Ako naučiť 8 mesačné dieťa, aby zaspávalo samo?

kate1616
28. okt 2012

Mamičky poradťe mi ako mám svoju 8 mes. dcérku odnaučiť zaspávať na rukách, alebo na prsníku. Už ma z toho nosenia riadne bolí chrbát. Ked ju položím do postielky len plače a hned ako si ju vezmen prestane. A v noci musíme spať spolu na posteli pretože sa potom často budí a tak podobne aj druhú staršiu 2 a pol ročnú dcérku. Ako ju mám naučiť na jej postielku a aby v nej aj spinkala podla miožností aj celú noc. So staršou som tento problém vôbec nemusela riešiť. ☹

sasikas
28. okt 2012

tak nasa ma 2 a pol roka a zatial sama este nezaspala, teda ak neratam kocik, auto, a od septembra skolku, ale aj tam ju musi pani ucitelka skrabkat po chrbatiku.... 😅 😝 je este malicka, ja by som to na tvojom mieste neriesila pri tak malom dietati....aj ked je pravda, ze obcas by som bola strasne rada, keby zaspi sama a mam klud....:D

henrietag
28. okt 2012

je na to kniha.. Kazde dieta sa vie naucit zaspavat samo
treba zacat uz teraz kym sa nevie postavit same lebo potom to bude o nervy - vlastna skusenost

kate1616
autor
28. okt 2012

No tak to aj ja a stále je čoraz ťažšia a ťažšia. Mne je s nou príjemne ked ju mám na rukách alebo ked mi zaspáva na prsníku. Je to velmi krásne no len je to niekedy dosť vyčerpávajúce.

kate1616
autor
28. okt 2012

@henrietag aha Dakujem a ako sa volá tá kniha? A tiež si myslím že to treba rýchlo podchyťiť

zuzanockamt
28. okt 2012

@kate1616 nauci sa sama, len jej treba nechat cas

bambulka248
28. okt 2012

mam rovnaky problem, ale so 4 mesacnym. mne krasne zaspaval sam no pred dvoma tyzdnami ochorel a zvykol si na rukach bo mal sopliky. teraz to vyzaduje. chcela som aj podla tej knihy no moj okamzitte po vlozeni do postielky spusti hystericky vresk a upokojenie po vybrati trva aj 10min ☹

zuzanockamt
28. okt 2012

@bambulka248 ta kniha je absolutne nevhodna pre tak male dieta

elize
28. okt 2012

Aj nam pomohla ta kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat". Ale je to niekedy dost drsne. Kazde dieta je ine. Niektore pri "uceni" place niekolko hodin, niektore len par minut. Niektore zaspi samo uz na treti den, niektore ani o tyzden.
V podstate ide o to, ze po kazdodennej rutine (tak aby dieta vedelo, ze sa ide spat) ho ulozite do postielky, pobozkate a odidete. Dieta spusti plac. Po nejakej dobe za nim pridete, pohladkate ho, date pusu, poviete, ze vsetko je v poriadku a zase odidete (bez toho ci dieta este place alebo uz nie, nikdy ho neberte na ruky). A takto sa to opakuje v urcitych intervaloch, ktore sa potom predlzuju. Nas Maxik nastastie "pochopil" dost rychlo o co ide. Niekolkokrat som to chcela vzdat. Bolo to strasne, ked vam dieta zaspava so zvlykanim. A zvlyka aj 5 minut po zaspani ☹
Ale som rada, ze sme to nevzdali. Je neuveritelne vycerpavajuce uspavat dieta na rukach, alebo zaspavat priamo s nim. Usetrili sme vela casu. Vela veci stihnem urobit vecer a na druhy den mam viac casu venovat sa len Maxikovi 🙂

