Ako naučiť 18 mesačné dieťa spať samé?

ileas
2. mar 2013

Mamičky poraďte.Mám 18 mesačného chlapca a nechce zaspávať sám.Nemala som s ním problém zaspaval sám.Pred Vianocami som bola hospitalizovaná v nemocnici a odvtedy nechce spať sám.Musim si k nemu ľahnuť a držať ho za ruku.Skúšala som ho nechať samého ale len plakal a plakal.Žačne vystrajať,plakať,kašľať,pchať prsty do úst až zvracať.Dokáže plakať pol hodiny a až hodinu.Nechcem ho trápiť ale chcem aby už zaspaval sám.

alka221
2. mar 2013

no,tak toto zaujima aj mna, ja mam dva a pol rocneho a tiez spi somnou.. predtym spal sam,a teraz tiez nic.

tanusa888
2. mar 2013

Ja mam dcerku,ma 2 roky a 8 mesiacov.nasa zaspava sama v izbicke pri pozerani rozpravky.sama sa vezme,lahne a aj zaspinka.ani nevieme ze ju mame.

cerez
2. mar 2013

Tým, že si odišla a bola hospitalizovaná, možno stratil taký pocit istoty. Zrazu ťa nemal. U takého malého dieťaťa každá aj tá najmenšia zmena môže vyvolať v dieťati pocit úzkosti, strachu. Myslím, že to chce čas a znova nadobudnúť, že si tu pre neho. A čo tak skúsiť zaspávať pri nejakej príjemnej melódii, uspávaniek? My sme sa dnes vrátili z prázdnin a celú dobu spal so mnou môj 17 mesačný syn. Doteraz krásne sám zaspával v postieľke, ale čo dnes vystrájal, priam hekal. Uspávala som ho na rukách vyše hodiny. Držal ma kŕčovito. Chcela som tým len napísať, že síce som nebola hospitalizovaná, ale narušili sme mu bežný režim, ktorý mal doteraz. Takže len tvojim príspevkom som pochopila čo vlastne prežíva môj syn.
@ileas

angellinka
2. mar 2013

@ileas smiem vediet preco chces aby zaspaval sam?Lebo ja mam 2 deticky,a obidve zaspavaju pri mne.Chcu byt pri mne,a preco by nemali byt?Potrebuju mat istotu pri zaspavani,a pekne v klude zaspat 😉 pre mna je to zvlastne,ked matky riesia taketo samozrejmosti,hlavne ked to dieta place a vyslovene si ziada mamu pri sebe 😖

biba12
2. mar 2013

Ja mam 2,5 r a 5 r. Toho mladsieho uspavam stale. Staci mu drzat za ruku a zaspi do 15min. Starsieho som uspavala do 3 ,5r. Potom zacal zaspavat sam. KAzdej mame, ktorej sa to podarilo skor , srdecne gratulujem. Je to ako pise
@cerez zlakol sa. Potrva to, nenutila by som ho. Cim viac bude plakat, bude to horsie.

ileas
autor
2. mar 2013

ak si ľahnem k nemu tak zaspi behom 5 minút,inak by v postielke reval aj hodinu.Nespí so mnou ale v postielke.Ale nie sám skúsim vydržať a uvidíme ako to pojde 🙂

ileas
autor
2. mar 2013

angellinka ak ho vezmu do jasli od dvoch rokov aby nemal stres so spanim.Preto ho chcem naučiť zaspávať samého

zuzanockamt
2. mar 2013

@ileas tak ho nechaj pri sebe, casom ho to prejde a odputa sa od teba ... hlavne, ak ma take stavy, ze velmi place ... nechat plakat take male dieta polhodinu, ci hodinu je velmi krute

snopkulka
2. mar 2013

Hlavne ho nenúť. Úplne súhlasím s cerez - tvoja hospitalizácia je spúšťačom 😔 Je vo veku, kedy môže mať opäť separačnú úzkosť a potrebuje ťa, bojí sa, že ťa stratí, je to prirodzené. Ja by som to zaspávanie nebrala ako tragédiu, môj syn má 2 roky a stále spolu zaspávame v posteli, milujem tie spoločné chvíle a užívam si ich. Žiaden plač, ide o pocit, s ktorým dieťa zaspáva 😉

ileas
autor
2. mar 2013

veď ani ja nedokážem ho nechať dlho plakať ☹ a manžel už vonkoncom.Mne nevadí,že zaspávam s ním len neviem ako bude v škôlke spať.

