Ako donútiť 3-ročnú dcérku spať?

7. okt 2022

Ahojte, ako mam donutit trojrocnu dceru spat naobed?? ak by som videla ze spanok nepotrebuje, vykaslala by som sa nato.. ale ked ju davam spat naobed, hodinu sa v posteli vykruca az kym mi nerupnu nervy a nezakricim alebo nedam po zadku.. potom spi do 10 min inak iba vyjednava.. no ked ju spat nedam, o stvrtej ju vypne tam kde je a spi aj dve hodiny….a potom do noci nechce spat… a je to boj.. do skolky takisto nechce s tym ze tam nechce spat… fakt to je potrebne koli tomu spanku donekonecna bojovat??? mam uz aj druhu dceru a nemam cas so starsou sa kazdy jeden den natahovat o spanok. Vdaka za kazdu odpoved..

nika11103
7. okt 2022

Ja ti nejak neporadím len držím palce keď sa do teba pusti eko bio neviem jaka mafia a dajú tá zavret za to že tyras svoje dieťa a bijes ho do bezvedomia (dostane po zadku) ako to tu na každú jednu spustia … kam sme sa to dostali … 🙂 moc držím palce nech sa to nejak zlepší , skúsenejšie baby ti snáď poradia .

janickacrazy
7. okt 2022

No nikto nevie spať na povel. Ja som deti nechala spať, ked proste spať chceli a sami zaspali, tiež mi to trvalo, kým som to pochopila. Moj syn ako 3-ročný napr. na obed niekedy spať nechcel ako ty vravíš, tak som ho nechala hore a o 4 poobede zaspal, tak som ho nechala spať. Vačšinou spal až do rána do 7. Všetci mi radili ho zobudiť, lebo večer mi nezaspí. No ja som ho nechala spať a mala som voľno. Len raz sa zobudil v noci o 12 a bol hore asi hodinu, potom zase zaspal. No u vás to može byť inak, deti sú rozne.

stanulienkat
7. okt 2022

@nika11103 ?????🙄🤔

autor
7. okt 2022

@janickacrazy lenze moja nespi do rana, to by bola ina pesnicka… ona zaspi na dve hodiny, zobudi sa nasrata a potom sa s nou do noci natahujem dovtedy kym sama nie som KO a zaspim aj skor nez ona..

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
7. okt 2022

U nás pomohlo dat do postele, prečítať jednu stranu z knižky, pusa na čelo a ostal v posteli sam s tým, že spat nemusí ale musí ležať. Kecal si, spieval, prehadzoval sa ale nakoniec vždy zaspal. Keď vyliezol z postele obratom tam bol poslaný späť. Časom zistil, že mu nič nepomôže, v tej posteli bude či sa mu páči ci nie a zvyčajne aj zaspal.

dankabetka
7. okt 2022

Moj starsi syn nespal poriadne od 2,5 roka, tiez to bol boj, v 3 rokoch som to vzdala uplne, bol by hadam zaspal az o 5 popoludni, co zas neprichadzalo do uvahy. Vtedy som to rieisila tak, ze som ho od cca 3-4 brala von..vyslovene aby teda uz nemal priestor na spanok, vonku vzdy vydzal..ved nezaspi pri hrani s kamosmi , ani len tak na ihrisku a vecer sme posunuli spanok na pol7 a spal do rana. Ked mal 3,5 uz ani naznak unavy na nom nebol a drzal sa cely den. Ked nastupil do skolky ucitelka vravela, ze zaspi s davom 😂, omyl za 3 roky v skolke nezaspal. Teraz ma 6 je uplne ok, preco nepotreboval spat netusim. Mladsi ma aktualne 3,5 a spi kazdy den na obed..presne ako hodinky... 🙄 a to su bratia😅, drzim palec

ivangeline
7. okt 2022

Haha. U nas to iste s mladsou. :D Starsi si lahne..par x este treba ulozit..niekedy ani to a spi. xD Mladsiu ukladam xti krat a nic...az s revom alebo od neskutocnej unavy.. Nevie sa proste len tak upokojit. Potrebuje trigger. To chapem. Ale zatial som neprisla na to ako ju upokojit ci naplnit jej potreby tak...aby spala...xD

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
7. okt 2022

No moja v tom veku už tiež nepotrebovala spat, niekedy sa stalo, že zaspala ale to tak raz do mesiaca 😅 lenže ona išla celý deň jak motorová myš, vôbec žiadny náznak únavy! Kamoška mala to isté, na obed zaspat nechcel, potom ho o nejakej 17 vyplo aj pri hre, spal dve hodiny a do pol noci hore 🤷‍♀️ len vydržať, iné asi neporadím! Každé dieťa je iné a na každé platí dačo iné!
Doteraz nechápem, veľakrát mi kamošky pošlú fotky ze maly/a zaspal v sede na gauči, alebo pod stolom na koberci, v kde akých možných polohách, ja som také dačo nezažila, žeby mi dieťa samé od seba od únavy zalomilo

janickacrazy
7. okt 2022

@lenka2710 moj synovec na koberci na zemi zaspával bežne 😅

dadka128
7. okt 2022

Kto vie spať na povel ?
Kedy ráno vstáva? Aké aktivity ma do obedňajšieho spanku ? Tu skôr ide o tvoju poobednajsiu pohodu, lebo niesom sice eko bio raw matka ale sat dietatu po riti len preto ze nevie spať? Keď nechce tak nezaspí.

