Ako naučiť 2,5 ročné dieťa smrkať?

21. apr 2022

Dobry den,
ako ste naucili vase deti smrkat, ked mali 2,5 roka?

Vysvetlujem jej, ze musi fuknut z nosa von, ale ona vzdy iba do seba taha.

Mala neznasa, striekanie do nosa, kvapkanie do nosa, odsavanie hlienov, boj ked sa jej maju dat antibiotika, nic nechce.

Dakujem za rady.

kinlly7
21. apr 2022

Nasa ma čochvíľa 3r a stále to nevie 🤷‍♀️

marzuz89
21. apr 2022

Naucili sme to 1,5r, necakala by som takto dlho 🤗 a normalne sme mu to ukazali, nechali ho skusat. Pripadne nech funi ako jezko. Spravte z toho zabavu. Nam ale pomaha vsetko normalne ukazovat, vysvetlovat

mimi3008
21. apr 2022

Nas si vie smrkat nos od roka a tristvrte. Vtedy mal 1.soplik v zivote, vtedy sa to naucil. Skor je problem ho donutit, lebo vie, ale nechce. Ale naucili sme sa to tak, ze on vlastne od mala, ako sa ucil zvuky zvierat, ukazoval na zajacika, ze tak funi - potahoval nosom dnu a von na striedacku, lebo tak videl robit ziveho zajacika. Tak som mu povedala, nech mi ukaze, ako robi zajacik a zakryla som mu najskor jednu a potom druhu nosnu dierku a slo to

autor
21. apr 2022

Mala zacala pred pol rokom chodit do jasli a je kazdy mesiac chora. Dovtedy nemala ani raz sopel a od posledneho razu co bola chora nechce si nechat nic ako som pisala, dohovaram, vysvetlujem, ukazujem na mne, na babike, nic.

cypkoo
21. apr 2022

@marzuz89 boze moj to nie je o cakani :D kazde dieta zvladne rozne zrucnosti inokedy...a co? Moze rodic za to, ze sa nauci chodit neskor ako ine? Alebo za to, ze sa nauci samostatne jest/ pit neskor ako ine? To iste je to so smrkanim...jedno to pochopi skor ine neskor.

tata1401
21. apr 2022

U nás veľmi pomohlo, maličký kúsok servítky na stolík a musela ho fukaním cez nos posúvať...robili sme preteky 😊

didi2102
21. apr 2022

Skús ju učiť fúkať ústami či to vôbec vie,napr do vrtusky alebo len tak na seba fúkať,moja mala v marci 2, fúkať ústami vie a super a asi 3x sa jej podarilo fuknut nosom no ešte túto techniku neovláda 😄

basska_b
21. apr 2022

Ja uz som bola zufala, lebo moja (2roky 2 mes) ked ma co i len trochu soplik, tak upadne do paniky a hysterie, ze nemoze dychat. Zacne plakat a to sa jrj tvori sopel este viac. Tak som pockala, kym sa nadychne ustami, zapchala usta a vyletelo to nosom... ale ona napr. vie smrknut, ale nechape, ze sa musi nadychnut ustami a vydychnut nosom. Vzdy sa nadychne a vydychne nosom... a este jej to je aj cele neprijemne a tak odmietne skusat smrkat 🤔

saxana000
21. apr 2022

@marzuz89 Ano stary dobry jezko ale do 4 rokov som stale odsavala lebo to fukanie bolo len take onicom.

hennyinnsbruck
21. apr 2022

Moja bude mat 3,5r a silno smrkat nevie len slabo.neriesim budem jej aj do 18 tky vysavacom tahat ked bude treba - vysavac je premna naj😂

autor
21. apr 2022

@didi2102 ustami vie fukat, aj do pistalky fuka, vyskusam zajtra sfukovamie servitku, ako radila vyssie @tata1401.
Keby mala aspon tak nevyvadzala ked jej chcem streknut sterimar, alebo odsat. Doktor radil ustnu odsavacku lebo tie na vysavac iba viac drazdia sliznicu a hlien sa tvori viac, ale ustnou ju nedokazem udrzat a este aj odsat. Uz fakt neviem ako na nu.

