Ako naučiť mesačného cez noc spať a cez deň nie?

lenkapp
17. feb 2011

Ahojte.Poradi mi niekto ako mam svojho mesacneho synceka naucit byt cez den viacej hore a v noci spavat?

ichbinich
17. feb 2011

Taketo malicke babatka nemaju sajnu o dni a noci. Treba ich to opatrne "naucit". Aj moj si v tom veku myslel, ze po najedeni sa ide na vec 😉 aj uprostred noci...
U neho sa osvedcilo robit jednoznacny rozdiel medzi dnom a nocou: teda cez den svetlo, radio, normalne zvuky domacnosti, hranie, vymyslanie atd. V noci ticho, minimum svetla, prebalovat iba ked sa pokakal, aj to bez komentarov a s malickym svetielkom, iba nakojit/nakrmit a pokusit sa znovu uspat.
Ono to trvalo, nepamatam sa presne, kolko, ale potom sa prestavil dost dobre. Ze ma hlavny spanok v noci a cez den je "action" a v noci je klud.
Ja osobne som ale proti budeniu spiaceho babatka. Radsej skus nechodit po spickach, ked spi cez den, ale normalne sa rozpravajte, robte domacnost, pust pracku, umyvacku atd. Moj niekedy spaval na gauci v obyvacke a raz dokonca manzel vedla v izbe vrtal 😀
Vsetko dobre, je to o nervy, ja viem. Ked si prilis unavena, lahni si aj cez den s nim spat. Aj ked mozno nezaspis, aspon si oddychnes. Ja viem, neda sa to vzdy, ale ked je toho moc, kasli na domacnost a oddychuj. Prve mesiace byvaju dost narocne.
Vsetko dobre!