Ako na deti, ktoré sa v noci zobudia a nechcú spať?

zuzik1983
1. mar 2011

maminky poradte,ako sa chovate k vasim detom,ked sa uprostred noci zobudia a aj 3 hodiny nechcu spat,ale sa hrat.co robite?hrate sa alebo ich opakovane ukladate spinkat?ako na to?

kikuliak
1. mar 2011

No ja som sa pri prvej dcére poctivo hrala dve hodinky 😅 skoro každú druhú noc , ale druhú dcéru len položím pekne do postielky, ona si dačo brble, ,,rozpráva" 😀 a za 15 minút zistí že všetci spia tak spí aj ona. 🙂 . Milujem ju 🙂 Ale myslím, že keby nezaspala po dlhšej chvílke tak sa ,, obetujem" a budeme sa hrať. 🙂

lejlla
1. mar 2011

Aj moj maly sa budil v noci,ale nam pomohol taky kolotoc co premieta a hra hudbu 🙂 ,pritom vzdy zasa zaspinkal ked som mu to pustila a nevsimala som si ho v postielke.

kablika
1. mar 2011

určite sa netreba hrať, ale pokúšať dať znova spať. Dieťa možno ani nie je úplne prebraté, je síce hore, reční, vyzerá, že by sa hralo....treba skúsiť len tichým hlasom povedať, nech spinká, položiť do postieľky (resp ak nie je dôvod, ani ho nevyberať), skontrolovať čuchom plienku...nesvietiť....aby znova zaspalo, a hlavne, aby vedelo, že je noc, že sa nehrá...ale spinká a ako píše @kikuliak - proste všetci spia, budem aj ja 😀

blumka
1. mar 2011

mne sa tak budievala mladsia a este stale sa budi v obdobi ked jej idu zuby. Ak sa chce hrat a neplace tak ju necham v postielke, nezasvecujem svtetlo, nevsimam si ju, lezim, velakrat aj zaspim...ona si tam aj 3 hodiny dokaze brblat alebo si lozi po postielke, uklada sa ale ked sa jej nedari spat tak znova si brble az nakoniec sama zaspi. Parkrat sa stalo ze sa zobudila a plakala, tak som ju vybrala, nosila na rukach, robila som vsetko mozne aby prestala plakat, ked prestala dala som ju naspat do postielky, ja som si lahla a opakovalo sa to co som opisala vyssie...a hlavne ziadne hlasne zvuky a svetlo. Noc je na spanie, nie na hranie 😀

ivka1603
1. mar 2011

Keď sa mi malý zobudil v postielke uprostred noci, keď všetci spali a stále mrnčal, jednoducho som ho odtial vytiahla a uložila k nám do veľkej postele....pri nás zaspal behom pár sekúnd 🙂 Tak som pochopila, že mu chýba pocit blízkosti a ľudského tepla....Odvtedy spáva s nami v posteli a už sa v noci vôbec nebudí 🙂

hori
1. mar 2011

ja sa priznam, ze ked uz som zufala, tak nabehnem s flaskou mlieka... ale to naozaj len vynimocne, lebo mala inak nebyva v noci hladna, ale u nas zabera to, ze s plnym bruchom sa tazsie lozi po postielke a ked sa nehybe, tak rychlejsie zaspi...

desszi
1. mar 2011

takisto sme si tym presli - syncek mal obdobie, ked sa v noci budil, niekedy aj dvakrat a pokusy uspat, nezazinat svetlo, pustit kolotocik uplne zlyhali. len sme z toho boli vsetci nervozni. tak som zazala svetlo a on sa zahral cca 1-2 hodinky a potom zaspal. mali sme pri posteli oblubene hracky, knizky, on sa hral a ja som si citala. tento stav trval cca 1 mesiac a potom ako prislo tak odislo. netreba silit co neide. kazde dieta je ine a co u jedneho zabera, u druheho nemusi. hlavne sa netreba bat, zeby to tak ostalo, ze si zvykne nato alebo ze ho tym rozmaznate. nic take sa nekonalo. aj dospeli maju noci, ked sa im nedari spat a tiez sa neprevalujeme hodinu dve v posteli, ale si pozrieme program v telke, alebo nieco citame. male deti to este nevedia, musime im v tom pomoct. tolko moj nazor. 🙂

janulkama
1. mar 2011

aj mne sa syn často budil,tiež som si ho len preniesla do našej postele a pekne potom spinkal 🙂 Jednoducho sa cítil bezpečne a ja tiež 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucikan
2. mar 2011

nas drobec tiez tak - vlastne asi od narodenia, vzdy je v noci aspon jednu hodinu hore. Pocas tej hodiny sa vzdy vykaka. Ale teda nie ze tu hodinku tlaci, on si pokopka a je to vonku, potom sa umyvame, prebalime, napapa a proste lezi vedla mna, nieco si keca, trosku gymnastiky si robi, ja priebezne ponukam prsnik, nechce, nakoniec vezme a uspinka sa. Spava inak stale s nami v posteli. Ja to nesilim, chapem to tak, ze ma taky biorytmus. Tak ale hrdinka som, ked je to "iba" jedna hodka vacsinou, tri hodky, tak to fuuuha...tak ale ja by som sa nehrala, nechala by som babo nech si "sebestaci" vedla mna na posteli a ten prsnik by som nukala. Tak ale zavisi ci vy ste spolu na posteli a ci uspavas na prsniku a aky mas k tomu postoj...

kaselka
5. mar 2011

Keď sa naša malá zobudí a pokusy uspať ju v postieľke zlyhávajú, jednoducho ju preložím k nám do postele. Chvíľu sa mi zvykne hrať s rukou, druhou ju hladkám po hlavičke a o chvíľu pekne spinká. Niekedy som síce trocha dolámaná, ale dôležité je, že takto sme všetci v pohode.