Ako dlho prebieha trhanie zubu múdrosti?

rainbow82
15. aug 2019

Prosím Vás ako dlho prebieha extrahovanie zubu múdrosti? Podotýkam že mne z oboch trčia len špičky už pár rokov.No 3 dní pobolievaju.Bojim sa ísť k zubárovi 🤔

viktoria86
15. aug 2019

Podla toho ci ti ho budu tahat a navrtavat alebo vysekavat. Mne robili to prve a trvalo to cca 40 minut. Hoji sa mi to stale ale bolelo toeste tyzden po.

rainbow82
autor
15. aug 2019

@viktoria86 asi vysekavat nie je ho vidno len taká malá špička.40 minút? Tak dlho? Nebolelo Vás to?

h_petra
15. aug 2019

@rainbow82 mne vcera tristvrte hodinu trhala blbu sestku. Lebo ostali dva kusky korena vnutri. Dost peklo, lebo asi dvadsat minut mi uz neucinkovala anesteza, dala mi asi menej alebo co, nakolko som tehotna.
Drzim ti palce. Ja mam hentak blbo tiez vyrastene osmicky, uz traja zubari mi kazalai ich dat von, ale nemam na to odvahu.

viktoria86
15. aug 2019

@rainbow82 no to vysekavanie je zdlhavejsie (setre to robili) a boli to este dlhsie (cca 2 tyzdne), lebo to musia aj sit. Mne to robili dlho lebo som tiez nemala celu osmicku von ale mali ju za co uchopit tak sa potrapili veru. Uprimne, je to neprijemne aj bolestive ale ta ulava ked sa to zaceli a prestane boliet je na nezaplatenie.

lucia851
15. aug 2019

Mna,to caka v pondelok.Mam strach ale zvladnem to

rainbow82
autor
15. aug 2019

@h_petra ani ja nemám odvahu bojím sa ale už musím aby to nebolo horšie.Aj mne trhal zubár stoličku keď som bola tehotná a dal mi 2 inekcie.Povedal že inekcie neuskodia bábätku,vytrhol asi ani nie za minútu.ale to som musela kôli bolestí uz keď paracetamol nezaberal

rainbow82
autor
15. aug 2019

@lucia851 držím palce

lucia851
15. aug 2019

Dakujem

rainbow82
autor
15. aug 2019

@lucia851 potom napíšte ako ste dopadli prosím Vás ako nezabudnete

lucia851
23. aug 2019

Mne to vytrhli trochu narezali a zasili,stehy mi uz vybral doktor a dal mi neaku dren tam,stale to vsak boli asi potrva kym to prestane boliet.Musim si davat ibalgin aj styri razy za,den aj v noci

lucia851
23. aug 2019

Zistila som ze to ma boli asi vedlajsi zub a nie ta rana

rainbow82
autor
23. aug 2019

@lucia851 mňa stolička bolela 3 týždne .Každy sme iný 😉

uzanka16
23. aug 2019

@rainbow82 mne trhali osmičku ale stomatochirurgicka,extra komplikovaná volá zarastená dasnom a pod ním pokazená,hodinu mi ju trhala,to volá večnosť,ja až tam revala,lebo to bolelo,12 ampuliek anastezie minula čo stále 1 časť som cítila až nakoniec sa zistilo že tlačil zub na nerv a preto injekcia nezaberala.miesto po trhani sa celkom rýchlo hojí a už to neboli.dlai mi ATB,mala som to aj zasite.

3petka
23. aug 2019

@rainbow82 mne rástla horizontálne jedna a tlačila na ďalšie zuby. Takze mne ho navrtaval a vysekaval. Mala som aj dva stehy. Trvalo to cca asi 40 minút, vôbec to nebolelo akurát keď som odišla od zubára tak sa začalo ďasno prebúdzať. Dva týždne som jedla len kase a bola na tabletkách. A ešte asi mesiac potom má to kde tu pobolievalo.

rainbow82
autor
24. aug 2019

@uzanka16 no tak to nezávidím,to muselo byť veľmi bolestivé 🤔

rainbow82
autor
24. aug 2019

@3petka všetko možné len nie vŕtanie,to je jediná vec ktoru neznášam a radšej dám zub trhať.Mam z toho zvuku panicky strach ☹️

uzanka16
24. aug 2019

@rainbow82 mám za sebou 2 pôrody ale som povedala že radšej by som vydržala hodinu pôrodné kontrakcie ako toto.A zubárka a rodili ste vôbec?a ja áno 2 porody,ale každá bolesť iná inak to boli keď žena rodí a iná bolesť je zo zuba.Esteze to posledná osmička lebo by som už skolabovala.A to zubárka pichneme injekciu tá bola taká silnejšia že vpichu dosť bolel a ona toto bolo najhoršie zo všetkého ostatok pôjde ľahko-hahahaha hodinový boj.

kaja0007
24. aug 2019

Aj mne tak trčal veľmi malý kúsok. Veľmi to bolelo, pretože rástol krivo a dráždil mi ďasno. Išla som na chirurgiu. 2x mi to prečistil a na 3.deň ťahal. Samotný zákrok bol nepríjemný, ale nebolel. Trval asi max 15min. Potom to bolo horšie. No keďže som bola tehu 1.trimester, tak som si nedala ani nič proti bolesti. Na druhý deň už to bolo OK. Asi po týždni sa mi to miesto celkom zarástlo.

rainbow82
autor
24. aug 2019

@uzanka16 😂😂 Jasne,že som rodila.Od stredy do soboty večera prvú dcérku.Som si užívala par dní kontrakcie.Takze viem .Mám 2 baby.Druha bola cisárskym.Ale hovoria,že najväčšia bolesť je zub a ucho.

rainbow82
autor
24. aug 2019

@kaja0007 Paralen ste mohli to mne odporučila doktorka od akejkoľvek bolesti.A môj priateľ bol vyse hodiny v kresle.Musel dostať 2 inekcie.Mal týždeň bolesti ale potom to už bolo lepšie.Mna tak čakajú 2 zuby.Oba sú pod dasnom,trčí ozaj len špička.Bojim sa .Všetko záleží aj od zubára aký je šikovný 🤔

kaja0007
24. aug 2019

@rainbow82 mohla som samozrejme užiť paralen, no radšej som nechcela. Nebojte sa, zvládnete to. Pre mňa to už bolo vykúpenie.tie tri dni, čo som čakala na úkon boli fakt hrozné. Myslela som, že mi hlava praskne. Chirurga som mala z pohotovosti a ten trhal rad radom možno aj 20 zubov denne. Vôbec sa s tým nebabral, čo bolo ale v tomto prípade pozitívne 😊

ivetka_kamo
24. aug 2019

Ja som išla dobrovoľne 3 týždne dozadu na vytrhnuti 8, lebo jak na potvoru začala 3 dní pred dovolenkou bolieť, už na druhý deň bol pokoj a ani krv žiadna, mám to uz pekne zahojene