Ako naučiť dieťa znova spať v postieľke?

denka81
18. máj 2011

Ahojte, poprosila by som o radu, ako naucit diet spat v postielke. Moja mala mala prave rok a uz asi tri mesiace mi nechce spat v postielke. Ked zaspi, dam ju do postielky a spi tam asi tak do polnoci, potom sa zobudi a k mame do postele. Skusala som ju nechat zaspat u mna a potom som ju prelozila do postielky, ale do polhodiny sa zobudi a znova naspat ku mne do postele. Uz som to skusala v noci niekolkokrat, ale stale sa zobudi, poradte

juliakocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka226
18. máj 2011

Ahoj, my sme mali rovnaký scenár do 9. mes., bola som z toho na nervy. Malý pekne zaspal pri mne na posteli, potom som ho preložila do postieľky a do hodiny sa zobudil, tak znova so mnou do postele atď. Takto stále dokola. Dokonca potom nechcel v posteli zaspať ani s partnerom, vždy len so mnou. Tak som povedala dosť. Večer, keď sa napapal, dala som ho do postieľky, ľahla som si vedľa do postele a držala som ho za ručičku, kým nezaspal. Samozrejme, na začiatku sa vzpieral, vyvádzal, plakal, ale neustúpila som. Ak sa v noci zobudí, pohladkám, chytím za ručičku, ale neberiem ho k sebe. Zároveň sme s partnerom zaviedli "večerné služby" pri malom. Jeden večer ho ukladám ja, druhý on. Takto si malý konečne zvykol zaspávať aj so svojím ockom. Dokedy to vydrží, nevieme.... Držím Ti palce, začni čím skôr 😉

denka81
autor
18. máj 2011

Ďakujem za rady, ocko je na sluzobke, tak to dnes skusime. Tuto noc sa asi ani jedna z nas nevyspi, ale co uz. Drzte palce

sisaha
18. máj 2011

mne dcera spavala krasne vo svojej postielke asi prvy rok. potom sa pytala k nam a spala medzi nami. tiez sa v noci budila. Mame siroku postel, takze mi to tak nevadi, ale teraz zase nasla caro svojej postielky a sama sa pyta do nej spat... Takze u nas to bol iba prechodny jav.

denka81
autor
18. máj 2011

@sisaha
tak to ste mali super. Ocko stale spi v obyvacke, takze mame celu postel pre seba, ale Kikuska mi v noci putuje po celej posteli a bojim sa, aby nespadla. Ja sa tiez nevyspim

sisaha
18. máj 2011

@denka81 ked je nas tato na sluzobke a chce spat so mnou, tak z jednej strany prisuniem postielku k posteli a ja som na druhej strane. a okolo nej je este nasuchoreny paplon..

vejula
18. máj 2011

@denka81 mne maly spinka od narodenia v postely medzi nami, tiež som sa najprv bala že ho pripučime ale zistila som asi ten rodič ma niejako v podvedomi aj ked spi že sa nemože prevalovať a nikdy sme maleho ani nebuchli ani nepripučili... Teraz je to tak že večer maleho uspim dam do postielky tam spinka tak 2-3 hodky a potom kled sa zobudi na kojenie tak už si ho necham v posteli medzi nami... Cez den spinka pekne v postielke. ale zaspava dosť krkolomne a to tak že ja sedim na fitlopte maleho na rukach cicik v puse a hopkame sa a zaroven papame 😅 ale v noci ked sa zobudi tak len mu dam cicik do pusy a väčšinou zaspinka bez hopkania.

andy1705
20. mar 2012

Ahojte, ja mam podobny problem so synom. Ma 7 mesiacov, a niekedy sa budi v noci velmi casto a nevie sam zaspat. Zaspi jedine ak si ho v mojej posteli prilozim k prsniku a trosku sa nadidka. Aj vecerne zaspavanie vizera podobne. Bude zaspi hned pri vecernom kojeni v posteli alebo to musime skusat neskor, proste ked sa nechce spat tak nezaspi ani za svet. citala som vase rady o nekompromisnosti, ale vsetky mate starsie deticky tak okolo roka a viac. Neviem ci ho mam skusat ucit zaspat sameho uz teraz alebo mu to mozem este chvilku tolerovat, s tym ze sak je este malicky, proste este stale potrebuje maminku...
aky je vas nazor?

katren
20. mar 2012

@andy1705 ja som nekompromisna.....pri dcere sme spravili takuto chybu, zaspava jedine s tatinom a ked sa v noci zobudi, prilezie za nami a uz ju odtial nedostanem.....tatino povoli vsetko a ja nic....Michala som hned zacala davat po napapani do postielky a hotovo...uz som nepovolila ako pri Dominike...

