Ako naučiť dieťa tlačiť na veľkú??

1simuska01
20. júl 2021

Naša malá bude mať dva roky chvíľku je bez plienky cika.pekne do nocnika aj na veľké wc so sedadlom. Problém je kakanie,keď už prídu na ňu tlaky nevie to vytlačiť nechce si sadnúť a vytlačiť hovienko von.
Polievky papa,aj hodne ovocia,aj biele jogurty.
Stolicu máva nie kašovitu ale vcelku také guľky niekedy také ako dospelácke..lenže trvá to kým to vyjde von.
Mam aj HiPP slivkovu stavu dávam tiež raz za čas. Mám dávať pravidelne pomôže to? A ak áno koľko toho a ako často. Ďakujem.za.rady

kitycat
20. júl 2021

Na nocniku lepsie na zaciatok si myslim Lepsie sa jej bude tlacit ked bude skor cupiet ako sediet. Alebo podlozit nohy na velkom zachode

Ak nema odpor k brokolici tak by som jej davala ako prilohu zopar. U mna osobne funguje zazracne.

1simuska01
autor
20. júl 2021

@kitycat a ako tu brokolicu pripravujete? Polievku ľúbi brokolicovu nevaríme ju ale pravidelne

nikpa
20. júl 2021

@1simuska01 zaradiť do stravy pravidelne ovsené vločky. Kako bude mať ukážkové 😄 žiadny stres pri tlačení, syn mal podobný problém so stolicou a takto sme to vyriešili.

1simuska01
autor
20. júl 2021

@nikpa ovsené vločky mám už nachystané pomixovane. Koľko toho treba denne dať?? Prosím vás a ďakujem.za radu

1simuska01
autor
20. júl 2021

@nikpa a kam.vsade to mám pridávať?

marcellka32
20. júl 2021

Ovsené vločky môžeš do raňajkovej kaše, uvariť na slizku kašu, do obedovej polievky, veľa ovocia hlavne ananás, marhule, jahody, maliny, čerešne, špenát, sušené slivky, figy, večer teplý kúpeľ, cvičenie nohami, veľa čistej vody, masáž brucha v smere hodinových ručičiek

nikpa
20. júl 2021

@1simuska01 ja dávam tie jemne bledo modré z Lidla, netreba ani mlet. Ráno zohrejem asi 2 veľké lyžice s trochou vody do mikrovlnky aby napučali, do toho dávam biely jogurt a ovocie, zvyknem tiež také čo zmakcuje stolicu, slivky, marhule, postrúhané jablko alebo čo mám. Druhú variantu uvarim vločky v hrnci s mliekom a tiež pridávam ovocie. Keď nechce takéto raňajky tak aspoň do polievok pridávam vločky, skoro do každej okrem vývaru 🤷 no a proste kam sa dá mu šupnem vločky, do cesta palacinkoveho, do musli pečeného, to je len z vločiek žiadna múka a dávam mu to jesť hocikedy v priebehu dňa. Alebo si skús popozerať recepty z vločiek, neviem čo ľúbite.

kitycat
20. júl 2021

@1simuska01 ja len naparujem ako knedli napriklad. Treba spravne odhadnut kedy je este pekne zelena ale uz makka, ja to vacsinou presvihnem a ma taku onicom zelenu. Ale ucel splna. ☺️