Ako naučiť 6-mesačného synčeka na spánok?

9. sep 2022

Synček má 6 mesiacov, od narodenia bol veľmi uplakane dieťa, večer plakaval aj 3 hodiny nonstop a nepomahalo nič. Ani manžel ani ja sme si nevedeli s ním dať rady. Bolo to peklo ho uspať. Dovŕšil 3 mesiace a zrazu zaspal sám na posteli pri mne. Rozvaleny len tak. Od vtedy viac menej večer som len pri ňom na posteli, pogula sa a zaspí aj keď samozrejme bez zvukových efektov to vždy nejde. Ale nemusím ho už na rukách uspavať 👏.

Horšie je to cez deň bez rúk proste nezaspi. Skúšala som toho dať do postieľky, cumlík, plienka, odísť ale veľmi sa otáča mrvi a kvôli tomu nevie zaspať, potom spustí taký rev že je až celý bodový a spotený. Nepomôže pohladenie, ani držať za ruky, hlavičku, hladkanie, tapkanie po zadočku, proste rev a hotovo.
Akonáhle vezmem na ruky hneď prestane , prituli sa na mňa a zaspí kľudne
Mám ho ešte proste nejaký čas takto uspavat alebo proste nechať plakať kým od vyčerpania nezaspí? 🤷‍♀️ Len na to akosi nemám srdce keď ho počujem a vidím ako hrozne plače. 😞
Neviem si s tým rady rastie je čoraz ťažší, kríze nevládzu, ruky nevládzu :(
Čo robiť?

hilda08
9. sep 2022

A v kocari nechce byt? Mne obidvaja cez len spali len v kocari…nikdy som nemala trpezlivosť uspávat a bojovat

elizabet173
9. sep 2022

určite nenechávať plakať do vyčerpania. Ale stále skúšať uspať bez nosenia na rukách, nepodarí sa dnes, nevadí, možno sa podarí zajtra

autor
9. sep 2022

@hilda08 v kočiku ano ale neviem či toto nejako vyrieši problém so zaspavaním samostatne :(

lucka_ke
9. sep 2022

potrebuje ťa, tak si ho pritúľ, skúšaj postupne, raz to príde ❤

hilda08
9. sep 2022

Jaj tak to neviem…to nebolo nikdy mojim cieľom 😁

hilda08
9. sep 2022

Na samostatne zaspávanie je aj kniha Každé dieta moze dobre spat…nevravim ze s nou suhlasim ale je a co viem tak funguje

andreatytler
9. sep 2022

Myslim ze su deti , ktore zaspia same od narodenia a take sa to da naucit tym ze ich clovek neberie na ruky pri zaspavani ale potom su deti, ktore to proste nevedia. Da sa to naucit, tak ze ich nechas vyplakat, ale ak to nechces robit, tak to inak asi nepojde.
Kedze vas syn nie je samostatny spac od narodenia, odhadujem ze sa mu spankok a vsetko okolo toho este velakrat zmeni.
My sme uspavali na rukach ale tak ze sme sedeli v kresle vedla postielky a mali ho v lone a tym padom to nebolo unavne. Ked zaspal tak sme ho prelozili do postielky.

ls56
9. sep 2022

To si robíš srandu, že vôbec uvažuješ o tom, že by si svoje dieťa nechala vyplakať do vyčerpania? Och, strácam slová, že to v dnešnej dobe ešte niekomu napadne. Je to malé dieťatko. Nemá už náhodou vedieť aj čítať a písať?!

autor
9. sep 2022

@andreatytler on zacne sa jedovat na rukách ked si dovolím vôbec sadnúť na posteľ a tak ho kupat kyvat na rukách :( musím sa doslova postaviť a tak ho hojdat :/

autor
9. sep 2022

@ls56 namiesto nejakej rady si mi absolútne nepomohla. Ale za to si si fajne dvihla ego sarkastickou poznamkou na konci...keby mi to bolo jedno ci moje dieťa bude zaspávať s revom tak sem asize nenapisem moj problém ktorý chcem vyriešiť 🤦‍♀️ nijako si nepomohla zbytočny komentár nepoznas ma nevies o mne aka som matka nič ale za to ty si bohyna matiek evidentne.

