Ako nakvapkať 1,5 ročnému synovi kvapky do očí?

lum11
7. mar 2012

ahojte mamičky, máme predpísané kvapky do očí kvôli zápalu, ale malý (má 1,5roka) si ich ani za svet nechce dať nakvapkať. Ani po vysvetľovaní, ani nasilu - začne vystrájať, plakať a hneď sa mu vyplavia von. Ničím ho nedokážem zaujať, tak aby mi to dovolil. Poraďte.....

argyro
7. mar 2012

Kvapkaj keď zaspí..

sisaha
7. mar 2012

asi inak ako nasilu to nepôjde, hlavne pri tak malom dietati. Nemusis sa bat, ze sa hned vyplavia, ak sa raz dostanu do oka. Ani dospelí, keď si nakvapkaju, tak zbytok vytecie.. 😉
@lum11

silvuskaa
7. mar 2012

@lum11 my sme boli na tom podobne ked sme vyfasovali kvapky do oci a to mal nieco pred dovrsenim 2rokov....ani za svet mi nedovolil priblizit sa s kvapkami k oku a nasilu to nemalo vyznam....tak som mu ich davala ked zaspal poobede a aj vecer, len musis vystihnut kedy najtuhsie spinka (nejaka pol hodka po zaspani), u nas to fungovalo 😉

monickapd
7. mar 2012

@lum11 ja som pre malu mala uz kvapky aj masticku..ked bola o par mesiacikov mladsia. Ziaden problem nebol. Pridrzala som ju, nech jej neublizim a hotovo..potom zobrala na ruky a bolo zabudnute.. Take veci by som velmi neriesila dlho, prosikanim atd. Lieky sa proste musia a tak to treba brat 🙂 deti to neboli, oni len citia Tvoju neistotu alebo strach a boja sa este viac 😉 len smelo, chces predsa len dobre 🙂 😉

lum11
autor
7. mar 2012

@argyro skúsila som aj tak..... ale zobudil sa.... viem, že tak do pol hodinky najtvrdšie spí, ale nepodarilo sa 😒

kamilka22
7. mar 2012

@lum11 neboj, aj ked mu kvapnes a rozplace sa, nieco tam ostane, ja to robim tak, ze si obkrocmo na synceka "sadnem", len tak aby mal rucky podo mnou a nemohol nimi sermovat /nema mi ho kto pridrzat/, tak ma hlavku medzi mojimi kolenami a to sa potom kvapkaaa 😉 potom ho okamzite utisim a je pokoj. Prosto, ked musi tak musi.

argyro
7. mar 2012

@lum11 áno, tak po 10 min spánku je to najideálnejšie, ja by som to predsa len robila radšej v spánku ako nasilu, to sa mi totálne prieči, môže mať z toho potom zbytočnú traumu 😒

lum11
autor
7. mar 2012

@argyro máme kvapkať 5x denne a spí len raz do dňa... takže to budem musieť nejako poriešiť 🙂

kris557
7. mar 2012

Moja malá je už veľká, nechala si vysvetliť, ale tiež mala zo začiatku strach, tak som jej povedala, že pozri hore na stenu, aký je tam pavúčik alebo pozri na záves , ktorý bol nad ňou...ale asi bude u tak malinkého zaberať iba to, ak ti ho niekto pridrží 😉

carrie84
7. mar 2012

@lum11 - je to sice trochu plytvanie, ale ja nakvapkam na kusok vatov. tamponu (nech je mokry) a tym malemu vytriem oko 😉 Keby som mu mala kvapkat normalne, tak som bez sance - mohli by ho aj 4 drzat 😀

hanake
12. apr 2013

už aj my máme takýto problém, doktorka povedala, že máme kvapkať 5 - 6 x denne, do otvoreného oka a bolo by vhodné, aby ostalo chvíľku otvorené nech všetko hneď nevytečie. Syn bude mať 11 mesiacov, boli sme u detskej očnej lekárky a tá nám tiež dala radu, že aby sme mu to kvapkali dvaja. Manžel si mesiac pred kolaudáciou v práci nechce zobrať týždeň dovolenky a mám pocit, že doktorka je buď sklerotická a nepamatá si aké boli jej deti, alebo je bezdetná, lebo žiadnu lepšiu radu nám nedala. Aj keď ho nejako sparalizujem oko mu neotvorím ani kliešťami. Kvapky už mal všade v uchu, v nose a aj vlásky si s nimi umývame 😀
Volala som známej očnej sestričke, ktorá robí v nemocnici na oddelení. Poradila: bábo zabaliť do deky, alebo plachty, aby nekopalo a nebránilo sa rúčkami, kvapnúť do kútika oka a potom ho skúsiť pootvoriť, aby niečo vošlo aj do očka a nerobiť si starosti čo hovoria lekári (že nech si to prídu vyskúšať keď majú na oddelení takého mrňavého pacienta).

daja015
12. apr 2013

ja som davala tiez dcerke kvapky, sadla som si na nu, aby nesermovala ruckami, samozrejme nie celkom.. 🙂 inspirovala som ju tak ze som potom kvapky zavrela a mohla kvapkat aj ona mne. mala vtedy tiez okolo roka a pol. fungovalo to. teraz budeme zas kvapkat ale uz len do jedneho a len raz denne, tak sa tesim.. 🙂

jardiniere
23. mar 2022

Ja mam 8rocneho a stale si neda nakvapkat :D a to uz nasilu nedavam

mibel
24. mar 2022

Trochu " nasilia" a cviku a pôjde to , dieťa polozis na zem na rozprestretu osušky, väčší uterák tak aby sa ti dali zafixovat ruky - preložiť konce uteráka cez ruky co najpevnejsie medzi ruky a telo dieťaťa dáš kolená, čím znehybnis ruky , fľaštičku si chytis medzi palec a ukazovák, druhou rukou fixujes čelo a zároveň otváras hornú mihalnicu palcom , ruku ktorou držíš kvapky polozis na tvár dieťaťa tak ze malickom ťahas dolnu mihalnicu a rýchlo kvapnes kvapku , ak ich kvapnes viac to nevadí zvyšné sa vyplavia , trochu praxe a pôjde to hlavne to treba robiť rýchlo, ďalšia dôležitá vec je aby dieťa nemalo zaschnute karpinky treba vždy dobre povymyvat pred kvapkami , veľa stastia