mandragora22
20. mar 2012

@denka81 ahoj, ja to mam uplne rovnake, az na to, ze ma uz vyse 2 rokov. "s nami" spava asi od roka, presne, ako pises, zobudi sa okolo polnoci alebo tesne po polnoci, postavi sa ako general a driape sa k nam. nevadilo nam to ani jednemu, az na to, ze mala obdobia, ze sa stacala a kopala bud jedneho alebo druheho do hlavy. nedavno partner ostal spavat asi 3 tyzdne v druhej izbe, lebo ho celu noc kopala do hlavy. potom sme preniesli jednu valendu k nam, dali hned vedla manzelskej postele, odvtedy spava tam. je ovela pokojnejsia, spava dokonca rovno, netoci sa, nevykruca, spava celu noc, ziaden "general". valenda je siroka cca 85-90cm, postielka bola len 60 cm, navyse sa stale otlkala bud hlavou, alebo nohami o drevene tycky postielky, takze asi preto sa aj budila. takze takto fungujeme momentalne asi mesiac a neviem si to vynachvalit 😉 😉
a reci typu "nauc si dieta spat" apod. si nevsimaj, su deti a deti a ja som spokojna. napokon, nebude to trvat vecne, raz pride cas, ze bude chciet aj vlastnu izbu a v nej postel... sex tiez neriesim, ak mame chut, mame dalsie izby, nemusi byt nato zrovna urcena tzv. "manzelska postel", takze asi tak 😉 😉 😀

mandragora22
20. mar 2012

@juliakocka prepac, ale zarazil ma tvoj slovnik v suvislosti s vlastnym dietatom, citujem: "dieta vydžubané"... ja len poznamenam, ze niekedy mam nervy na dranc, ja totiz mam viac nez 2-rocne dieta, ale vzdor ma uz od "spred" roka, proste nemala este ani rok a vzdor ako hovado a stupnuje sa to cim dalej, tym viac, ale slovo "vydžubana" som nepouzila ani raz. cert, mrska, potvora, zle dieta atd, to ano, ale "vydžubaná"??? trosku ma to zarazilo. no a co, ze chce spat s tebou? ved si jej matka. podla mna je to uplne normalne. aj ja by som v minulosti chcela spavat pri mame, keby nemusela po 6 mesiacoch mojho zivota povinne nastupit do prace a robila aj nocne. a casto... dnes je ina doba, sme doma 3 roky a dokonca to mame zaplatene, tak preco si to dieta nevziat k sebe? a to mi ver, ale pise ti osoba, ktora ma cely den hyperaktivne a veeeeelmi narocne dieta, vecer pada na hubu a aj tak si v noci to dieta k sebe prituli a tesi sa, ze su obe zdrave 😉

katren
20. mar 2012

@mandragora22 ale ona to pisala v maji 2011! tu @andy1705 tri odpovede hore obnovila temu....

mandragora22
20. mar 2012

@katren jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezisi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja nemam cas citat cele diskusie, vzdy si precitam len uvodny prispevok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dakujem! 😀 😀 😀 😀

katren
20. mar 2012

@mandragora22 😀 😀 😀 😉

gabika7706
20. mar 2012

@andy1705 ak pokojny spanok mojho dietata zavisi len na tom, aby som pri nom bola, nevidim v tom problem, so starsou sme zaspavali cca do 5,5 roka, mladsi spi s nami v posteli cca od 4.mesiaca (teraz ma 28 mes). Nevadi nam to. Ma sice prirazenu postielku bez bocnice k nasej posteli, ale zjavne potrebuje telesny kontakt a viac priestoru na sirku, lebo ta postielka je tam len na okrasu...suhlasim s @mandragora22 raz pride cas, kedy s vami uz nebude chciet spavat a este Ti to aj luto bude 😉
Navyse, ked spi dieta s Tebou v posteli, ani nevnimas, kedy kojis, je to pohodicka, ziadne vstavanie, prekladanie dietata hore-dole...

mandragora22
20. mar 2012

@gabika7706 no....ja som nekojila, ale aj tak mi je to pohodlnejsie. nasa sa totiz casto, vlastne vzdy odkope a v noci, hlavne v prechodnych obdob. byva zima, tak ju mam poruke a zakryjem, takto som musela vstat, aby som ju v postielke mohla zakryt. ale samozrejme, nebol to jediny dovod, preco bola medzi nami, ja som sa tesila a vychutnavala, ze aspon v noci pri mne lezi a oddychuje, lebo cez den to je hotova pohroma 😀

gabika7706
20. mar 2012

@mandragora22 starsiu som ani ja nekojila (len 2 mes) a tiez spala s nami, podla Tvojho opisu to bola cez den podobna situacia ako u vas (a cez vikedny, ked nie je v skolke, stale aj je 😅 )

mandragora22
20. mar 2012
denka81
autor
21. mar 2012

@mandragora22 ale zaujímav je, že vždy keď vyskúšame niečo nové, tak prespí 2 - 3 celé noci v postielke. Napr. sme jej dali dospelácky vankúš, 3 noci prespala celé v postielke a potom zasa nič. Dnes je 8 deň bez cumla a prvé dve noci tiež prespala celé v postielke a zasa nič. Už som rozmýšľala nad veľkou posteľou, ale mám pocit, že to bude asi rovnaké, 2- 3 noci prespí a zas bude u nás, ale vyskúšame ...

