Ako naučiť dvojročné dieťa spať samé?

sasa2810
2. dec 2021

Ahojte idem si po radu.
Máme dvojročného synčeka od narodenia bol postielkový vždy spával pekne vo svojej postielke ale samozrejme pri nás. Odkedy vie tu postielku preliezť je nonstop medzi nami. Nie nevadí mi že snami spí ale myslím si že sa nevyspí poriadne ani muž ani ja nonstop nas kope hocikedy si na nas lahne alebo sa vždy pohne ked sa niekto z nás prehadzuje. Má aj vo svojej izbičke postielku spával tam na obed no začal chodiť do jasličiek. V noci sa ešte zobudí že si sadne lahne alebo si vezme flasu s cajom vypije a spí. Ako ho naučiť na vlastnú postieľku do jeho izbičky? Ako ste to mali vy? Aký postup zvoliť? Kedy je podľa Vás ten správny čas?ďakujem za každu radu 🙂

hrasocek12
2. dec 2021

@sasa2810 presne viem o com pisete ta nasa do nas tak kopala ze to bolo neskutocne 🙄 my sme malu dali prv v postielke do izby jej asi v 11tich mesiacoch ,spala pekne ,potom som zacala skusat ju troska priuspat na rukach a na obedny spanok ju ulozit do jej postele ,takto sme to opakovali dlhsie a postupne som uberala prispavanie na rukach ,az si zvykla ze proste tam spinka ,len sme ju polozili a pockali kym zaspala ..potom ked uz zvladla poobedny spanok spat v posteli svojej ,tak sme s malou dusickou skusili aj noc a postielku sme odlozili a povedali ze sme ju dali druhym babatkam to mala rok aj nejake 4mesiace cca a spinka uz odvtedy sama aj v noci ..ale stane sa obcas ze okolo 2hej rano pride k nam si lahnut aj teraz ale nevadi lebo spinka uz samostatne a vela krat ju vratime a spi az do rana sama 🥰 ale tiez ked pri nas spi tak kope hoci aj 2 hodiny 🙄 tak radsej ju ten 1x v noci odnesieme do ejj postele 🙄 aj ked mi nevadi ze obcas k nam pride ,ale kope a toci sa ,tak je lepsie ked spinka na svojej posteli 😊 teraz akurat zaspala 🥰

sasa2810
autor
2. dec 2021

@hrasocek12 jej dakujeeem 🙂 u nos obedný spánok je fajn to mu je uplne jedno či v spalni v postielke či v uzbičke ale to len cez vikedn lebo cez týžden je v jaslickách len na tu noc neviem ako stým začať ako to bude najlepšie preneho. A má postel už normálnu nie klasicku s mrežami?

simona92101
2. dec 2021

@sasa2810 my sme kupili domcekovu postel so zabranou,cize nevyliezla nikdy.ak sa zobudila a mrncala,prisla som,dala mojkaca a odisla.ona sa ale tesila ze ma uz postel ako velkacka,spi v nej sama v izbicke od 2 rokov,dovtedy spala sama v mensej detskej postielke.

hrasocek12
2. dec 2021

@sasa2810 mala spi v domcekovej posteli 🤗 a zvykla si rychlo 🤗 len teda my sme dali malej okolo tych dosak take maksie usit lebo sa buchala ,ale mala nam nosi korytko na spinkanie kvoli chrbatiku a to je tvrde a mala modrinky 😟