Ako naučiť dieťa na fľašu?

curmova.m
27. mar 2012

Vie niekto poradit ako naucit 5-mesacne dievcatko na flasu?

bodka13
27. mar 2012

@curmova.m prečo ho chceš učiť na fľašu? ....ak máš málo mlieka a chceš dokrmovať,musíte nájsť vhodný "cumeľ" alebo skúsiť aby jej mliečko z fľaše podal niekto iný ako ty,lebo u teba možno podvedome hľadá prsník a fľašu odmieta....ak chceš podávať čaj,či vodu -môžeš dať fľašu s náustkom,alebo po lyžičkách(ja som napr.učila hneď na pohár) 🙂

renatka100
27. mar 2012

Skus avent flasku s cumlikom moja mala ju mala velmi rada aj teraz by z nej este pila ak by mohla 🙂

curmova.m
autor
27. mar 2012

skusala som aj avent a nic

curmova.m
autor
27. mar 2012

chcem ju naucit na flasu,lebo uz vyse mesiaca kojim len z jedneho prsnika a moja Emmka papa v noci kazdu hodinu,zjavne jej to nestaci a mna to uz dost boli. Skusal to uz aj manzel,aj moja mama, aj kamosky a nic. Skusala som aj flasu s naustkom, davam jej len na lyzicku,ale tak mi vela nevypije.

paula_1
28. mar 2012

@curmova.m to ze sa v noci koji nemusi znamenat ze je hladna...

anaxamon
28. mar 2012

@curmova.m skus dojcit cez cievku, kup si na to plastovu cievku a tak ju dokrmovat, mrkni sem http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

anaxamon
28. mar 2012

@curmova.m a inak 5 mesacnu mozes uz priucat na poharik nie na flasku....moja dcerka zvladla pit z poharika ked mala 6 mesiacov, skor som jej tekutinu nedavala ziadnu takze neviem ako v 5tich mesiacoch ale vyskusat to mozes...

beton
28. mar 2012

@curmova.m zvlastna otazka. nepises nic viac, ake su problemy s dojcenim atd. skor by bolo treby vyriesit pricinu, nie dosledok. patmesacne dieta by malo byt plne dojcene a ak potrebujes podat odstriekane materske mlieko v pripade dlhsej nepritomnosti, tak z poharika, ako uz bolo napisane.
preco sa kojite len z jedneho prsnika?
ak ta to boli, znamena, ze dieta sa nespravne prisava. ked je nespravne prisate, nestimuluje dostatocne tvorbu mlieka a ta sa tak znizuje.
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
to, ze dieta je v noci casto hore nehovori nic o hlade. deti su casto hore, ked ich nieco boli, je im zima/teplo, idu zuby, chcu sa uistit, ci si tam...casto si v noci vynahradzuju nedostatok kontaktu (pripadne aj dojcenia) pocas dna.
http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...

lucy56
31. mar 2012

to by aj mna zaujimalo ako mu dat caj z flasky, moj je kojeny ,uz papa aj prikrmy a chcela by som mu davat caj z flasky, ale on nevie pit z flase,vobec to nevie prehltat, nepotiahne si, a hlavne koli tomu ze cez leto si neviem predstavit ako mu uhasim smad, lebo pije z poharika s naustkom ale strasne malo vie vypit len 10 ml a aj to polovicu este vyleje

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy56
31. mar 2012

@stvura no prave som mala na mysli cez horuce leto na kupku napr. ja chcem chodit na kupko urcite s nim, do tiena jasne ze,lebo maly ma vodu rad a viem ze mm je aj od smadu,ale nerada kojim na verejnosti aj maly citi zo mna nervozitu tak nechce tahat vtedy a preto som mu chcela ponuknut caj, no ved budem skusat a uvidim