crocus
2. mar 2013

Moja dcera ma tiez 18mes. a zaspava vo svojej postielke ale len vtedy ked som v izbe. skusala som uz odist skor ked zaspava ale ked uvidi ze odchadzam place, tak si pockam kym zaspi cca 15 minut. neviem ako jej to mam skratit .. 😔

zuzanockamt
2. mar 2013

@ileas moj syn ma k zaspavaniu stale potrebuje - ma 2,5 roka, uz rok ho vsak neuspavam na rukach - sam sa rozhodol, ze staci ... od dvoch rokov chodi do skolky a zazrak - tam zaspi sam, bez problemov 🙂

ileas
autor
2. mar 2013

@zuzanockamt dakujem, kúsok si ma ukľudnila.Necham to na neho kedy bude chcieť spať sám 🙂

euka210
2. mar 2013

boji sa, je to prirodzene. Myslim, ze ked zase nadobudne istotu tak bude zaspavat aj sam. Neviem ako naucit, moj stale zaspava pri mne a pokial nezaspava hodinu tak je to v pohode. Mi napada....skusit nejakeho plysaka nech si na neho zvykne a potom bude spat s nim.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
2. mar 2013

@ileas moj ma 20mesiecov a do stahovanie zaspaval pekne sam v postielke, ale nedavno sme sa stahovali, a to zmenilo vsetko, spi so mnou v posteli, aj tak zaspava, a uz to trva dlho, uz som si zvykla, 😅 teraz by mi to uz chybalo.... casom to prejde ....

ildici12
2. mar 2013

neries ze chce spat s tebou bud len rada ze ta este potrebuje...ani moja mala nechce zaspat bezo mna niekedy aj HODINU cakam kym zaspi,,, hladkam ju a nakoniec sa upokoji...treba si toto obdobie uzivat a nie ho umelo skracovat...
@ileas

hradnapani
2. mar 2013

@ileas prepac, ale pises, ze ked si k nemu lahnes, tak zaspi do 5 minut (!). A kde je teda problem? Ved toto je sen mnohych matiek, keby im dieta zaspalo za taku rekordnu dobu. A predtym ti zaspaval uplne sam. Ja ti normalne zavidim, a to myslim uprimne 😉
Neboj sa, do skolky urcite ide kopec deti, ktore nielenze nezaspavaju sami (a teraz mam na mysli zdlhave uspavania) ci dokonca neprespali celu noc, pripadne poobede nespia vobec...

kolinia
2. mar 2013

@ileas ahoj, moja od roka spi sama vo vlastnej izbe a od vtedy aj prespi celu noc, avsak este nikdy nezaspala sama, som pri nej bud ja alebo tato, neviem si predstavit, ze by som odisla z izby, to by revala veru. Hladkam ju, capkam obcas po zadocku, rozpravam jej, ako ju lubim alebo zaspievam. Zaspi niekedy do 5 min, niekedy to trva dlhsie, kym zaspi. Nemozeme vsak spat v 1 izbe, ba dokonca v 1 posteli, to sa ona budi stale alebo ma kope, toci sa dookola, nevhapem, ako tak mozu mamicky s detmi spat, to je o nervy, ked sa nevyspim, nemozem fungovat, stacil tok trapenia nas vsetkych troch! 😉

