dam ju do postielky este trosku bdelu je do pol hodiny hore s placom. mame 4M viem, ze je to este malo ale pri dvojickach potrebujem pomoc so spankom. nedaju sa krmit naraz kvoli refluxom iba po jednom a potom ich este cca hodinu drzim, tak spim iba 1/2 -1,5 hod v kuse a je to mega unavne ...

jakubko28
21. dec 2013

@mayik chcem sa opytat to mam dat prevarit ovsene vlocky a do tej vody mam dat nutrilon

mayik
21. dec 2013

@jakubko28 Ahojky. Ja som to robila tak, ze som prevarila ovsene vlocky, prepasirovala aby mi ostala len tekutina a do toho vyvaru som rozrabala nutrilon.

jakubko28
22. dec 2013

@mayik a kolko lizyc osenych vlociek ste davali

mayik
22. dec 2013

Juuj tazka otazka, uz si to presne nepamatam, Myslim ze tu na modrom konikovi som si nasla niekolko tipov od zien vo forach a spravila som si nejaky logicky priemer 🙂 Este si to niekde overte ale mam pocit ze to bolo rovna polievkova lyzica na deco vody.

mayik
22. dec 2013

@jakubko28 Juuj tazka otazka, uz si to presne nepamatam, Myslim ze tu na modrom konikovi som si nasla niekolko tipov od zien vo forach a spravila som si nejaky logicky priemer 🙂 Este si to niekde overte ale mam pocit ze to bolo rovna polievkova lyzica na deco vody.

martinka_martinka
26. dec 2013

@mayik tak to zajtra skusim aj ja.... 🙂

jakubko28
30. dec 2013

@martinka_martinka dobry skusali ste to s tymi vlockami pomohlo vam to

martinka_martinka
30. dec 2013

@jakubko28 no ak mam byť uprimna tak normalne co vypije mlieko za minutu ... tak toto mu trvalo dlho kym vypil a ešte to ani nedopil... ciže nielen že to nefungovalo tak mu to ani nechutilo

kachulka
28. mar 2014

ahojte moja dcerka bude mat 2.aprila mesiacik a este zvikame si na seba mislim sistem krmenie,spanie atak dalej v noci mi zo zaciatku prespala aj 7 hodin ale odkedy ju dokrmujem uz spava menej bojim sa ze sa mi bude budit kazdu hodinu som nevispata viem ze to patri k tomu 😉 chcela by som poradit ked sa zobudi ju prebalim lebo place potom vyzaduje papanie potom hned zaspi a zasa skoro zobudi mam ju nechat aj na chvilku hore ?ze jej dam neskor papat?co sa tyka cumlik do medu aku mate skusenost poradte!a z odgrgnutim mam tiez problem aj ju dlho ponosim aj tak sa nic nedeje dam ju do postielki tak nabok a za taku 1a po hodky sa mi zgrcka a zasa pita papat lebo to co vygrckala mam je potom nieco dat papat alebo ukolisat?ma mi prosim vas niekto pozicat odsavacku na prsia aj ked vipije aj trochu ju dokrmim stale sa mi zda ze mam v prsnikoch mlieko ze by som to do odsavala potom jej dala vypit dakujem za kazdu pomoc som zo ziliny. 🙂

paja2686
2. okt 2019

@mayik dobrý deň prosím ako ste odvar pripravovali?