autor
9. sep 2022

@hilda08 ďakujem

autor
9. sep 2022

@lucka_ke vsade pocujem ako detičky treba čím skôr naučiť samostatne zaspávať, lebo potom je to o to ťažšie ich odnaucit a ťažko to zvladaju ako ked su bábätká. Ja som myslela ze ved je maličký potrebuje ma ešte a neskôr sam začne ale nič sa nemení. Jasne som rada ked si ho pritulim a on sa ukľudní len čím bude väčší ťažší ešte viac budem mať problémy s chrbticou :( nie je prave najľahší a ja som drobna žena chuducka

beata_k
9. sep 2022

Nosic si skusala?

drews_beauty
9. sep 2022

Do 6m by som povedala, že je úplne normálne, že nevie samostatne spať. Skús pozrieť lepsispanokbabatiek.sk pridaj sa do jej FB skupiny, nájdeš tam toľko skvelých tipov! Ja som už 2x využila jej poradenstvo a vždy to veľmi pomohlo 🙏🏻 Obna ide cestou jemných techník, aj my sme takto učili malú na samotnè zaspávanie v postieľke a upravila nám aj režim, lebo pri niektorých deťoch je extrémne dôležitý a treba naň dbať.

autor
9. sep 2022

@beata_k jasne mam ale ten využívam hlavne vonku

beata_k
9. sep 2022

A preco nie aj dnu?

Kúp si fit loptu a daj dieťa do nosiča, takto nemusíš stáť, si v pohybe a nosič to celé odlahci, takže nebudú bolieť ruky ani chrbát. Samostatnosť je vec pohľadu. Predstav si Tvoje bábätko ako takú nádobu citov, ktorá je taká malá ako ono. Takže sa síce rýchlo náplní, ale aj rýchlo vyprchá. Preto potrebuje byť veľmi často napĺňana. Potom je spokojná a cíti istotu a bezpečie, lásku. Ak je dlho prázdna, cíti strach, beznádej, smútok,neistotu. Obe nádoby rastú a vyprazdnuju sa dlhšie, no tá, kde je nedostatok, nie je nikdy naplnená, takže je Vždy v neistote a strachu. A také dieťa sa tak skoro neosamostatni, lebo stále sa bojí, tak viac lipne na druhom. Naopak dieťa s nádobou vždy plnou, má istotu, že dostane vždy tú lásku a nemá potom problém s plnou nádobou odísť kúsok ďalej, lebo vie, že bude doplnená. A ten základ sa vytvára práve teraz....

andreatytler
9. sep 2022

Aha... takze vyzaduje ten pohyb. Toho by som sa aj ja bala ze sa na to nauci. Lebo si vytvori spankovu asociaciu na hupanie.
Skusala si ho cez den uspat tak isto ako ho uspavas na noc, ze je s tebou na posteli?

ls56
10. sep 2022

Mám ho ešte proste nejaký čas takto uspavat alebo proste nechať plakať kým od vyčerpania nezaspí? 🤷‍♀️
Toto si napísala ty, nie ja. Takže úvahu o tom máš. Ja si nepotrebujem dvíhať ego. Poznámka bola na mieste, podľa tvojho príspevku. A inak.. nikto netvrdí, že ja som matka roka, ale normalnu matku nemôže napadnuť nechať vyrevať svoje dieťa.

autor
10. sep 2022

@beata_k doma ked sa len prechádzam po dome so sebou tam skôr metá nervózny je snaží sa až akoby vyliezť z neho, vonku ho zaujíma všetko možné až nakoniec zaspinká. Dnu mu to trvá večnosť až nakoniec spustí rev a aj tak ho vyberám z neho a na rukách zase musím hojdať :(

autor
10. sep 2022

@ls56
@ls56 ano napisala ale aj to že a toto nemám srdce tak logicky to nie je niečo čo by som chcela aplikovať na neho pretože by si srdce puklo od žialu. A to bola skôr rečnícka otázka ale zase sa chytáš len tejto jednej vety. A na nu reaguješ. Pričom ja tu hľadám iné spôsoby ako ho naučiť spinkať samého a aj tak si mi nijako neporadila. zbytočny komentár zase...

