Ako na odber moču u 4mes. dievčatka?

1simuska01
7. mar 2020

Zdravim má niektorá skúsenosti s odberom moču do sáčku u dievčatka 4mesacneho? Mám ich nakúpených viac aby som to natrenovala do odberu skúšala som včera prvýkrát ale všetko šlo do plienky sáčok prázdny..Vie niektorá pomôcť ?

veronice
7. mar 2020

@1simuska01 ja som jej odoberala akondvoj, stvor aj sedem mesacnej a podarilo sa vzdy 🙂
1. Umyt susku a poooriadne vysusit
2. Sacok posuchat, ako ked sa snazis otvorit novy sacok, vies co myslim? Aby sa proste odlepili tie strany od seba. Toto pokladam za najdolezitejsi bod lebo ak to nespravis, moc sa nema kam posuvat a ide von z plienky a nie do sacku.
3. Nalepuj zhora susky, po obvode az dole. Dole potom stlac sacok aby pekne sadol na spodok susky.
4. Mozes este boky prelepit nejakym baby friendly leukoplastom, ale ak dobre spravis predchadzajuce kroky, nebude to treba
5. Zabal babo aj so sackom do plienky ale neutahuj moc tesne, aby si moc nepritlacila sacok aby sa nestala neplecha z bodu cislo 2.
6. Poriadne malu nakoj alebo podaj UM
7. Moja mala.sa vacsinou do 30 minut vycikala dostatocne na to, aby bolo minimalne na jednu skumavku ale naplnila by som aj 2-3. To uz potom len kontroluj plienocku aky je stav 🙂

Drzim palce! 🙂 tiez som mala z toho stresy a nakoniec sa to vzdy pekne podarilo 🙂

otazka1
7. mar 2020

Absolvovali sme milion krat, kym je malicka a neuteka z podlozky, mne dr poradila polozit ju a nechat ju vycikat na 100%novy nepouzity igelit, napr velky sacik a potom nabrat do skumavky. Takto sa mi vzdy podarilo 🙂tiez som neznasala sacky, neslo mi to s nimi. Tu chvilocku ju zabavis hrackou, atd🙂

juliettka88
7. mar 2020

Ja som malu rozbalila a pockala, kym sa pocika (vzdy totiz cika, ked je rozbalena). Potom som rychlo prilozila skumavku a bolo 😉 Ziadna veda

vikusjk
7. mar 2020

@1simuska01 ja som vyvarila salatovu sklenenu misku, umyla nocnik aj ruky antibalterialnym mydlom, dobre oplachla, dala vychladenu misku do nocnika a mala cikala. Samozrejme som ju drzala, lebo este nesedela. Dr s tym bola ok, ani pri rozbore sa nenaslo nic, co tam nemalo byt.

albertka1980
7. mar 2020

Skusali sme sacky, ale islo to mimo. Nakoniec som ju nechala rozbalenu na podlozke, zabavala hrackami, spievanim a cakala, kym sa vycika a odchytila do skumavky. Trvalo to 30 minut, ale podarilo sa. To staci len trosku.