Ako donútiť 4,5 ročné dieťa chodiť na záchod?

delfin
11. jan 2022

Moje 4 a pol ročné dieťa dievčatko nechce chodiť na zachod len do nočnika keď ide na zachod tak plače bucha záchodovú doskou že nie má aj schodíky podsedak mala tam aj hračky a nič aj obrázky nalepené nič nepomáha poraďte

nwnw
11. jan 2022

@delfin A aky ma dovod? Pytala si sa jej? Moje dieta sa balo sediet tak vysoko. Vymenili sme podsedak za sedadlo s castou pre deti (to sa nevakla a je to asi 2cm nizsie). Podla mna psychologicky efekt, ale funguje.

anjelicek26
11. jan 2022

Tak asi sa niecoho boji, moji mali zachodove svetlo, skvela vec 😀 https://www.amazon.de/Beanlieve-Farbige-Toilett...

henka123123
11. jan 2022

Moj 4 rocny tiez nexhodi na zachod.boji sa ma.paniku..nenutim ho.
Chodi na serbel a pisoar taky detsky.ma uvidime v skolke od septembra tam su tie zachodiky predsa malicke mozno sa tam nebude bat

bublinka1426
11. jan 2022

.

zuzana9393
11. jan 2022

My sme mali tiez tento problem. Nechavali sme ho akoby len trenovat a sediet na schodikoch. Tie si sam vybral na internete. Tesil sa z nich, ale este dost dlho trvalo kym ich zacal pouzivat. On mal problem ist kdekolvek na wc (kakat). Len doma na serbli. Dokonca sa raz v skolke rozplakal, lebo potreboval ist a uz ani nestihol. Neskor to preslo, raz sme boli v jednej krcme na terase, zacalo ho brusko boliet tak isiel tam. Prekvapil. A neskor ked sme boli v tej dedine u babky a tiez potreboval, tak mi hovori, ze on by isiel radsej do krcmi sa vykakat :D netreba sa tym nejak moc trapit, ona sa casom nauci.

lujza123
11. jan 2022

@delfin ja by som ju asi nechala zakazdym samu vylievat nočník a umývať ho... Čiže mňa by viac neotravovalo chodenie na nočník a ju by to tiež dlho nebavilo pretože by zistila ze splachnut WC je jednoduchsie

juliasb
11. jan 2022

@delfin ja by som vyhodila nočník do koša. Ved 4,5 roka, to je velke dievča, skoro predškoláčka

sashabb
11. jan 2022

Neriešila by som to vôbec. Zachvílu jej nočník nebude pohodlný a sama prejde na wc-ko. Načo skrz takúto blbinu stresovať dieťa?