Ako motivovať 6-mesačné dieťa, aby sa hralo s hrazdičkou?

ludka321
11. aug 2023

Ahojte,vie mi niekto poradiť, mam pol ročnú dievku ktorá sa narodila o mesiac a pol skôr 🙂
Posledné týždne vydrží na podložke s hračkami alebo v hracej deke tak 5 max 10 minút, otočí sa na jeden aj druhý bok ale nejako sa jej nechce na bruško, to na až tak nevadí len neviem ako ju ešte namotivivat aby sa trocha pohrala sama s hrazdickou alebo so mnou s hrackami🤦‍♀️ proste sa rozplače po čase tak ze už ju musím vziať 🤦‍♀️ hracky si pritom pekne vie chytiť len ju všetko rozčúli a už je koniec,chce sa prechádzať po dome a pozerať 🤦‍♀️ nejaké rady a typy?

4stanka4
11. aug 2023

@ludka321 nuž len počkať kým povyrastie.ved je to ešte malé bábätko a už je tu x tema tento tyzden kde sa mamičky sťažujú ze sa drobci (deti do max roka) nevedia zahrať dlhšie ako 5 minút.

andreatytler
11. aug 2023

@ludka321 Uz sa jej hrazdicka aj hracky okukali a chce si najst nieco nove. Chce vediet co je v dome. Zober na ruky a chod s nou po dome a ukazuja a vysvetluj a nechaj ohmatat. Kym sa nenauci stvornozkovat, budes jej musiet robit taxikara.

ludka321
autor
11. aug 2023

@andreatytler anoo len sa sa vždy bojím aby si veľmi na tie ruky nezvykla a začala sa sama platiť a tak 😀

ludka321
autor
11. aug 2023

@4stanka4 ja len vždy sa bojím aby som to nezanedbala, lebo ako sa naučí platiť a sadat a atď keď bude na rukách 🙂

marcellka32
11. aug 2023

Denne doobeda sme boli aj vonku aj doma na rukách, chytali záves, zaclonu, sklo na okne, drevo na skrini...rozprávaj sa s ňou, ona ťa vníma

scorpionflower1
11. aug 2023

@ludka321 Normálka. Moju to nikdy tiež nebavilo, musela som ju stále nosiť, aby videla.

andreatytler
11. aug 2023

@ludka321 Aha chapem, ze ty chces nieco ako ju namotivovat aby sa zacala plazit a stvornozkovat. No je urcite riziko ze ak ju budes vsade nosit, potom nebude mat motivaciu sa ona sama hybat.
Kedze sa narodila predcasne je akoby 4.5 mesiace a tak ma este cas sa plazit aj otacat.
Ja by som davala casto na brusko aby si trenovala svaly.
Nezaujimaju ju varesky a vselijake veci z kuchyne? Alebo kluce, telefon... proste nieco co skutocne chce daj pred nu tak aby nedociahla a nech sa snazi k tomu dostat. Par krat jej to potom podaj aby nebola z tej hry prilis frustrovana. Takto niekokokrat denne uplne staci na trening. Zvysok dna ju mozes nosit.

aiana24
11. aug 2023

Vesaj nove veci na hrazdicku. Satku, stuhu...

daniela2202
11. aug 2023

@ludka321 tak malé dieťa objavuje samo

4stanka4
11. aug 2023

@ludka321 ale neboj nič nezanedbas 🙂 hlavne jej ukazuj, rozprávaj jej to sa takýmto drobcov páči 🙂 keď bude čas tak ona sa naučí aj plazit aj sedieť 🙂

ludka321
autor
11. aug 2023

@andreatytler no na brušku už chce byť konečne ale ona si myslí že keď zaryje nechty do podlozky tak sa pohne 😀

ivanakaka
11. aug 2023

@ludka321 ved rob to co ona chce

marianarem
11. aug 2023

@ludka321 Zacne sa pohybovat aj sama, to maju v sebe od prirody. Niekto zacne skor, niekto neskor, ale nemusis sa bat, ze kvoli noseniu po dome nezacne nikdy.

andreatytler
12. aug 2023

@ludka321 Oni na zaciatku skusaju vselijake pohyby. 😀 Nechavaj ju na boso. To je najlepsie na stvornozkovanie.

aafrika
12. aug 2023

@ludka321 skus tam navesat neobkukane hracky...

ludka321
autor
12. aug 2023

@aafrika áno ďakujem skusam 🙂

ludka321
autor
12. aug 2023

@andreatytler haha ďakujem pekne 😀

ludka321
autor
12. aug 2023

@ivanakaka robím co ona chce ale zas celý deň na rukách by bol masaker

ludka321
autor
12. aug 2023

@marianarem ďakujem za povzbudenie🙂