Ako dávkujete Vigantol?

magdushc
31. okt 2018

Ahojte mamičky,tie ktore davate vigantol..nam kazala davat od 3.tyzdna 3 kvapky denne.Podla mna je to strasne vela a v pribalovom letaku pisu len 1 kvapku ak ide o novorodenca.Co vy na to?? Ako davkujete??

deniska0906
31. okt 2018

Nám kázala 2 kvapky denne

zuzu1122
31. okt 2018

Vigantol nepoužívam, kúpila som si kvapky Jamieison. Bojím sa používať vigantol, lebo z neho môžu byť koliky. A pri prvej som si ich teda užila takmer do pol roka. Teraz dávam tento Jamieison a klop klop, je to dobré.

asia83
31. okt 2018

@magdushc 2 kvapky denne dávame my.

veronikazoja
31. okt 2018

ja som dávala od 14.dňa 2kvapky

jani321
31. okt 2018

od 3 týždňa 2 kvapky denne.

caray
31. okt 2018

neskúšala si sa pýtať, že z akého dôvodu práve takéto dávkovanie odporúča? možno by ti to vysvetlila, že prečo 🙂
nám naša doktorka odporúčala dávkovanie pri prevencii krivice 2 kvapky denne 🙂

pininka
31. okt 2018

Ja som presná na Dvit, vigantol jej robil zle.

caray
31. okt 2018

@pininka zle? ako zle? my ho dávame už dlho pomerne a bez akýchkoľvek problémov ho aj spapá aj všetko, že nič jej po ňom nie je, nám sadol ak uliaty 🙂

pininka
31. okt 2018

@caray aj mojim synom z neho nič nebolo. Dcérka bola kludnucka od narodenia ale vždy keď som jej dala kvapky začala byť nespokojná akoby mala kŕče. Aj nasa pediatrická mi potvrdila že čím ďalej tým viac detí ho neznáša dobre a poradila mi ten Dvit,odvtedy to bolo bez problémov.

domculik
31. okt 2018

@magdushc nam Dr. teda kazala kupit vit. D od Genericy, zo zaciatku tiez povedala ze 2 kvapky a tusim ked mal maly 2 mesiace, kazala zvysit na 3, vraj mu puka v klbikoch pri trakcnom teste...

natia29
31. okt 2018

2kvapky denne. nikdy s vigantolom nebol problem.

lindusss2016
31. okt 2018

@zuzu1122 len si porovnaj zlozenie Vigantolu a decka od Jamieson 😉 velky rozdiel tam asi nenajdes, alebo skus napisat, v com je jamieson lepsi. Len si uverila reciam premudrelych dam.

kikulienkadd
31. okt 2018

@magdushc od 8.dňa 2 kvapky denne. 3 kvapky sa mi zdá veľa. Možno sa skús ešte raz opýtať na dôvod takéhoto dávkovania.

engie35
31. okt 2018

Môj syn má 6 rokov a teraz nám Vigantol predpísala alergologička, dávam 2 kvapky denne.

miruslb
31. okt 2018

My sme z neho mali koliky.

malinajahoda
31. okt 2018

@magdushc moja dcérka od narodenia užíva 2 kvapky denne od pondelka do piatku a cez víkend nič.

prevenar
31. okt 2018

@caray vigantol casto sposobuje zaludocne problemy . deti boli brusko ,,zvracaju a pod. nie kazdemu, ale je to pomerne bezny a znamy "ukaz"

daleko lepsia alternativa su kvapky Swanson D3 ..este som nikdy nepocul, ze by mal s nim niekto problemy. da sa kupit aj na SK

smaile25
1. nov 2018

Ahoj nam predpisala lekarka vigantol jednu kvapku denne aj to mu mam davat doteraz ze vraj koli zrasteniu fontanky na hlavocke.

malinajahoda
1. nov 2018

@smaile25 fontanka? To je zlaté 🤗.

snehuuulienka
1. nov 2018

@smaile25 myslela si fontanelu😉( to je len pre upresnenie pre iné maminy)

snehuuulienka
1. nov 2018

@magdushc aj ja dávam 2 kv denne

malinajahoda
1. nov 2018

@snehuuulienka ja viem 😃. Ale je to také milé, podarené 🙂.

eva_eva
14. nov 2018

@malinajahoda Každá to voláme po svojom, ale hlavné je to, že vieme prečo je ten vitamín taký dôležitý, lebo kedysi som ani len netušila, že čo všetko dokáže "len" vitamín zabezpečiť 🙂

smaile25
15. nov 2018

Ospravedlnujem sa ano fontanelu😊som mala namysli.

caray
16. nov 2018

@prevenar neviem, napísala som svoju skúsenosť, ani v mojom okolí s Vigantolom nemal nik problém, kamošky ho bežne tiež deťom dávajú a v pohode, preto neviem o čom píšeš a ja som len rada, že nám sedí, hlavne mám srdce na mieste, že viem, že máme dostatok vitamínu a to je pre mňa gro, najdôležitejšia vec 🙂

prevenar
16. nov 2018

@caray ok 🙂 som stastny , ze ste v pohode 🙂

smaile25
28. nov 2018

Ahojte baby,moj rocny syn sa kupal ma zlozvyk ze vsetky sampony zhadzuje do vody,tym padom sa flase napustia vodou.Pristihla som ho ako drzal detsky sampon mimon cucol ci respektive kedze bol zriedeny vodou nalial si toho samponu do pusy a prehltol nie velke mnoznostvo nastastie som mu to hned vzala ale aj tak sa bojim nemoze sa mu nic stat?

malinajahoda
28. nov 2018

@smaile25 a co takto zavolať na detskú pohotovosť?

amarilka26
28. nov 2018

@magdushc nam vigantol robil zle, brusko bolelo tak pouzivame devit.

caray
29. nov 2018

@smaile25 neviem síce, či to píšeš do správnej témy, ale asi by som postupovala ako ti malinajahoda napísala, že obrátiť sa na pohotovosť, aj keď si myslím, že sa nič nestane, veď aj my keď sme boli deti, čo všetko sme zjedli, sesternica tá aj hubku na riad žula a je tu a nič jej nie je 🙂
@amarilka26 aká som ja rada, že my sme takéto probléímy vôbec nemali 🙂