Ako naraz zabaviť deti vo veku 1,5 a 3,5 roka?

hranolka22
4. jan 2011

Maminky s podobným vekovým rozdielom budem rada ak nám poradíte.
ako zabaviť detičky v takom veku-myslím obe naraz 🙂 🙂 Syn bude mať 4 roky,dcérka má takmer 1,5 roka.
Doteraz je to tak všelijako.Čítame,skladáme kocky,maľujeme a podobne,ale je to také chaotické-keď robím niečo s jedným,hneď sa pridá druhý-syn chce,ale čítať iné knižky ako dcérka,ona chce svoje,jemu rýchlo pretáča strany,on chce skladať malé lego,ona to búra,tak aj s kockami a podobne 😠 🙂
máte nejaké grify ako to robíte vy s deťmi? Vopred ďakujem

susik77
4. jan 2011

ahoj, ja mam 2 dcery-16 m. a 40 mes. . hrame sa vsetky spolu kolo, kolo, oni dve sa hraju basnicky a ukazovacky, dam im obidvom magnet. tabulky, prip. citame spolu leporelo, spievame si, mladsia doplnuje slovicka-napr. bac a pod🙂

susik77
4. jan 2011

este su super hry s loptou, balonikmi, schovavacka🙂

dadis
5. jan 2011

ahoj ja mam 1,5r a 3,5r...a nemam problem s nimi sa zabavit, vacsinou co zacne robit jeden, chce robit ten druhy, len to musim manazovat...(ty sa budes zatial hrat s tymto, tym mas toto, ona toto, teraz on (a) potom on), lebo by bola o vsetko bitka 😀 , ale radi vedla seba kreslia, modeluju z plasteliny, tancuju spolu, hraju sa s loptou, bublifukom, balonikmi, kociarom, autami, pexeso, domino a prvu ovocnu zahradu s mojou pomocou uz hraju..., starsi cita knizku mladsej, alebo spolu citame obrazkove leporelo - mladsia cita obrazky po slovensky a starsi po anglicky...problem je, ked zacnem nieco robit iba s jednym 😖 , to sa hned ozve surodenecka rivalita...

susik77
5. jan 2011

@dadis -presne, bitky hlavne o lego su u nas na dennom poriadku 😀
a ked zoberiem terezku na ruky, hned musi ist aj verca 🙂

hranolka22
autor
5. jan 2011

Tak je to aj u nás 🙂
keď čítam s Emkou leporelo Šimi podstrkáva svoju knižku,keď čítam s ním,Emka mu otáča strany,berie preč a pri všetkom je tak.To sa vždty smejem,že by potrebovali 2 mamy 😀
niekedy je to v pohode,ale sú dni keď sme viac doma,ako keď sú teraz chorí a tá ponorka sa chytá asi aj ich 😠
Emka po ňom všetko opakuje,komplet všetko,aj dobré aj zlé,ale hrajú sa nejako pri sebe ak už sa podarí-spolu nie,to si len búrajú stavby,domy,berú autá