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmeralda04
31. mar 2012

@curmova.m preco kojis len z jedneho prsnika? Ak mas na nom nejake ranky alebo nieco podobne, su vselijake ucinne maste a ak mas vpadnutu bradavku, da sa dojcit cez "klobucik". Co sa tyka toho, ze malu kojis kazdu hodinu...ja mam 18 mesac. syna a v noci po cca 2.00 hod. ho dojcim kazde 2 hodiny a nemam s tym problem. Podla mna to nie je o hlade ale o zvyku a snahe byt s tebou. Az si rozhodnuta dokrmovat, tak je aj moznost lyzickou, injekcnou striekackou alebo cievkou. Poradila by som ti obratit sa na laktacnu poradkynu (mne velmi pomohla, ked som mala laktacnu krizu) v pripade, ze chces dojcit lebo ak zacnes s flaskou, mozes skoncit velmi rychlo s dojcenim.

beton
4. apr 2012

@esmeralda04 presne ako pises, akurat doplnim, ze klobucik narobi s dojcenim to iste, co flaska, presne ako pises v poslednej vete.

nufka111
18. jan 2013

@curmova.m ja mam ten isty problém,kojím už len s jedného prsníku,a vstávam k malej čo hodinu,som nevyspatá unavená..a mala ma 5 mesiacov,no počula som ,že naučit ju to moožeš len rázne,prve dni si poplače,ale ked bude naozaj hladná sa prisaje,ved nebude hladovat a počase zabudne hadam na prsník...inač neviem ,viete niekto ,lepšiu radu ??? a inač sme vyskušali od flašiek Avnet,cez rôzne ine až po Lovi a nič,akorad na Lovi flašu prvy krat ked som jej dala som ju oblbla a vypila mi 40 ml ale další krát už nechcela...hm?

curmova.m
autor
18. jan 2013

@nufka111 ja som nakoniec naucila svoju malu pit mlieko rovno z plastoveho pohara, bolo to sice narocne, ale naucit pit ju z hociakej flase bolo bezuspesne.... dokonca som ju nechala aj sedem hodin hladnu a nepomohli, tak neviem, no kazde dieta je ine...teraz ma skoro 15 mesiacov, mlieko uz pije normalne z flase s cumlom, avent a v noci ajtak nespi, budi sa aj stokrat za noc a nic na nu nezabera....

nufka111
18. jan 2013

kokos...tak to držim palce a pevne nervy... :D ja som sa rozhodla ,že od pol roka jej proste prsnik nedam ,len s jedneho pije a to mi vadi dost...a aj tak je to hladoch,tak uvidime čo bude ked jej dam kašičku na noc vypit....hadam ke to zrobim par noci,zabudne na cicik :D

eeffka
18. jan 2013

@nufka111 no este ti mozem dat tip flasa tomee tipee, maju to aj tu v bazare som kupila ja mojej 11m kofe, ako este caj z toho si cucne ale mlieko mi hakuje a to ma bieda prikvacila naucit ju pit do 9m lyzickou a od 9m normalne z pohara ako dospeli...
tiez privitam akukolvek radu ako sa odstavit alebo nastavit na flasu lebo idem o mesiac do roboty a uz teraz lutujem babku, lebo v noci este pokojim aj ked ma to uz otravuje ale cez den neviem co jej mama strci, a mozno cicku 😀 😀 😀

este ma napadlo ze som ju skusala naucit na flasu od 3m a naucila som ju velke nic, a flias som vyskusala zo 10typov 😖

sofesa
7. jan 2015

zdravím, tiež by som potrebovala poradit,..Mam rocné dieťa, ešte kojím, ale uz len dvakrát za den, vodu a čajík pije zo skleneného pohárika uplne bez problémov už niekolko mesiacov, ale kedze taketo malé dieťa má vypiť pol litra mlieka denne, neviem ako jej dávať kravské mlieko, ked ju uplne odstavim....Z poharika mi to nepride zrovna vhodne...a neviem ju nijako naucit na flasu...

saja32
17. mar 2018

Ahojte vie mi niekto poradiť ako naučiť 20mesacneho synčeka papať z fľašky a ktorá značka je najlepšia.Stale kojim a už by som chcela prestať len bez prsníka mi nezaspinka.Uz som zúfalá.Dakujem za kazdu rádu.