Ako naučiť 4-ročné dieťa zaspávať bez prítomnosti rodiča?

19. júl 2022

Ahojte. Prosím Vás o tipy ako naučiť dieťa zaspávať večer samo. Aktuálne musím pri nej ležať a tak zaspí. Lenže onedlho sa nám narodil súrodenec a radi by sme aby prvé dieťa zaspávalo samo. Nechce o tom ani počuť. Skúsili sme ju "nalákať", že sme jej kúpili novú lampu, aby nezaspávala po tme, nového plyšáka. Zatiaľ nezaberá a plač a musela som ostať pri nej. Dokonca neviem, či jej to svetlo z lampy nevadí, lebo napokon vravela, že vypnúť lampicku a potom hneď aj zaspala - ale bola som pri nej v izbe.
Komentáre, že sme to mali riešiť, keď bola menšia, si prosím nechajte, mňa to neobťažuje, len sa teraz mení situácia.
Ďakujem za rady a tipy 🙂

heidy222
19. júl 2022

Treba viacero veci proste vyskusat a niekedy treba cas. U nas pomohlo, ze som najprv sedela vedla v izbe pri otvorenych dverach Ako kompromis

alexka89
19. júl 2022

My máme tiež 4rocneho a zaspávame snim ...lebo že on sa boji byt sám...tak buď rada keď dieťa vyrastie už tá nebude potrebovať...tak si to teraz užívaj keď ťa chce mať pri sebe

jassmin24578
19. júl 2022

Myslím, že 4 ročné dieta je uz dost velke, aby zaspavalo samo, a este ked sa narodil aj surodenec, tak by to pre vas urcite bolo pohodlnejsie. Skus malej narovinu povedat, ze uz je dost velka, aby zaspavala sama a ze odteraz bude spat vo vlastnej postielke. Moze trvat aj 2 tyzdne, ba dokonca aj viac, kym si na to zvykne, ale dolezite je nepolavovat v tejto veci, musite byt obidvaja v tomto striktni. 4 rocne dieta je uz dost inteligentne, a vie ako manipulovat s rodicmi, cize nepovolit ani na jednu noc, aby spala s vami. Zo zaciatku mozes byt aj v izbe s nou, ale daj si stolicku ku dveram a postupne treba z izby vyjst a nechat ju nech zaspi aj sama. Ak bude velmi plakat, prist ju utesit, ale zase odist, pockat zo zaciatku PRESNE 3 minuty (ak bude opat plakat), a potom opat prist, utesit a odist. Toto mozes opakovat stale, dolezite je si odstopovat tie 3 minuty aj keby neviem ako plakala. Na druhy/treti den uz cas predlzovat na 5 minut, potom na 7, az nakoniec na 10 minut. Postupne sa nauci, ze ta placom nemoze manipulovat.....

simonaveselovska
19. júl 2022

Jedného dňa som povedala dosť a povedala som jej, že je už veľká a bude spávať sama, a čuduj sa svetu zabralo spáva sama. Síce večer behá hore dole ale nakoniec zaspí.

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nwnw
19. júl 2022

A nemoze starsie dieta uspavat otec? U nas to funguje a ked je na sluzobke, tak zaspavali so mnou obaja.
Babo som prve mesiace nakojila a dala do postielky. Od 3m spavali so mnou v manzelskej. Sa necitil starsi odstrceny. Len som spala medzi nimi

kulumulu123
19. júl 2022

Moja keby ta to neobtazovalo tak sem nepises ci sa mylim?? To ze sa vam meni situacia je jedna vec to ze ti zacina prekazat travit kopu casu s dietatom v pisteli kym zaspi je dalsia vec ale v pidstate z tvojho prispevku je ztejme ze ti tato situacia zacina prekazat kvoli situacii ktora coskoro nastane....

medea2003
19. júl 2022

Ja mam sestrocnych a este pri nich zaspavam. Netrva to dlho, ale citia sa istejsie, ked som tam. Tych 15 minut, kym zaspia, niekedy aj menej, nie je nic strasne. Viem, ze o chvilku ma sami vyhodia 🙂 otec nemoze pri dcerke zostat?