Ako nastaviť spánok ročného dieťatka?

modrymotyl8
11. feb 2020

Ahojte kočky koľko krát cez den spia vaše ročné deti? Majú 2 spánky alebo iba 1spánok cez den? Ja to teraz riešim lebo ak dám malú spať poobede tak pospí iba hodinku a celý deň je mrzutá.Ak má 2 spánky počas dňa tak vystrája mi zasa v noci. Napríklad vstáva rano o 07.00 ide spať doobedu o 11.00 a potom ide spať o 16.OO do tej 17.30 a vtedy tu nastáva problém zaspí mi až o 23.00 čo je neskoro.Zasa ak ju dám spať iba raz denne a to o 12.00 alebo o 13.00 tak mi spí iba hodinku a celý den je unavená zato večer mi pekné spí a ide spinkať o 21.00.

heidy222
11. feb 2020

@modrymotyl8 mozno davat skorej spat? Moja spavala v Roku uz Len Raz denne, ale chodila o 19:00 spavat, tiez do 6-7 rano. Teraz ma 4, cez den nespi ale stale chodi uz okolo 19 spat

lenka2710
11. feb 2020

@modrymotyl8 aj moja už spavala len raz, ale zo začiatku spala tak pol hodiny, trištvrte hodinu, ale keď pochopila, že už potom spať nepôjde, tak pospala aj 3 hodiny!
Lebo mi už spavala 20 minút doobeda a 20 minút poobede, takže to začiatku tak spavala aj na obed, ale potom sa to upravilo

lula313
11. feb 2020

Aj dcéra spávala už len raz

gabulienka623
11. feb 2020

Davajte ju už len raz na obed spať. Ona si za pár dní zvykne a aj ten spánok sa časom predĺži

vivien16
11. feb 2020

Moj mal dva spanky do 17 mes. Jeden do obeda a druhý poobede, ale vždy len do 16,00 bo inak mi nechcel zaspať večer. Neskoro ti spi poobede preto nechce zaspať.

nesvadbovo
11. feb 2020

ono je to také "hlúpe" prechodné obdobie.. Neboj, prejde mesiac a utrasie sa to. Staršia dcérka to tak mala tiež okolo roka. Ak spala dva spánky, išla spať hádam o desiatej, ak jeden, o siedmej večeer ju už lámalo. Tak sa to striedalo takmer mesiac, možno dva dni dva spánky, potom jeden deň s jedným spánkom a tak dokola. Samozrejme, ako vštky ostatné obdobia, aj toto prešlo a doteraz spinká cez obed. Síce už iba hodinu a pol, ale aj to je fajn, keďže bude mať tri roky. Takže chvíľku vydržať rozhádzané dni, ono to naozaj o chvíľku prejde. Teda dosť pravdepodobne 🙂 (mladšia dcérka má o chvíľku rok, takže ma to tiež čoskoro čaká 😉)

jarnajar
11. feb 2020

Skús zostať pri dvoch spankoch, ale posuň ich na skôr. Neverila som tomu, ale pomohlo - vstávame 6:30 a prvý teraz spí 9:30 -10 a druhý 14:00 - 15:30. Nemyslela som ani, že hneď tak skoro doobeda zaspí a podarilo sa, odvtedy oveľa lepšie aj poobedny a večerný spánok. Skús aj ty, možno pomôže.

tresab
24. jan 2023

@jarnajar dobrý deň, prvý spánok spal len pol hodinu ? Momentálne riešim aj ja tento spánkový problém a neviem si dať už rady... Ďakujem za poradie

jarnajar
24. jan 2023

@tresab áno, cca pol hodinu na osvieženie, hlavný spánok bol až ten poobedný.