didi2102
21. apr 2022

Ja používam na vysávač ale nie veľa , iba v extremoch alebo pred spaním a vzdy predtym morsku vodu do nosa, inak iba utieram pod nosom, moja si zvykla dýchať ústami neako keď ma upchatý , syn bude mať 4 a napr keď mal fakt že sople aj jemu som odsávala na noc a to si vie dobre vyfukat, čo sa týka kvapiek moji obaja vystrajaju ale s vysávačom sú ok,vždy držia hadicu 😄

diamond007
21. apr 2022

Moja má 3.5r a odmieta smrkat doteraz 🤦😄 hold, je tvrdohlavá a keď jej to chcem ukázať, oduje sa že to nevie a nebude skusat

zorkahorka
21. apr 2022

Jezko 😀 ma 1,5 roka a uz to vie. Ale este nefuka silno.
Niekedy pomaha starsi kamarat, surodenec.deti radi napodobnuju

sisaka
21. apr 2022

Môj ma 14 rokov a nevie a nechce sa vysniakať 🤦‍♀️ Býva tak malo chorý, že to doteraz nepochopil.
Keď bol maly a bol raz chorý a mal okrem iného aj nádchu mu doktor (Japonec) povedal, že sa smrkať nemá, tak sa odvtedy toho s radosťou drží. Veľa doktorov neodporúča, takže som ho nechala tak, keď jemu to nevadí, mne dupľom

zorkahorka
21. apr 2022

@sisaka a preco sa smrkat nema? Co teda s tym soplom?

tosomja
21. apr 2022

Ústna odsávačka je slabá. Normálne na vysávač, dať ľahnúť na zem, ruky k telu, prisadnut ju a nech kričí. Keď musí tak musí, sekunda kriku nikoho nezabila, pre dobro. Môj syn 2r si už sám fúka nos do servítky. Tiež sa naučil na "ježkovi"..ale to len keď plače 😀 keď je chorý, tak odsavam,lebo to nevyfuka všetko.

ja_mama
21. apr 2022

Skus na nu ist presne formou hry - my sme tiez fukali papieriky, servitky a rozne "lietajuce veci" nosom a dcerke sa to pacilo. Treba len dat pozor aby nieco nevdychla nahodou....Hrali sme sa tak ale najskor vtedy ked soplik nemala aby si to nespajala s niecim neprijemnym. Povedali sme si "velky nadych ustami" a "fukame nosoooom" a smiala sa na tom 🙂 a potom ked mala soplik tak som jej len povedala ze ma fukat tak ako ked sa hrame "nadych ustami a vydych nosom" a pekne smrkala (tiez ma 2.5r a teda nie je to este o uplnom vysmrkani, ale ked sme napr von bez odsavacky tak je to fajn, aspon nema sopel po laket 🙂

jarnajar
21. apr 2022

Hovorím, aby funela ako zúrivý ježko 😀 ale tiež s tým má problém a to má už vyše 3 roky. Doteraz mávala také sople, že decentne fúkla 2x za deň a hotovo. Ale teraz naposledy musela fúkať každú chvíľu, to bol horor, tie scény. Do toho aj mladšia krik zase pri odsávaní, mali sme to veselé.

lavender273
21. apr 2022

@zorkahorka japonci ( a niektore azijske krajiny) ho budu potahovat.ale vyfukat ani za boha. 😡 tiez by ma zaujimalo co dr. japonsky poradil

sisaka
21. apr 2022

@zorkahorka ževraj ten tlak môže zaviesť sople do sinusovych dutín, či niečo také, už to bolo dávno, si to moc nepamätám…

sisaka
21. apr 2022

@lavender273 hej, potahovat je Ok, utrieť nos keď tečie a je to. Syn to praktizuje a je s tým Ok 🤷‍♀️

bubik6x
23. apr 2022

Ja som dcére ukazovala ako trúbi slon a hovorila som jej nech to zopakuje ona s vreckovkou na nose a zabralo, tuším mala niečo okolo 1,5 roka a pekne odvtedy sama smrka