mandragora22
21. mar 2012

@denka81 no ved to....deti su tak rozmanite, ze na 100 moze platit jedna vec a stoprve dieta si neda povedat 😀 no nic, musis skusat, alebo cakat, kym vyrastie 😉

katinam
21. mar 2012

@denka81 podla mna mozes skusit velku postel, my sme dali ked mal asi 21m a zo zaciatku sa budil rovnako ako v postielke, ale postupne sa to upravilo na terajsie budenie 1x za noc. Malo to fazy, najskor sme uspavali u nas v posteli a potom preniesli do jeho postele (budil sa 5-6x), potom zacal zaspavat vo svojej posteli, ale v mojom naruci a s ockom na kresle (2-4x), postupne sa vzdalujem stale na jeho posteli, ale uz ho nedrzim, nehladkam ani inak nepomaham a nakoniec zaspi sam a budi sa len raz, co je uzasne.

anjelicek26
21. mar 2012

@denka81 - nas maly od narodenia spal v kosiku, od 8 mesiacov u seba v izbe sam, nikdy to nebol problem, nema vobec problem tam zaspal, ale ako u vas - v noci okolo polnoci- jednej sa kazducku noc presuva k nam do postele. Dcerka kedysi ako sa naucila otvarat dvere robila presne to iste a trvalo to veru pekne dlho. Vtedy som bola "mudra" a kazdy raz ju prenasala, vstavala kvoli tomu, to uz dnes nerobim, mame velku postel, najväcsiu, co sme zohnali, tlacit sa nikto netlaci a ja som velmi rada, ked sa zobudim a dostanem pusu 😉 😉 Saska z toho vyrastla az v 2,5 roku a aj potom dochadzala dlho k nam, aspon 1-2x za tyzden.

Neviem byt a ani nechcem na neho tvrda, preco aj? Pravdu ja si ho uzivam pri mne, ved to roky tak nebude... Momentalne ma fazu zamaminkovanosti, chce byt pri mne - no nech je. Je to moje dieta. Nech sa lepi, ked ma potrebu. Ja spim ako poleno a on je hore v noci len ten jediny raz. Nikomu to nevadi a co si mysli okolie - vdaka bohu to v anglicku ma kazdy na haku, ako kto co robi.

denka81
autor
21. mar 2012

@katinam malej stačí, keď som vedľa nej a zaspí, nemusím ju hladkať ani nič také, Kikuška ma vystíska a zaspí, teraz bez cumla dosť rýchlo
@anjelicek26 mne by ak ani nevadila, ž spí medzi nami, ale Kikuška ma totálne vytlačí na kraj postele, priateľ nechápe ako tak môžem spať 😀

anjelicek26
21. mar 2012

@denka81 - no Maxi spi ako poleno, ani sa nehne + nasa postel ma 2,40m, najväcsiu, co drahy zohnal, lebo este kym sa maly narodil to okomentoval, ze kedze tu tak ci tak budeme spavat 4, tak sa on nemieni tlacit 😅 😅 😅 😅

denka81
autor
22. mar 2012

@anjelicek26 😀 naša Kikuška putuje v posteli a nespí zvislo ako my ale vodorovne

lucianka222
31. aug 2012

🙂 Milé mamičky, no my máme takýto problém. Drobec zaspí v pohode pri kojení, alebo vo vajíčku (autosedačke) a potom ho preložíme do postielky. Spí tam asi tak do hodiny... Potom sa začne mrviť až sa nakoniec zobudí. Zoberiem ho k sebe na postel a dvakrát potiahne a zaspí. A to isté dookola až ma to prestane baviť ho prekladať. Keď ho nechám pri sebe v posteli tak spí aj 4 hodiny... No len ja sa nevyspím... :( V čom je problém? Prejde to? Máte nejaké rady okrem toho nechať ho vyplakať??? Malý cumeľ odmieta...

denka23
29. dec 2012

Ahojky potrebujem súrne poradiť...mám podobný problém ako vy....moja dcérka 15mes. do svojich 13.5mes. spala výborne - polozila som ju do postielky alebo samu do velkej posteli a zaspala do polhodinky sama, mala dobrý režim všetko bolo ako ma byť...v 14.mes. sme boli 6 dni hospitalizovaný a tam mi ju celu rozladili ale strasne....dokonca aj prestala mi pit mliecko tam....momentalny jej spánok je taky že v posteli musim byt ja a aj moj manzel ona v strede posteli a bez toho nezaspi...no popritom ako ide spinkat vyvadza este minimálne hodinku v posteli a protestuje ze nechce spat...v postielky ani za svet sama nezaspi....potom uz ked vo velkej posteli zaspi prenesiem ju do postielky a spinka uz....len to uspavanie je tazke....musime v celom byte vsetko vypnut a ist vsetci s nou spinkat dokým nezaspi.....a to este nech nezabudnem je na mne nonstop nalepená, ci idem na wc ale do vedlajsej izby zacne plakat, nech ju vezmem zo sebou.... prosim poradite mi? neviem si rady....