mamuna55
15. mar 2013

@ileas tak ja si tiez myslim že je to spôsobené tym odlucenim. Mozno tvoje dieťatko časom zas nadobudne istotu a bude schopné zaspavat samé. Pokial sa ti potom nebudi a nevyžaduje tvoju prítomnosť tak ja by som na tvojom mieste uspavala, aby drobcek vedel že si tam , že si pri ňom a musí sa ničoho báť. Jednak to posilní vas vztah a jednak dieťatko pekne zaspinka.
@alka221
@angellinka
@fidka79
@hradnapani
ahoj my mame podobný problem, aj ked som nebola od malého prec.. Lenže on (ma 18 mesiacov) nevie zaspat sám. Tak si s nim lahneme, cez den ja vecer manžel a počkáme kym zaspi. Väčšinou to je tak do 30 minút, dlhsie to netrva. To uspavanie by nam az tak nevadilo. Problem vsak je že nechce ani spat sám. Budí sa kazdu chvilu, akoby si overoval či tam sme, či prideme ked zaplace. V noci sa to este celkom dá ked je tma lebo zas zaspi ale cez den ked nie som s nim cely cas co spi tak sa po nejakych 20-30 minútach zobudi so strasnym revom a nie a nie uz znovu zaspat.. Takze nas čaká dalsie uspavanie a ked odidem zas sa zobudi. Lenže ked som s nim nic nestihnem spravit. (Inak ak som s nim pospi si pekne 2 a niekedy aj 3 hodiny, takze to urcite nie je v tom, že by nebol unavený). Viem že to nie je az take dôležité porobit si doma co treba, dôležitejšie je pre mna spokojne dieta...ale za 3 mesiace sa nam narodi druhe babo a to tiez bude mat svoje potreby a neviem ako to budem stíhať, ked tento maly nedokáže sám spat, vyhovieť aj druhému dietatu. Do škôlky/jasiel ho neplanujeme dat. A pomoct mi s nim nema kto cez den.
Takze zienky ak mate nejake rady sem s nimi, budem vdacna za kazdu.

sharlotta
15. mar 2013

@ileas Cim skor a cim viac mu poskytnes istotu, ze si tam, ze ho neopustis, tym skor sa znova nauci zaspavat sam. Chce to cas. Neboj, v skolke a v jaslickach sa deti zvyknu spravat uplne inak, ako doma. Pozrie na ostatne deti, ze spia, lahne a bude spat aj on.

hradnapani
15. mar 2013

@mamuna55 fuu, tak to neviem, ako sa da take male dieta "presvedcit", ze ste pri nom a neodidete od neho. To asi len vela trpezlivosti, som si ista, ze to casom prejde. Ako ste ho uspavali, ked bol malicky? spaval takto od narodenia? dojcila si ho, pripadne nosila/ satkovala? nezmenilo sa nieco zasadne v sposobe uspavania?

angellinka
15. mar 2013

@mamuna55 ahoj 😉 mam tiez deti v rovnakom vekovom rozdieli.Dcerka 2,5 roka,prave som bola pri nej.Spi svoj kazdodenny spanok.Su dni ked prespi,a dni ked sa zobudi ako napr,teraz po pol hodine,len potrebovavala aby som k nej prisla,dala rucicku.Kojila som ju do 2 r.4 mes.Vecer,uz ich uspavame spolu v jednej izbe.Podotykam,syn-4,5 roka,uspavam ho aj cez obed,aj vecer 😉 V noci spime spolu v manzelskej posteli,rozumej-ja s detmi,manzel to vzdal 😀 nezmestili sme sa.Dcerka ked vecer zaspi,tiez sa zobudi,potrebuje nech pridem,nastastie to netrva dlho a behom 5 min opat tvrdo zaspi.Cize nie je to nic nezvycajne,co momentalne prezivas.Ries ked to bude aktualne,a napis,rada sa s tebou podelim o skusenosti.Drzim ti palce,a uzivaj si maleho kym mas len jeho 😉 ked pride babatko,bude to veselsie,ale o to krajsie

