Ako dlho sa môže používať ulitka?

z1984
5. jún 2020

Ahojte je tu vela tém na ulitku ale nenašla som odpoved na svoju otazku. Mame 4 mes a spavame v ulitke. Uz nam je mala a myslela som ze sa odnaučime ale dcera si na nu zvykla tak som sa rozhodla objednat vačšiu. Chcem sa spýtat ake druhy ste objednavali pre deti od 4 mes a ci ste balili aj nozičky. Ci dieta nejako nezaostavalo s vyvinom .pretoze ma stiahnute aj nozicky. A do kedy ste zavinovali?. Cez den problem nemame len vecer sa jej lepsie zaspava v ulitke. Skusala som spaci vak ale revala mi vnom. Zaujimave ze cez den mi vo vaku prespala.dakujem za odpoved

strapec
5. jún 2020

skúste nespať v ulitke s ňou nech v nej spi sama 😀 ale teraz vážne - skúste keď zaspí tak jej ulitku otvoriť nech si zvyká na nočný spánok bez nej, nebezpečné to je v tedy ak sa začne pretačať na brucho, aby sa nepridusila. Noham ja našej dávam od narodenia voľnosť nech sa kĺby správne vyvíjajú, ortopéd mi neodporúčal sťahovať. Inak sú aj spacie vaky kde sú ruky zazipsovane, potom sa od zipsuje jedna potom druhá, keď si dieťa zvykne