Ako naučiť malé dieťa piť?

vitriolka
12. máj 2021

Uz som zufala, skusene zeny, poradte prosim. Vonku sa otepluje a treba viac pit a ja do mojho 9mesacneho dietata neviem dostat ziadne tekutiny okrem dojcenia. Bojim sa, ze je to malo a nechcem, aby bol dehydrovany. Dojcim kazde cca 2 hodiny, taha tak 2-3 minuty a koniec. Flase sme skusali kadejake, aj cumle, tecuce, netecuce, naustky...aj pohare, aj po lyzickach. Nic nechce a vzdy vodu vypluva alebo robi hluposti a potom je cely mokry. S cajom detto. Ma niekto recept na toto?

pribinak
12. máj 2021

@vitriolka nič, len pomaly skúšať. Raz piť začne. Tekutiny má aj z ovocia či polievky.

vitriolka
autor
12. máj 2021

@pribinak Viem, ze aj jedlami si doplna tekutiny. Len on je aj ako jedak slaby. Par lyziciek a finito. Neviem, ci sa riadit tym, ze “asi mu to staci” a nesilit, Ale uz sa viac hybe + teplo a uz som na toto taka viac uzkostliva

pribinak
12. máj 2021

@vitriolka este take veľké teplo nie je. Neboj. To dojčenie je super. Pokial má pocikane plienky tak všetko fajn

paulinkaa2
12. máj 2021

@vitriolka skúsila by som flasu so slamkou 😉

nikpa
12. máj 2021

@vitriolka po lyžičkách najskôr skús keď inak nejde

kittykat22
12. máj 2021

@vitriolka su take sietove cumliky - strcis tam ovocie a dieta to oblizuje a vlastne pije skor stavu ako papa. Neskusala si? V DM som to minuly tyzden videla.

Inak dieta sa uci pit po lyzickach. Musis byt trpezliva. Ked kojis tak to bude ok.

kika2810
12. máj 2021

@vitriolka u nas pomohlo ze som pila ja a urobila okolo toho divadielko ze aaach, mnam, glo glo a pod kraviny. No a z toho isteho pohara som dala napit aj jemu. Aktualne ma 11 mes. A pije z normalneho pohara svoju vodu/cajik. Da si 2-3 grgy ale to je viac akoby tahal minutu z flasky

linda117
12. máj 2021

Ahojky tiez sme mali rovnaky problem a ja som stresovala. Stale som dookola ponukala vodicku az sa jedneho dna dcerka naucila pit 🙂 Cize len skusat. Mali sme nakupenych milion flasticiek, poharikov az jej nakoniec sadol uplne lacny hrncek canpol z pepca. Robila som jej vela polievok, na obed a kludne aj na veceru aby prijala co najviac tekutin.. alebo niekedy som podavala vodu na lyzicke pocas krmenia, tym sa mi ju obcas podarilo oklamat

mamamasama
12. máj 2021

u nás tiez pomohlo pitie zo skleneného pohara... inak pit nechcel.::

andreatytler
12. máj 2021

@vitriolka Treba skusat vsetko mozne, uz som pocula ze aj striekackou mamicky davali vodu. Stamprliky, slamky, flasky s cucakom, strngat si akoze na pripitok. Kazdy tyzden ho asi bude bavit nieco ine. Treba nukat aj kazdych 15 minut, lebo to budu len 1-3 hlty. Nas syn najviac vypije pocas jedenia prikrmov, chlebika... vtedy davam 4-5 lyziciek prikrmov a voda... zase 4-5 lyziciek a voda.
Vie uz sediet? Ak ano, posad do vanicky na pol hodinu, daj jej poharik a nech skusa. Nas pil vodu ako psik, vzdy ked sa kupal.
Tiez mal velmi rad namocenu handricku... z tej si vodu cuckal.
Alebo dat lad do toho sietoveho cumla o ktorom tu uz vraveli, alebo zamrazenu prirodnu ovocnu stavu zriedenu s vodou.
Mne sa velmi paci tato flasa... nerozleje sa z nej aj ked sa prevrati.