zuzanockamt
28. okt 2012

@elize len taketo uspavanie ma znacne nasledky na detsku psychiku, vylucuju sa stresove hormony, ktore v krvi ostavaju este nejaku dobu a dieta je v napäti dlhsi cas - aj ked zaspi a ma to nasledky na jeho dlasie spravanie a psychiku - nasledky nemusis vidiet hned ... momentalny vysledok je dobry, ale ako investicia do buducnosti nic moc 🤐 😔

koralinka
28. okt 2012

my sme prešli fázami - ked sa narodila-klasika zaspala v momente večer, potom hojdanie na rukách niekedy aj hodinu potom pérovanie v starom kočíku niekedy pol hodiny v kuse pérovat-svaly mam jak rambo 🙂 - potom sa z neho vykotila aj s celým kočíkom - odvtedy spáva s nami na posteli, rozumej - postielku NEMAME :D mam skoro 2 m postel na šírku takže nam to nevadi, či poobede alebo večer - položím na postel a zaspí do niekedy 10 min niekedy aj hodinu

a jednoducho keby ju dam do tej postielky - je v momente hore takto prespí hodinu a pol a ja mam pokoj obložím ju paplonmi aby nepadla a sme obe spokojne :D

yashmin
28. okt 2012

@kate1616 my mame postielku pritlacenu uplne k nasej posteli cize na neho dociahnem vidi ma a je spokojny ale nemysli si ze to tak fungovalao od zaciatku mozno by aj tvoje bolo spokojnejsie keby je hned pri tebe a nie na tvojej posteli 😀

bambulka248
28. okt 2012

@zuzanockamt aj mne sa ta metoda zda strasne drsna. nemoze to narusit jeho doveru ? ze ked ma bude potrebovat pridem ? ale to natriasanie na rukach ma zabija. strasne ma mrzi ze sa na to naucil :(

elize
28. okt 2012

My sme to vyskusali ked mal Maxik 15 mesiacov. Teraz bude mat 5 rokov a je uplne zdravy, ziadne problemy (psychicke, fyzicke), zmeny alebo vykyvy nalad. Nikdy som nemala pocit, ze by mu nieco chybalo. Jeho prezivanie zmien, odluceni, tmy, zaspavania atd. je uplne v norme. Nikdy by som nerobila nieco, co by som nemala vopred nastudovane a prekonzultovane s odbornikom. Maxik sa naucil takto spat po dvoch nociach. Ak by to nefungovalo, nepokracovala by som. Prve taketo zaspavanie nebolo prijemne, to je pravda. Ale na druhy den nas obedny spanok a vecerny spanok bol ukazkovy. Mne sa tato metoda osvedcila. Ale ako som pisala, kazde dieta je ine.

kate1616
autor
28. okt 2012

@yashmin presne tak tu postielku aj jamám a nestačí jej to. Mám ja asi smolu alebo ju asi velmi rozmaznávam

zuzanockamt
28. okt 2012

@bambulka248 ja som syna uspavala na rukach do roka a pol - potom sa sam rozhodol, ze bude zaspavat poleziacky na posteli a ja pri nom len lezim ... ma dva roky a mesiac a spava s nami v posteli a zatial to menit nebudem ... este je cas, je este prilis maly ... ja som uspavala v babysatke, manduce a na fitlopte

elize
28. okt 2012

@bambulka248 ja som v tejto metode chodila za malym pravidelnych intervaloch. Vzdy som sa mu laskyplne prihovorila, pohladkala, usmievala sa na neho, pobozkala ho, .... vedel ze som nablizku a ze som tu pre neho. Nenechala som ho vyplakat a od unavy zaspat. Lubim ho najviac na svete a on to vzdy vedel a vie 🙂

lucka.lucy
28. okt 2012

precitaj si knizku od Dr.Estivill 😉 a babatko sa ma naucit zaspavat same, nie uspavat ho.

