Ako naučiť 10 mesačnú dcérku, aby spala v postieľke?

ziggina
11. feb 2013

dcerka ma 10 mesiacov a spi so mnou,no cez den mam problem ,ked zaspi prelozit ju do postielky.Chcem ,aby sa na nu naučila kvoli bezpečiu,aby nahodou ,ked napriklad varimv kuchyni,nespadla pokial nie som pri nej...dakujem mamicky 😀

magic08
11. feb 2013

my mame asi rovnake deti... 😀 ja som malu davala spat do nasej postele a oblozila som ju vankusmi 😀 😀 😀

beruska141
11. feb 2013

mozes ju nechat vyplakat do bezvedomia a so zaspavania sa stane teror, alebo ju s laskou uspis, ona zaspi s pocitom bezpecia, a potom ju jemne prelozis. ja na toto zaspavanie mam jediny nazor : keby ta dietatko nepotrebuje, zaspi same. v tomto veku pre neho nie je nic dolezitejsie ako ty a tvoja blizkost 😉

tanja111
11. feb 2013

no nasa mala tiez spi s nami....a tiez ju oblozim s vankusmi....ja som nasu postielku uz poskladala...ja ked som ju prelozila do postielky do polhodiny bola hore a potom uz nechcela spat a bola nervozna tak som to vzdala...drzim palce aby sa vam to podarilo..

ali76
11. feb 2013

my spime od narodenia v posteilke, ci cez den , ci v noci, tak velmi nepomozem, Mozno ze sa este nauci spat v postielke

yesno22
11. feb 2013

u nás slúži postielka len ako úložný priestor 😀 malá ju bojkotuje od 6m...poriešila som to tak, že sme manželskú posteľ posunuli do rohu, k nohám postele dali postielku a z tej jedinej voľnej strany som ju obložila perinami...teraz cez deň spí na "svojej" veľkáčskej posteli s bočnicami a v noci ...ako inak...so mnou 😝 takže ak riešiš len denné spanie a dcérka nie je počas spánku veľmi akčná, stačia ti periny ako obrana proti spadnutiu 😉

amouramour
11. feb 2013

myslim, ze prvotny problem je, ze si ju neucila od narodenia, teraz uz tazko naucis....

denisafono
11. feb 2013

ak je zvyknuta zaspavat s tebou, tak skus ju dat do postielky, daj si tam stolicku a hladkanim, jemnym prihovaranim alebo spievanim ju ukludni a mozno si casom zvykne. Moja mala zaspava sama v postielke od 1 mesiaca, prvy mesiac spavala so mnou v posteli ale iba cez den, ked sme relaxovali alebo lenosili. ale aj teraz ak ma zly den a je placlivejsia, trosku ju ukludnim na rukach tak 5min polozim do postielky a ked este placka tak si k nej sadnem a kukam na nu ona na mna a potom zacne gulat ocami a to uz viem ze zaspi a aj zaspi. Ale moja mala je velmi zvyknuta na postielku, aj sa tam hra, rozprava.... po rannom prebudeni okolo pol osmej este vykecava a vyberam ju tak o pol deviatej. tak vela stastia