Ako nastaviť spánok a kŕmenie trojmesačného bábätka?

zdenkabalu
24. aug 2021

Ahojte žienky, mám problém so synom. Malý nechce piť mliečko pred spaním ani z odo mňa ani z fľašky a potom keď je hladný má problém zaspať. Krmim ho len keď už zaspáva. Aj to vypije trošku a potom už je tvrdý. Keď sa zobudí znova nechce papať ale sa hrať. Prosím poraďte mi ako mu nastaviť režim kŕmenia aby potom dlhšie spal, lebo sa budí na to že je hladný a po prebudení dlho byť hore nevydrží. Máme takýto kolotoč a už neviem čo s tým 🙆🤦 vďaka

newmoomy
24. aug 2021

@zdenkabalu ahoj, my sme na tom rovnako tak som začala uspavat na prsníku aj keď na večer sa to bez plaču neobíde.. ukladám ho spať po 2hod max 2:15 lebo potom už prešvihnem čas a je preunaveny.. máš na mysli nočný spánok alebo denný ? Ak denný môže to byť “spánková regresia” je to kvôli vývinu babatka tým že je už vnímavejšie atď a bábätko spi cez deň v 30 minutovkach , ak nočný treba si zaviesť v rovnaký čas kúpanie krmenie taký rituál.. mne to už 3 deň funguje a dúfam že aj bude fungovať

zdenkabalu
autor
24. aug 2021

@newmoomy v noci spí celkom dobre od 9 do 2 rána ale potom sa budí každú hodinu. Zaspať nema problém. Len cez deň je to horšie s tým kŕmenim.

simca06022011
24. aug 2021

Asi ste na MM a to taketo babatko asi nepresvedcis aby dost vypilo a spalo. S um som mala hodiny. Dostavala dcera presne mnozstvo v presne casy. A medzi tym vyhladla. Ritual večerný, kúpanie a jedenie a isla spať, prve mesiace o 19tej spat, okolo polnoci som jej este dala jest, a vstavala az okolo 6tej. Ale to podla mna na mm nejde. Ale mozes skusit, davat jest v urcity cas, uz ked je velmi unaveny nebude tahat, zaspí. Viem ze ked mala vymyslave chvilky alebo nezjedla celu davku, dala som jej az v dalsom case jest, nie skor (ale toto sme kvoli brusku robili, niežeby som ju tyrala 😁).