bambulka248
28. okt 2012

@elize to mas dobre ze ti to takto rychlo pochopil. moj je asi fakt est velmi malicky. on sa vobec neupokoji ked pridem a zase urevat ho nemozem nechat

kate1616
autor
28. okt 2012

@lucka.lucy Dakujem pozriem sa na nu 😉

kate1616
autor
28. okt 2012

@elize skúsim aj ja túto metódu. Ale ja musím myslievať aj na strašiu dcérku. Ona ju stále potom svojím plačom zobudí a tak neviem ako by sa vyspala

elize
28. okt 2012

@zuzanockamt ak spolocne zaspavanie a spavanie vyhovuje obom rodicom aj dietatku, je to OK. V nasom pripade bolo hodinove uspavanie a spanie v jednej posteli velmi narocne. Neznamena to vsak, ze svoje dietatko nelubime a ze mu nechceme dat len to najlepsie. Kniha o ktorej som hovorila nie je len o tom, ako dieta naucit zaspavat same. Je tam popisane vsetko o spani u deti v brusku, po narodeni, co je pre ne dolezite v ktorom veku. Vsetko je pisane s laskou k detom. Svoj nazor nech si urobi kazdy po precitani tejto knihy sam 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
28. okt 2012

@elize knihu som citala, urobila na mna velmi zly dojem

frick
28. okt 2012

@bambulka248 Tiež sa pripájam k tým ktorým táto metóda pomohla. A nemám pocit že by nášmu drobcovi niečo narušila.Lepšie spáva, bez problémov zaspáva ale priznávam že u nás to trvalo o dosť dlhšie ako písali v knihe.A intervaly som si upravila na max 5 min. možno preto to dlhšie trvalo.Malinký je spokojné kľudné dieťa stále sa smeje bláznime sa je na mne rovnako závislý ako pred tým. U nás sme to museli riešiť lebo spí s bratom v jednej izbe a nemohla som si dovoliť hodinové uspávania keď starší už potreboval ísť spať. Na jednej posteli sme ho nemohli mať lebo dosť sa prehadzoval a koľkokrát som ho v noci nevedela ani nájsť kde sa nachádza 🙂 a bála som sa aby sme mu neublížili.Dôležité je vydržať. Ale pozor metóda sa odporúča najskôr od 6 mesiacov.Tvoj je ešte maličký teraz by si mu skôr mohla uškodiť.

marianax
28. okt 2012

@zuzanockamt ahoj kde by som nasla tuto knihu? paci sa mi ten clanok dakujem 🙂

zuzanockamt
28. okt 2012

@marianax ktoru knihu myslis? ... ta o uspavani sa da najst na nete a stiahnut ... ak myslis knihy Dr. Searsa, tak sa daju kupit bezne v knihkupectve, ja mam doma od neho Kontaktne rodicovstvo

marianax
28. okt 2012

@zuzanockamt no tu knihu od dr. Searsa precitala som si ten clanok a chcela by som aj knihy aky mas ty na to nazor? na to uspavanie ?

mamina55
28. okt 2012

nasa mala od narodenia zle spala a ani zaspat nevedela....tiez som ju uspavala na rukach asi do 15mesiacov....tiez to bolo vycerpavajuce, ale inac nechcela zaspat a strasne plakala v postielke 😒 a potom zrazu z nicoho nic zacala sama zaspavat, bez placu, len som ju polozila do postielky, odisla som a sama pekne zaspala 🙂 ....no dlho som sa netesila ☹ zrazu , zasa z nicoho nic zacala strasne plakat a inde nechcela spat len s nami v manzelskej posteli....tak som postielku zrusila, malej sme dali k nasim posteliam valandu a spi vedla nas....zakazdym si musim s nou lahnut aj ja, ale behom 15 minut spi....v noci sice cestuje po nasich posteliach, ale uz som si povedala, ze to neriesim....a pomaly si zvykam, ze mam dieta, ktore zle spi.....tesim sa ze je sikovna, ved to spanie sa raz upravi.....takze na vsetko treba asi len trpezlivost 🙂 ale viem ta pochopit co to je pre teba to uspavanie, lebo aj ja som to zazila....tak pevne nervy ti prajem 🙂