Ako naučiť 2,5-ročné dieťa chodiť na toaletu?

18. jún 2022

Ahojte žienky, moja dcérka má 2,5 roka. Cca pol roka chodí pekne na nočník, nemá plienku ani na noc. Problém je v tom, že si nechce sadnúť na toaletu, ani keď je tam redukcia. Ako ju presvedčiť, aby nemala z toho obavy? Poraďte prosím v septembri, totiž nastupuje do škôlky.

pribinak
18. jún 2022

možno práve v škôlke objaví čaro zachodika, tam pôjdu všetky deti naraz a bude zvedavá skúsiť niečo nove

anjelicek26
18. jún 2022

Tak vela deti sa tych cudnych rozhojdanych schodikov boji alebo visiet tak vysoko boji... treba dat poriadny pevny nesmykavy schodik pod toaletu, aby malo dieta doveru, ze vie kedykolvek zliezt-vyliezt bez pomoci, teda pocit, ze to ovlada a kontroluje ako ten nocnik... my mame tento a velmi si to pochvalujem, nam dospelym to nevadi a malym pomahalo... https://www.amazon.de/-/en/Squatty-Potty-Ecco-T... su aj lacnejsie, to len prvy link mi naslo, my ho mame uplne prirazdeny k zachodu s gumou okolo, takze sa na dlazbe nehybe... + mame dodnes svetielko v toalete zo senzorom pohybu... takze im pod zadkom vecer svieti duha 😂

nwnw
18. jún 2022
misana84
18. jún 2022

vasa aspon na nocnik....moja zacina s nocnikom a cista katastrofa...su dni ked super...niekedy sa aj vypyta a su dni ked sa pocura....ked toto prežijeme 😒

elizabet173
18. jún 2022

Nestresuj, v skolke maju nizke zachodiky, uvidi ine deti, pojde aj ona

mogaa
18. jún 2022

netreba sa stresovať, dôležité je že je odplienkovaná....v škôlke sú malé záchodíky, tam sa naučí.....učiteľke na začiatku roku len povedz že doteraz chodila len na nočník, ale dôležité je že sa vypýta....

mikadooo
18. jún 2022

Naše deti doma nechceli na záchod, v škôlke s tým nemali problém. Myslím, že tu bude tým, že tam majú tie záchodíky ten správny rozmer 🙂.