nika23t
7. okt 2022

Joooj, toto som mala s mojou malou, keď mala asi tri. Ale mne sa väčšinou nepodarilo ju uspať. Síce som ju nenutila nasilu, ale aj hodinu som pri nej ležala a pokúšala sa ju unudit. No, jediná rada, nedovoľ jej zaspať neskoro popoludní. Ja som mala co robiť okolo tej 5tej ju udržať hore, väčšinou to hodinu trvalo, taka únava, potom sa opäť nakopla, ale o 8mej večer posteľ a hneď zaspala. Držím palce 🍀

kandelabra
7. okt 2022

Akoby som čítala o mojej a to doslova. Presne toto isté som riešila pár mesiacov dozadu. Sama naobed nezaspala ani keby čo bolo, ja som s ňou ostať nemohla lebo mladší, o štvrtej sa jej už zatvárali oči, tiež sa budila naštvaná a s plačom (ale to vždy po obednom spánku) a do noci hore. Ja som to vyriešila tak, že o tej štvrtej keď bola unavená, som jej nedovolila spať, proste som ju zabavila, aby nemohla odkväcnúť od únavy, a potom som ju dala spať už o 7. Pekne si zvykla chodiť spať skoro a ten poobedný spánok už jej nechýba. Raz za týždeň si takto ešte poobede pospí a potom ide večer neskôr, ale to sa dá zvládnuť.

zorkahorka
7. okt 2022

Ja ta chapem... uplne. Moj syn zacal pri obednom uspavani extremne vyvadzat okolo 2,5 roka. Taky bol roztatareny,ze nezaspal,hoci bol viditelne unaveny. Saskoval aj hodinu-dve. Az dostal na rit. Vtedy sa upokojil a zaspal. Lenze... to by som musela robit kazdy den,takze som sa radsej na cely spanok vybodla. Okolo 16.-17.h mal krizu, bol strasne nervozny, mozno by spal. Chodili sme von,aby som jeho pozornost odviedla inym smerom. Trvalo to asi mesiac,potom to ustalo a boli sme bez spanku.
Ked nastupil do skolky, normalne tam spal,lebo vstaval o 2 hodiny rano skor ako doma.teraz ma 5 rokov a v skolke nie vzdy spi

autor
7. okt 2022

@lululucy da sa uspat po hodinovom trapeni najskor o pol tretej a to po dvoch hodinach spanku uz vstava neskoro a vecer uz jej nejde spat…
@viestta ale to by boli hysaky… ja musim lezat pri nej 🤷‍♀️ a prave to ze tam stracam cas bez vysledku ma vzdy vie nastvat

@dankabetka
@kandelabra no asi vyskusam aj ja davat ju uz o siedmej… teraz chodi o osmej ale to sa s nou vecer uz neda… od unavy robi vzdory koli kazdej blbosti

@elizabet173 kto nezazil nepochopi… ona sa tomu spanku brani krvopotne, darmo je unavena cielene sa snazi nezaspat

@lenka2710
@janickacrazy no ked da niekto taku fotku tak tiez len so zavistou sledujem… u nas to neexistuje… len posledne dni o tej stvrtej ju vypne hocikde.. ale presne vtedy ked nechcem aby zaspala

@dadka128 tak vidis ze ked dam po zadku vie ze ma byt ticho a zrazu aj vie zaspat… tak asi to pomoze, a zaspi “ na povel”

@zorkahorka no ja som zvedava este ako v skolke to bude, tam musi spat alebo lezat dve hodiny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. okt 2022

@elizabet173 vstava o 6:30 - 7:00 a vecer zaspi o 8

svetlonos
8. okt 2022

Vies co skus ? Zmenit pohlad na vec. Ber cas straveny s nou pri ,,uspavani,, ako vase prijemne a pekne chvile, citaj rozpravku, hladkaj ju a neries, ze je to bez vysledku. Pretoze ked to vezmes ako pekne chvilky a nebudes mysliet na to co vsetko este musis stihnut, bude to ine. Budes pokojna, ona to vyciti. Teda ak je nieco take aspom trochu mozne kedze mas aj druhu dceru.
Vidim to sama na sebe. Ked som si povedala pre seba - je jedno kedy zaspis, som tu pre teba- zaspal vzdy rychlo maly. Akonahle som si planovala, ze rychlo zaspi a ja chcem urobit to, to ,to ... Mas ho vidiet, vycitil to a ani nahodou zaspat. Tiez ma to vytacalo ale nepomohlo mi to. Ukludni sa aj ked je to tazke a bude lepsie.
Alebo ako ti pisali baby uz, chodte okolo pol stvrtej von a skus ju ulozit o 6 uz kludne. Ona ked na obed nespi a potrebuje to, je o 8mej uz hrozne unavena az z toho nevie spat. Ved to sa stava aj dospelym, hrozne unaveny a nezaspi. Preto skus o tej siestej. Drzim palce.