Ako naučiť dcérku, aby sa sama pýtala/sama išla na nočník?

blumie
18. jan 2021

Dobry vecer zenicky,
dcerku teraz oducam od plienok a ucim na nocnik. Ma 2r 2m a myslim, ze uz to ma pochopene. Vcera mala uplne bez nehody, ale bolo to preto lebo som sa jej kazde cca 2- 3 hodky pytala, ci jej treba cikat. Vtedy isla sama k nocniku, pockala kym jej stiahnem nohavice a vycikala sa alebo vykakala. Dnes sa uz 2x aj vypytala, povedala ciky a pokusala sa stiahnut nohavice (asi ma prilis pevnu gumicku lebo to nezvladla uplne, cize to musim doladit). Otazka da sa nejak naucit aby sa bud pytala alebo isla aj sama 😄? Nejake tipy a triky aby si to tak zafixovala, ze nebudem musiet na to mysliet alebo to pride same? Prip. Ako dlho este kym sa dostaneme k plienke iba na spanie.
Dakujem za vsetky rady.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka9
18. jan 2021

@blumie iba trenovat.nam to trvalo zhruba mesiac kym sa naozaj aj pytat zacal,pripadne isiel sam od seva...dovtedy stale len kontrolovat a musela som sa pytat ja..doteraz sa sem tam opytam,lebo pri hre male dieta moze zabudnut 🙂 to ma dva a pol roka.bez plienok sme od 2r.2m.

amelie2017
18. jan 2021

Nasa sa pytala hned na 2. den, ale sama nesla nikdy. Teraz ma 3r1m, uz chodi len na wc, stale musime chodit s nou. V skolke ide sama, ale tam maju maly zachodik.

misana84
18. jan 2021

ja mam 13 mesacnu dceru a už ju davam na nocnik, je mi jasne, že este nechape co od nej chcem ale stale ked tam sedi jej opakujem pišky, kaky.a dnes urcite nahoda si cupla k nocniku, možno chcela si tam aj sadnut a pokakala sa- do plienky. mam tak odsledovane asi kedy bude kakat, tak ju dam sadnut a cakame a skoro vždy aj uspesne.v lete planujem to doladit, uvidime :D

elizabet173
19. jan 2021

@blumie ste na dobrej ceste, uz si to uvedomuje, ked sa aj vypyta. Chvalit do nemoty, pripadne nalepovat nejake samolepky za odmenu, dat lentilku a pod. Pride to same

elizabet173
19. jan 2021

@misana84 uplne super to robis, dieta si vytvara navyk, tak ako si umyva ruky pred jedlom. A mozno chape viac ako si myslis, poznam dievcatko, ktore sa ako 13 mesacne pytalo, velmi som tomu neverila, ale bola som u nich na navsteve, tak som videla. Moje sa pytalo uz uplne v 18 mesiacoch, postupovala som tak, ako ty

sapetka
19. jan 2021

@blumie Deti sa to naucia. Tipy ani triky nie su. Ked dozreje na to pojde to automaticky. Kazde ma svoje tempo. Pozitivne je ze sa zacala sama pytat. Tak s nou na zachod chod a neriesi ze si nevie stiahnut nohavice. Aj to pride casom. Moj sa na 2r oducil od plienky cez den a na 3r sme dali prec aj plienku na spanie.

sono2
19. jan 2021

@blumie vidíš a toto je presne ono. Kým ju ty pripomínaš nerobí to sama. Ja som nechala dcéru samu nejako to prišlo samé. Zhadzovala plienku hovorila že ju nechce a šla cikať. Ja teda som záchod preferovala. Boli aj nehody ale minimálne to som trocha ostrejšie povedala či nevie kde má ísť. Plne už rozprávala a vonku nebola nehoda nikdy. Mala presne 2,5 roka

sono2
19. jan 2021

Paradoxne suchá cez noc bola ďaleko skôr. Je už cez noc suchá?

blumie
autor
19. jan 2021

@sono2 inak toto ma tiez napadlo. Ale skusim jej este dat chvilu cas a potom vyskusam zase, ci sa jej to v hlave uz spojilo alebo treba viac casu. No moja vie asi tak 30 slov, 2slovne vety, nevie uplne vsetko povedat ale snad aj takto to zvladneme 🙂 dakujem

blumie
autor
19. jan 2021

@sono2 no ma dni kedy ma prazdu aj tyzden kazdu noc a potom 1 den kedy (predvcerom napr.) sa v noci vycika do plienky. Ale priorita je cez den aby sa pripravila na skolku.