Ako naučiť dieťa pýtať sa na záchod?

27. mar 2022

Máte nejaké typy ako naučiť dieťa pýtať sa na záchod? Cez deň ho nechávam bez plienky, dávam ho na záchod cca každých 15-20 minút. Vždy sa pekne vyciká, ale akonáhle ho nedám tak sa sám neopýta, jednoducho sa pociká.

anjelicek26
27. mar 2022

A to fakt cika kazdych 15-20 minut?? Tak to na odplienkovanie nie je zrely... Moji sa odplienkovali skoro (17-20 mesacny), ale teda cikali kazde 2-4h, pre mna to bol znak, ze zrely vlastne vobec su a ma zmysel to skusat...na zaciatku som ich davala cikat ja, postupne sa zacali pytat, ale trvalo to par tyzdnov... boli este drobce...

autor
27. mar 2022

@anjelicek26 aj môj má 17 mesiacov, ja ho tak dávam cca každých 20 minút pretože sa ešte kojí na požiadanie (dosť často) + voda ktorú vypije, tak niekedy neciká aj 2 hodinky a niekedy častejšie, ale väčšinou keď ho dám na záchod sa trochu vyciká, niekedy nie. Takže Vy ste ich rovnako dávali cikať a potom časom sa Vám začali pýtať?

anjelicek26
27. mar 2022

Ano na zaciatku rovnaky cas (pred jedlom, pred spanim ci po 2h atp. ten rytmus si musite najst sami) + ked sme isli von tak ako ritual pred tym... tak to robia aj u malickych deti v jasliach ci skolke... ze posielaju sa vycikat...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
27. mar 2022

@viestta aj to, ze ti ma nieco oznamit, sa dieta musi naucit... treba sa vzdy pytat, ci potrebuje cikat, to je hlavne... u nas to bol asi ten mesiac, kym sa pytali sami, dovtedy to proste trvalo pochopit...nehody sme nemali nikdy ziadne... ten mesiac som si to ocihala ja a potom uz vedeli, co po nich chcem...

autor
27. mar 2022

@anjelicek26 super, ďakujem, skúsime to 🙂
@viestta práve to, že si začal strhávať plienky a už rozumie, že sa na záchod chodí cikať a kakať (pretože doteraz keď som ho skúsila naňho posadiť sa nevycikal a keď som ho z neho zložila, tak sa hneď pocikal na zem), teraz keď ho posadím na záchod, hneď vie čo má robiť 😁 tak to ma presvedčilo, že to skúsime, ak sa naučí bude to super, ak nie tak tomu dáme čas😁

mogaa
27. mar 2022

nie je pripravený...našu takto išli odúčať v súkromnej škôlke, takže 3-4mesiace sa stále pocikávala lebo sa nepýtala, jednoducho necítila potrebu, cikať hovorila až ke´d cikala.....potom to prišlo zo dňa na deň, keď si uvedomila že potrebuje cikať a nie že cikať je keď ciká....

paulinkaa2
27. mar 2022

Ja som moju davala na nocnik pred spaním, po zobudeni a tak. Učila som ju co to vlastne robí aby vedela kričať cikam kakam. Potom prišiel jeden deň zhodila plienku že nechce. A začala sa pýtať. A to mala 20mesiacov

p.j.jacky
27. mar 2022

Začala som najprv ráno ako rituál trvalo to dlho nebila vôbec pripravená teraz má 2,5 roka a je dva týždne bez plienky . Cikat sa nepýta skôr ja ju dám po 2 hodinách a vycika sa .a keď sa pyta cikat tak tak stíhame … Kakat sa pyta úplne v pohode . Tiež je kojená podľa potreby . Kúpili sme nohavičky a prízvukovala som ,že má nové pekne a plienku už nemá . Keď sa zo začiatku pocikala a pokakala zistila že je ti hnus a fuj a kričala fuuuuj hovienko 🙈😂
Ale najdôležitejšie je ,aby dieta vedelo držať moc a uvedomovalo si čo robí, aby vedelo povedať že ide kakat . Nenútim na silu za každú cenu .
Ja hovorím že ako pride jeho čas sedenia , chodenia ,tak aj cikania. Treba pomôcť motivovať, ale nie na silu .