evickapooh
15. mar 2013

a preco chces aby zaspaval sam??lebo to davnejsie nebol problem a teraz nechce spat resp. zaspavat sam? vies napisem ti nieco....boli sem davnejse u psychologicky s mojou dcerkou,mala problemy so spravanim s ,rozpravali sme sa o tom...ci je dobre ze Noemka spi zvlast...(vtedy ked sme boli u Dr. spala zvlast)od 3,5 do 5 rokov spala vo vedlajsej izbe...potom sa stalo nieco(,asi ze moj druh zacal chodt na tyzdnovky,)...a odvtedy spi pri mne...a nerrobi mi to problem.... psychologicka nam to vysvetlila ze ake je to nespravne ze mamicky deti davaju zvlast do izby ked dieta este nie je na to pripravene...ze nutia uz par mesavne deti spat vo vedlajsej izbe,ze to velmi nezdravo vplyva na detsku psychiku...dieta vie preco chce spat v mamickinej blizkosti..len mamicky nevedia preco chcu svoje deti dat zvlast...

angellinka
15. mar 2013

@evickapooh velmi pekne si to napisala 😉 ked sa nam narodia deti,spia pri nas-teda podaktore.A zrazu,ked uz nam to "nevyhovuje" chceme od nich MY ,dame ich do svojej izby a este od nich chceme,aby same zaspali.Deti to nechapu,su zmatene,zacnu sa spravat inac...proste urcite to nema dobry vplyv na ich maly mozocek.Ked ti mam poradit,a neboj sa hlavne toho,ja som deti uspavala tak,ze dcerka na prsniku a syna som drzala za ruku 😉 a zaspali spokojni

mamuna55
15. mar 2013

@hradnapani spaval v noci s nami ( a este spava ) a cez den vždy sám, spava na tom istom mieste, uspavame ho rovnako ako predtým, mame dobry rezim, nemenime mu časy spanku takze je uz aj unavený ked si ideme lahnut. Nemam pocit že by sa nieco zmenilo. Mozno je to len dočasne. Alebo uz nepotrebuje spávať aj cez den a ten zlom prišiel takto náhle...neviem. Skúsime mu kupit postielku, taku pre väčšie deti (uz sme to aj tak plánovali) a dat mu do izbicky mozno sa mu to bude páčiť...

hradnapani
15. mar 2013

@mamuna55 drzim vam palce. Ja si tiez myslim, ze je to len docasne.

zuzamala
1. apr 2013

my máme taký malý problém, že moje dieťa od 13.mesiaca ako sme boli v nemocnici a ako sa tam odučila od cumlíka, zaspí len na prsníku....takže s nikým iným nezaspí iba so mnou...nikde nemôžem odísť, lebo netuším, kto by ju uspal...po pravde sme to ešte neskúšali, ale asi niekedy poprosíme babky, Myslím, že keby vedela, že som v dome, tak by plakala, kým by som neprišla...ale verím, že časom si odvykne... zatiaľ si ju takto užívam...milujem, keď doslova odpadne pri papaní...🙂

love232
1. apr 2013

@ileas neboj z jasli nebude mat stres aj moj od 7. Mesiaca apava medzi nami a na obed ma stiahne do postele staci ze ma citi hladka mi ruku a zaapinka...a co sa tika skolky tiez som sa toho bala ale ked som sa bola pitat a ze aj ked ho treba ranozobudit skoro ze ako??? Vychovavatelka hovori ...ziaden problem rano sa zobudi oblece a ptidedo skolky a on ako uvidi ze idu aj osttne deti spat on pojde tiez ;)

mizu89
27. dec 2015

Ahojte maminky chcela by som sa spytat ako ste riesili detsky a nocny spanok(zaspavanie)?moj syn ma 14 mes a pokazilo sa nam zaspavanie.pekne zaspaval sam v postielke ale ked sme isli ku svokre tak musela som byt pri nom aby zaspal vecer.cez den bol v kociku ale ked sme prisli domov tak sme s tym nemali problem(bol doma vo svojej postielke) ale raz ked mi zadriemaval na prsniku vecer tak som ho prelozila do postielky pohladkala a odisla a od vtedy mame tento problem ze nechce byt sam-sam zaspavat.myslite ze je to len docastne?teraz nam idu zubky tak dufam ze to bude tym.ako mne to nerobi problem byt pri nom len aby si nezvykol a potom ho nie a nie odnaucit.