Ako naučiť dvojročné dieťa spať v izbe?

zdenkalv
6. sep 2016

Ahojte maminky, poradte, ako odnaucit syna 2r znova spinkat sameho v izbe? bol nauceny, pekne zaspal, dala som pusku na dobru noc , zavrela dverea a spinkal...niekedy sa este prisiel ukazat...ale boli sme na dovolenke, kde sme spavali vsetcia spolu v 1izbe a to este aj na poschodi, tak som musela chodit spavat s nim( strasne strme schodisko)....strasne si na to zvykol a doma uz nezaspi bezo mna....jedine pozitivum dovolenky ze sa odnaucil od plienok 🙂 teraz za 2mesiace cakame dalsi prirastok a chcela by som aby sa naucil znova spinkat sam....chcem aj nase postele dat do druhej izby......poradte co najviac zabera... zaspi vedla mna a potom ho prekladame do svojej postele kde prespi celu noc, postielku uz davno nemame....dakujem 🙂

kp7333
6. sep 2016

Skuste mu dat do izbicky nieco zaujimave, napr. nejaku peknu detsku lampicku nad postel alebo nove obliecky na periny so oblubenym motivom. Nieco, co ho namotivuje sa prestahovat od vas. My sme to riesili tiez pred narodenim 2.dcery a nakoniec sa starsia dcera sama od seba rozhodla prestahovat do detskej izby v den svojich 3.narodenin. Dovtedy tam spavala len poobede, v noci sa bala sama.

ivky
6. sep 2016

Jedna znama mi hovorila ze dala synovi moznost kupit si nieco do izby podla vlastneho vyberu s tym ze tam bude spavat...ale nechavala otvorene dvere ze moze prist do spalne ked bude chciet...po case sa mu uz nechcelo chodit :D