autor
10. sep 2022

@andreatytler skúšala som, ale toto nezabralo veľa svetla cez deň :/ a aj tak spustil rev nakoniec ale kupodivu večer mu to nevadí že ho nehúpem

zuzana2299
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tessa04
10. sep 2022

Su aj taketo deti, jedno mam doma😄🙈 uplakane od narodenia, az na to, ze moja ma rok a sama na posteli zaspala len raz. Chces recept aby zaspal sam a bez placu, a mozno taky ani nie je a chce to len cas a tvoju naruc..tvoje dietatko na to musi dozriet. Nie kazde to vie. My uspavame na rukach, fitlopte aj v húpačke -skusala si? Najskor to inak neslo, teraz uz mame z toho zvyk..A vies co..povedala som si, ze s tym bojovat nejdem, su deti, ktore potrebuju pri zaspavani pomoct a snad ma do 15stky potrebovat nebude😊 a je to bez placu a zbytocneho stresu. Vela sil ti prajem❤

zuzkapap
10. sep 2022

Moja spi len v kočíku za pohybu cez deň inak bez šance... Nijak inak ju niesom schopná uspat bez revu. Už bude mať 10m a našťastie už má len 2 spánky, ale keď mala 4 to bola teda sranda byt 4x denne von... Denne som dávala aj 20 tisíc krokov 🤦‍♀️ Bud rada ze vôbec na rukách zaspi, by som si to s tebou hneď vymenila 😂 podľa mňa z toho raz určite vyrastú ale a bude dobre

andreatytler
11. sep 2022

No tak je mozne ze mu vadi to svetlo cez den. My sme kupili zatemnovacie zavesy tiez ked mal syn 6-7 mesiacov.
Ak nic nezaberie, urcite by som skusala to hupanie casom minimalizovat. Pomalicky, nebadane ho hupat jemnejsie a jemnejsie az by hadam nakoniec nebolo nutne hupat vobec.

queen_el
11. sep 2022

A prečo chceš silou mocou aby zaspal sám? Je to ešte bábätko, je prirodzene že chce zaspať pri tebe a portrebuje k tomu pomoc. Ja ti radim nebojovať s tým a rešpektovať jeho potreby. Nehovorím, keby bol starší ok, ale je to iba polročne bábätko. Ak je to kvôli rečiam okolia, kašli na to. Je to nepohodlne občas, áno, to beriem, materstvo je občas také. A prosím ťa v žiadnom prípade ho nenechaj vyplakať, to je to najhoršie čo môžeš urobiť. Ak máš Instagram odporučím profil spinkajbabo, možno tam nájdeš iný pohľad na tieto veci…

autor
11. sep 2022

@queen_el ďakujem pozriem sa na to 🙂 vies čo všade každý odporúčal aby bábätko sa čím skôr naučilo spinkať samé, že treba s tým aj čím skôr začať a rýchlo sq na to naučí. Ale jasné ak má ešte potrebuje ale fakt že potrebuje nechcem ho tým trápiť a nútiť ho samostatne zaspať. Len musím vedieť kedy ma potrebuje ešte k tomu a kedy je to len zvyk a nič iné 🙂 rozlíšiť to
Kdesi som čítala ze malé bábätko samo zaspať nevie preto potrebuje na to rodiča a hojdanie, kočíkovanie a tak. Ale že už takéto väčšie pomoc nepotrebuje že čosi je už v hlavičke vyvinuté na samostatné zaspávanie a už je to iba zvyk 🙂

autor
11. sep 2022

@andreatytler mame zatemnovacie zavesy celkom dobre tienia musím povedať ze az na 80% pred denným svetlom s ešte aj žalúzie zatiahnem. Ale ked je slnečný deň tak je aj tak dost svetla v izbe a on to asi vníma a vie ze nie je večer

autor
11. sep 2022

@tessa04 ďakujem 🙂
No fit lopta nič to hneď nejako jeho senzor ho upozornil se toto nie je v stoji ale ze sedim 😏😫 aj hojdacia stolička čokoľvek kde sedim. 🤣